Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt takarítás?

Terhesség alatt takarítás?

Figyelt kérdés
Mamám azzal bolondít meg, hogy ne takarítsak ilyen erősen (ez azt jelenti, hogy domestossal, hipoval stb :D ). Ha ez igaz, akkor mivel takarítsak? De szerintem ezzel nincs baj mert mindig kiszellőztetek és nem marad bent vegyszerszag...
2015. dec. 8. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
lol..nyugodtan takaríts.
2015. dec. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 H_Vivien ***** válasza:
27%
Mivel nincs bejárónőnk (nem is kellene) én végig takarírottam a terhességem, lévén kicsit tisztaságmániás is vagyok, nem tiszta vízzel. Domestos, dertőtlenítő, vízkőoldó, zsíroldo stb. Makk egészséges 17 hónapos kisfiú anyukája vagyok :) Nyilván ne párologj a vegyszerben, de baja ettől a babának nem lesz.
2015. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Takarítani muszáj, ha lehet vegyél gumikesztyűt, ne lélegezd be a vegyszereket és szellőztess ki...nem lesz semmi baj.
2015. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát lehet hogy tényleg nem tesz jót, ha belélegzed azt a sok vegyszert, és nem is valami környezetbarát megoldás. Én ecettel fertőtlenítek.
2015. dec. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem a hematológus tiltott el a házimunkák egy részétől (durva trombózishajlamom van). ő azzal indokolta, hogy ne emeljek és hajoljak (=nincs porszívózás, felmosás) és vigyázzak, ne vágjam meg magam.


Így most kb. úgy néz ki a dolog, hogy én mosogatok, teregetek, berakok mosást, takarítom a fürdő azon részeit, ahova nem kell lehajolni, port törlök, rendezkedem. A férjem cipeli a bevásárlást (bár én is mindig megyek vele), ő porszívóz, ő mos fel és szedi ki a vizes ruhát a mosógépből.


De egészséges terhességnél nyugodtan (de maszkban takarítanék, hogy ne lélegezzem be a cuccokat, én maszkban megyek fodrászhoz is hajat festetni, mióta terhes vagyok).


Viszont, nem tudom, hogy a nagyid vagy anyukád a mamád, de annyira aranyos, hogy ennyire óv téged. Tudod, az a sztereotípia, hogy a nők nem támogatják egymást, és a lányaikat szolgaságra nevelik (anyósom pl. nem érti, miért "nyafogok" azon, hogy naponta szurit kapok a férjemtől) és ő meg tök jófej veled. Mint az én anyukám (nekem sajnos a nagyim már nem él) én a helyedben büszke lennék:)


26 hkm

2015. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan takaríts, ha egyéb bajod nincs. Mondjuk a Domestos meg hypo helyett biztos keresnék valami környezet- és felhasználóbarátabb tisztítószert. (mondjuk én egyiket se használom alapesetben sem)
2015. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszaitokat!!! Akkor az lesz, hogy keresek tenyleg valami kornyezetbaratabb tisztitoszereket. :) meg veszek maszkot is, ha igy is ovom a picikemet :)

Igen, a Nagyimrol van szo, ellat mindenfele tanaccsal ha kell ha nem :D de aranyos amugy :)

2015. dec. 8. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon édes a nagyid, különben igaza van, nem jó pácolódni ezekben senkinek sem. Én az előző terhességemnél tértem a környezetbarát tisztítószerekre és egyáltalán nem bántam meg, sőt! Rájöttem, hogy mennyire rossz volt nekem pl a hypo. Azóta kutya bajom. Ha kellenek tippek, segítek szivesen.
2015. dec. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!