Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gravidától székrekedésem van,...

Gravidától székrekedésem van, a gyógyszertárban az Elevitet adták helyette. Gravida vagy Elevit?

Figyelt kérdés
Még az elevitet nem szedtem, de hatalmas kapszulák vannak a dobozban. Van valaki aki mind két fajtát próbálta? Van lényegi különbség ezek között a vitaminok között, vagy mindegyik egyformán jó? Még csak 10 hetes vagyok.

2015. dec. 9. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindet próbáltam, még a Femibiont is. Egyébként is lehet, hogy szorulásod lenne, mert már lassabban mozognak a simaizmaid. Egyébként nekem mindegyiktől volt szorulásom, de csak pár napig, utána rendben kialakult a rendszer. Én este veszem be, vacsi után.
2015. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azon gondolkodtam, hogy mivel van még pár szem Gravidám, azokat kettétöröm és egy nap egy Elevit aztán egy fél Gravida. Hátha ha egy kicsit kevesebbet szedek akkor elmúlna a szorulás. Viszont teljes napokat nem szeretnék kihagyni. Annyi mindent írnak a vitaminokról, és tudom, hogy nem táplálkozom elég változatosan, főleg, hogy alig van valami amíg meg bírok enni :S Viszont a lehető legtöbbet akarom megtenni a kisbabám egészségéért. Összezavar ez a sok minden. Olyan jó lenne ha lenne (bármiről is) egységes véleménye az embereknek.
2015. dec. 9. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik ugyanolyan jó.

Én a terhesvitamin mellé magnèziumot is szedek, és attól sosincs szorulàsom, nagyon hasznos, próbáld ki! :)

2015. dec. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Plusz igyál sokat! Mert, ha elég rostot eszel, de nem iszol, akkor könnyen bennragad a cucc. Amúgy is, babásan meg főleg.
2015. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Femibiont is megpróbálhatod mert abban nincs vas, a vastartalmú készítmények okozhatnak székrekedést. Az elevitben még több van, mint a gravidában.

De elképzelhető, hogy vitaminok nélkül is lenne, nekem is volt terhesen. Pedig én 24 hetes korom után semmilyen vitamint nem szedtem csak magnéziumot, de az meg hígabb székletet okozhat.

2015. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a gravidát hosszas utánnajárás után választottam, akkoriban ebben volt egy két összetevő ami az elevitben nem volt. Árban ugyanott voltak. De póryl jártam mert rettenetesen roszul voltam tőle tökmindegy volt mikor mivel mi utan vagy előtt veszem be. Fájt a gyomrom hánytam a bevétel utan sokszor. Váltottam elevitre egy honap szenvedés utan és semmi bajom nem volt! Van akinek ez van akinek az válik be.. Probald ki meglátod jobb e. Én a helyedben egyből azt szedném majd ha nem valik be a maradék gravidát kezdeném mig tuladok az eleviten s veszek helyette. Vagy ha az elevit jobb akkor a maradék másikon adnék tul. (az urolso 15 szem gravidámat bevittem a védőnökhöz hogy adják oda rászorulo kismamáknak. ugyanigy a kivaltott k vitamit vagy mi volt az mikor megszuletett a pici s mivel nem tudtam kizarolag szoptatni nem kellett neku adnom.)
2015. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Inkább Hipp Natal+folsav, vagy Femibion.
2015. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt: székrekedésre pedig magnesii citrici és útifű maghéj.
2015. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A terhesség velejárója a székrekedés.

A Gravidában és az Elevitben is van vas,ami rátesz egy lapáttal :)

2015. dec. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!