Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják mindig fiatalabb...

Miért mondják mindig fiatalabbnak a babám minden UH-n?

Figyelt kérdés

8 hetesen hüvelyi UH-n 1-2 nappal fiatalabbnak állapították meg a babát méretei alapján, mint ahogy menstruáció alapján számoltam, de persze ez teljesen normális, hiszen nem biztos h pont akkor fogant ami a standard. Ezután már az orvos által megállapított terhességi kor alapján számoltam a heteket/napokat, amit a baba méretei alapján állapított meg.

Majd 12 hetes hasi UH-n pontosan betöltött 12 hetesen voltam, de ott megint változott és azt mondták, hogy 11+5 napos. Oké, gondoltam akkor már ez a tuti, akkor mostantól így számolom.

Most 19+2 naposan voltam a következő genetikai UH-n, erre azt mondja/írja a papírra, hogy 18+6 napos.

Komolyan minden UH-n változtathatják a baba korát és felülírhatják? Olyan nincs, hogy egy baba lassabban fejlődik? Attól még nem lesz fiatalabb. Nem értem ezt.


2015. dec. 9. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem egyformán fejlődnek a babák. 12 hetes korig nagyjából de ott meg 1-2 milis eltérések is napokat jelenthetnek, az UH gépben meg ez az 1-2 milis tévedés benne van. 12 hetes kor után pedig minden baba más ütemben növekszik, van aki 49 centivel születik és van aki 60-al. Az én babám se volt sose nagyobb, sőt, általában kisebb és 51 centivel született. Mi se vagyunk óriás méretűek a férjemmel.
2015. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor most 19 hetesen miért a korát írták át, ahelyett, hogy csak egy lassabban növekedő, kisebb babáról beszéltek volna? Melyik az igazi kora, amit 12 hetesen mondtak, vagy amit most? És ha következő UH-n még kisebb lesz az átlagtól, megint a korát fogják átírni? :O
2015. dec. 9. 19:59
 3/14 anonim ***** válasza:

Néhány nap eltérés semmit sem jelent. Nem szabályszerű a növekedés, az a lényeg, hogy szépen fejlődik, az a néhány nap eltérés ide-oda nem számít. Ha egy fél milliméterrel arrébb teszi a nyilat az ultrahang-gépen, ha nem a legnagyobb keresztmetszetben kapja el épp pl a fejét-ülőmagasságát, akkor értelemszerűen egy kicsivel kisebb méretből számítja a gép a napra pontos terhességi kort. A szülés az úgyis a kiszámított nap körüli két hétben várható, előtte-utána két hétben.

Más: a babák növekedése változó lehet, néha kicsit jobban belehúznak, néha kevéssé, ráadásul a végén még centire-súlyra sem lesznek ugyanolyanok, van, aki 48 cm, van, aki 55, van, aki 2800 gramm, van, aki3900 g, nem ezen múlik, hogy egészséges-e. ;) A fiatalsággal meg ne törődj, így tudják ez alapján becsülni, nagy statisztikák alapján. No problem.

Én nemrég a bpd-crl-fl arányokon rágtam egy kicsit be, kicsinyeltem a fejét, de aztán több táblázatot átbogarászva végülis teljesen rendben van. :D (Az egyik helyen kicsinek tüntette fel, de még a 12. hét elején voltam ultrahangon, szóval biztos nő még a tizenkettedik hét végére is egy mm-t, ami már lassan nagy is. Szóval ennyire fontos lehet pár mm)

szerintem ezen egyáltalán ne stresszelj, próbálj meg vele nem foglalkozni. 12 hkm :)

2015. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy átírják, mert ahogy az első hozzászóló írta (miközben én telefonáltam a kommentírás közben, úgyhogy látom is, hogy sok helyen ismételtem, nem tudva mit ír, helyeselni tudok csak), idővel egyre kevésbé számítanak ezek a milliméterek a kormeghatározásban. Anno a dokim azt mondta, hogy igazából a 12. hétig mért eredményekből lehet a legjobban megbecsülni a pontos korát, addig úgy nagyjából gondolom "egymáshoz hasonlóbban" fejlődnek. De egy-két nap eltérés simán becsúszik így is. Nem lesz attól lassabban növekvő babád, mert két napot "csúszott" négy-hat hét alatt. Az gondolj bele, néhány százaléknyi, teljesen belefér. Az orvos mondani fogja, ha valamire oda kell figyelni. ;)
2015. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok köszönöm :)

Csak már nem tudom követni, hogy akkor pontosan mennyi idős terhes is vagyok :) ha kérdezik se tudom mit mondjak.

2015. dec. 9. 20:18
 6/14 anonim ***** válasza:

nem is kell. van erre egy jó példa. most terhesen ugye sokat hízol, de emiatt a korod nem nő. pontosan ez van a babával. van egy rendszer amibe bepötyögtek millió baba adatait adott héten és napon, ebből lett az átlag.


innentől kezdve minden babának mérnek egy méretet amit a gépben szereplő átlag korhoz társítanak. ez azért van, mert 12. hétig ebből pontosan tudják mekkora a baba és ezt kell figyelembe venni. 12. hét után már, tudva, hogy a biológiai jegyek megjelentek, ebből a számból tudják megmondani, hogy jól fejlődik-e.


azt rosszul teszed, hogy átírogatod a szülés várható idejét, hiszen nem csökken a terhességi időd, csupán a babád kicsit alacsonyabb vagy vékonyabb mint a legtöbb baba ezen a terhességi napon

2015. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindig ugyanoda jársz ultrahangra?


Nekem 2 hetes eltérésekkel mondták ...:) nem 2 napos

2015. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A terhességet mindig a menstruációtól számolják. Mindegy a baba mekkora méretű. Ez folyamatosan változik. Attól a doki és a védőnő is a menstruációtól kezdve számolja a terhességi heteket. Az UH meg nem pontosan mér, így lehet hogy amit a papírra írnak sem a pontos méret. Ezen ne izgulj! :)
2015. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A menstruációt vedd alapul, a baba megfelel ennek, 2-3 napokon ne akadj fenn, ez csak statisztika. Nekem 1-2 héttel volt mindig kisebb a lányom, mégis menstruáció alapján számoltunk. Nem is lett óriásbébi.
2015. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

6-os, félreértesz. Nem én írtam át a szülés időpontját hanem a szonografus. 12 hetes UH-n kalkuláltak egy szülési időpontot és a baba korát majd 19 hetesen más korúnak mondták és más szülési időpontot is írtak a leletre mint az előző UH alapján.

Ugyanoda járok UHra mindig.

Én is ugy gondoltam hogy nem lesz fiatalabb attól hogy kisebb csak nem értem akkor, hogy miért kellett amiatt átírniuk 19 hetesen a baba korát kevesebbre és a szülés időpontját későbbre amiatt mert kisebb, mikor a 12 hetes UH alapján kellett volna szerintem is kalkulálni.

2015. dec. 10. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!