Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémiás kismamák, hogyan...

Toxémiás kismamák, hogyan élitek meg az állapototok, hogy érzitek magatok, stb?

Figyelt kérdés
Toxémia gyanús vagyok, ezért nagy bennem a félelem, remélem nem komoly a baj.

2015. dec. 14. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia.Nem sok mindent írtál.Hány hetes vagy, miben nyilvánul meg a toxémia gyanú?Nekem mindkét terhességemnél magas lett a vérnyomásom, de inkább csak rendelői körülmények között, az elsővel nagyon vizes is lettem a végére, és többet is híztam, viszont fehérje nem volt sosem.Az elsővel az utolsó két hetet kórházban töltöttem, és kaptam csomó gyógyszert ami szintem tartotta a vérnyomásom.Nagyon utáltam az ott töltött időt.A szülést indították kiírás előtt három nappal.Probléma nélkül született a fiam, majd négy kilóval.Otthon már 110 volt a vérnyomásom gyógyszert azonnal elhagytam.Most a második babával már nagyon odafigyeltem hogy ne hízzak sokat, sikerült is csak 10 kilót hízni, kicsit voltam csak vizes, pedig augusztus végén szültem ebben a kánikulában.Egészségesen ettem, odafigyeltem magamra.A vérnyomásom most is megugrott, 150 volt szülésnél, de nem okozott gondot.
2015. dec. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
39. hetes vagyok és a vérnyomással egyenlőre nincs baj, viszont fehérje és a hasamon viztől ödéma van, ami rettenetesen tud fájni. Curom jó volt, a vérképem kevésbé. Gyomortáji fájdalom, fejfájás és enyhébb látás zavar van. Alvászavar is van és fáradékonyság, ami szintén lehet a toxémiától mondta a doki. Elmondta, hogy napi 3x mérjem a vérnyomást és vezessem, majd pénteken vigyem hozzá az eredményeket. Elküldött vizeletre reggel megyek, ha pedig közben eléri az érték a 140/90-et kórház.
2015. dec. 15. 21:55
 3/5 A kérdező kommentje:
Most szerencsére fogytam 2 kilót ez azt mondta, hogy jó.
2015. dec. 15. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Értem.Hát ha jó a vérnyomás, akkor nincs nagy baj szerintem.És, már meg is születhet a babád ha doki úgy látja, megindítja:-)Nyugi!
2015. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem 170 volt a vérnyomásom sajnos, de mégsem volam toxémiás.
2015. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!