Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt Papp-A 0,22,...

Kombinált teszt Papp-A 0,22, nem túl alacsony?

Figyelt kérdés

A teszt alacsony kockázatú lett,de mindenhol azt olvasom,hogy ez az érték nagyon alacsony.valaki tud erről esetleg vmit?

Nt:1,5mm

Papp-A 0,22Mom

Szabad B-hcg 1,06

Orrcsont látható,áramlás normális.

Mitől lehet ennyire alacsony a Papp érték??


2015. dec. 16. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de nekem meg a szabad B-HCG-m lett nagyon alacsony, normális érték alatt. Totális pánikba estem, de az orvosom csak annyit mondott hogy ne foglalkozzak vele, önmagában nem számít. Azóta másik orvoshoz járok,a z is ugyanezt mondta. Háziorvos is, laboros orvos is. Most 22 hetes vagyok, és hálistennek teljesen jól fejlődik, minden rendben van. Szóval sokat nem tudtam segíteni, max annyit, hogy ne ess pánikba, valószínűleg nincs nagy jelentősége. Az orvosom azt mondta, hogy ezek az értéket csak együttesen jelentenek valamit, önmagukban nem mérvadóak.
2015. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!a kockázat 1:2900 ugyhogy elvileg tényleg jó.nem is értem miért olvasgatok utána..ahogy egre többet olvasok,egyre rosszabb dolgokat tudok meg.
2015. dec. 16. 22:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Jotanacs: Ne olvasgass! :D de komolyan. Ha bizol az orvosban vedonoben gyerekorvosban akkor hallgass rajuk. Ez csak rosszabb lesz ha megszuletik. Ha folyton osszeolvasol mindent begolyozol. En pl simán bepanikoltam... Csak nyugi. Jo babavarast!
2015. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is atz mondom, hogy ne olvasgass!

Én is összeolvasgattam minden szar külföldi fórumokon, ilyeneket találtam, hogy nagyobb a vetélés meg koraszülés kockázata. Az egyik fórumon egy nő azt írja, hogy ő nem tud olyan terhességet, ahol ez jól sült volna el. Most persze, én se tudhatom, hogy minden jól sül majd el, de próbálok már nem aggódni miatta. Ezek úgyis olyan dolgok, amivel nem csinálatunk semmit. Kérdezd meg a dokidat, ha ő azt mondja hogy ne foglalkozz vele akkor ne is :)

2015. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló érték lett. Nem derült ki azóta mi lehetett az oka? Minden rendben zajlott?
2017. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nekem a szabad hcg volt alacsony, nem lett semmi baj, 40. hetre szuletett a fiam egeszsegesen. Maig sem tudom miert volt alacsony.
2017. dec. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nekem is alacsony a beta hcg is, 0,51 MoM. Előző terhességnél is 0,55 volt igy amiatt kevésbé aggódom. 1-es neked volt terhességi rosszulléted?
2017. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, nekem 0,35 MoM volt, nem volt terhessegi rosszulletem.
2017. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én tegnap kaptam meg a kombinált teszt eredményét. Majdnem ugyanolyan lett, mint a tiéd kedves kérdező. 30 éves vagyok. Viszont nekem azt írják, hogy emelkedett kockázat: 1:173. Te hány éves voltál akkor? Mi lett a babával? Borzasztóan aggódok!!!!
2018. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5/7-es vagyok. Teljesen egészséges kisfiam lett, már 5 hetes :) Vegigaggodtam a 12-19 hèt között időszakot. Nekem alacsony lett a kockázat ezekkel az alacsony hormonértékekkel is igy fel sem ajánlották a magzatvizvételt, mondták hogy elég egy alapos 19 hetes genetikai uh. Az Istemhegyi úron voltam a legjobb genetikus dokinál. Nagyon alaposan atnézett mindent, utána már megnyugodtam.
2018. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!