Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt nálatok is ilyen probléma...

Volt nálatok is ilyen problémamentes a terhesség?

Figyelt kérdés
11. Hétben járok, de igazából semmi bajom. Hányinger sosem jelentkezett még, émelygés ritka. Nem vagyok kívánós se, eszem, ahogy korábban. Mellem feszült a 6. Hét környékén, de már az is elmúlt. Néha picit szurkál a hasam, de az sem feltűnő. Nem is híztam még, annyi a súlyom, mint előtte. Volt nálatok is ilyen egyszerű babavárás? :) én úgy örülök, h ìgy van. Van több kismama ismerősöm is, de azért ennyire egyik sem mentes mindentől. :)

2015. dec. 17. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

nem rosszindulatból, de 11. héten még nem kiabálnám el :)

nagyon az elején vagy, se kívánósnak nem kell lenned, sem fájnia nem kell semminek, még nem is nőtt a hasad, nem nyomja a gyomrodat, nem tűnt el a tüdőd 70%-a a méhed miatt..

na majd fél év múlva kérdezd meg, én szorítok, hogy ne legyen semmi, de ennyi idősen merész kijelenteni ilyet :)

2015. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Egyetertek maximalisan az elottem szoloval....problemamentes teehessegrol nem beszelunk, csak utana. Amugy a kerdesedre valaszolva, normalis az is ami veled tortenik, bar a ritkabb eset, szerencses vagy!Kivanom h vegig igy maradjon.
2015. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem se volt szinte semmi panaszom eddig, 22 hetes vagyok. Hányinger nagyon ritkán, az elején, meg álmosság, de aoznkívűk semmi. Nem fáj semmim, nem híztam. De a java még hátravan. Neked is :)
2015. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Rosszul tudja az első két válaszadó, a rosszullétek, fáradtság és a "szurkálások" az 5-6. héten kezdődnek, és legtöbbször a 12. hétig tartanak, kevésbé szerencséseknél (mint én) félidőig, és a legszerencsétlenebbeknek szülésig.

Amire ők gondolnak, az teljesen más, mint amiről te beszélsz.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: a családomban ill. a munkahelyemen én voltam az egyetlen, aki végighányta (szó szerint) a terhesség első felét, gyakorlatilag már az egészségemért aggódott mindenki. Mindenki más remekül érezte magát végig, leszámítva a szülés előtti nagypocakos nehézségeket.

A baráti körömben viszont mindenkinél volt kisebb-nagyobb rosszullét.

Örülj neki, hogy jól vagy, a szerencsés többséghez tartozol, ha jól tudom, kb. 70-30 az arány a rosszullevős és a jólviselős kismamákat illetően, az utóbbiak javára.

Viszont olyat is hallottam már, hogy vki a 12 hét után kezdett rosszul lenni, de az nagyon ritka, és amennyire tudom, az nem is teljesen normális, ebben az esetben nem árt orvoshoz fordulni.

2015. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Térjünk vissza erre a kérdésre a szülés után. :)

Egyébként nekem is így nézett ki az első trimeszter és később sem volt kirívó gondom, de az utolsó 2-3 hét már nagyon terhes volt, amire a kánikula rátett egy lapáttal.

2015. dec. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, a 12.hétig állìtólag lezajló gondokra gondoltam itt most. Van ismim, aki egyfolytában eszik, mert nem bìrja másképp, 13 hetes és szerintem van rajta már felesleg. Persze, mikor nagy a has és mindent nyom, az megint más lesz.
2015. dec. 17. 22:47
 7/13 anonim ***** válasza:

1 vagyok. na jó, de terhességet kérdeztél, nem első trimesztert, ezért írtam... :)

elsővel nekem nem volt semmi tünetem vagy kellemetlenségem, másodikkal most néha van kicsi rosszullét, de semmi olyan ami már kellemetlen lenne :)

2015. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem az egész terhesség alatt csak annyi problémám volt, hogy állandóan szomjas voltam. Semmi más tünetem nem volt. Se hányinger, se mellfájás, se hasfeszülés stb. Csak szomjas voltam. Szerencsére a sok ivástól nem vizesedtem be, de amikor a fiam megszületett még legalább 3 hónapig erős szomjúság gyötört.

Volt nap amikor megittam 5-6 liter gyümölcslevet, ha elfogyott akkor vizet.

Egyébként a szüléstől is nagyon rettegtem, és még ma is pontosan emlékszem, hogy túlhordás miatt (majdnem 3 héttel hordtam túl a fiamat, de az orvos szerint elszámolta sz időt) kivizsgálásra kellett mennem, és a vizsgálatnál derült ki, hogy teljesen ki vagyok tágulva, éppen szülni fogok. 20 perccel később a karomban tartottam a fiamat. Szerencsés voltam ebben is.

2015. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hetes korom után volt teljesen probléma/panaszmentes. Az utolsó napig..

Nem kötekedésből de még van hátra 29 heted.

2015. dec. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem egy olyanról tudok, akinek pl. a 15. héten indult a buli.

Hànyás, minden egyéb...

2015. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!