Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémamentes terhesség=probl...

Problémamentes terhesség=problémamentes szülés?

Figyelt kérdés
19 hetes kismama vagyok. Eddig egy kis álmosságon és gyakori vizelési ingeren kívül semmi tünetem nem volt. A rosszullétek elkerülnek, a munkát, háztartást ugyanúgy csinálom mint eddig, és a doki szerint a babám tökéletesen fejlődik. Ez az első terhességem, szóval nem tudom mire számítsak. Mindenki azt mondja hogy szerencsés vagyok, jelentheti ez azt, hogy maga a szülés is ilyen sima lesz? A családomban minden szülés viszonylag gyors és eseménymentes volt. Én magam szeretnék minél természetesebben szülni, és ha lehet, elkerülni a gátmezszést és az érzéstelenítést is. A fájdalmat jól bírom, attól nem félek.

2015. nov. 3. 20:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik sajnos.
2015. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Biztos nincs összefüggésben ez, de nekem is bejött kétszer is.


Mondjuk amiket szeretnél elkerülni, azokat azért találták ki és alkalmazzák, hogy tényleg probléma mentes legyen a szülés. Az orvosok szokták eldönteni szülés közben, mire van szükség, nem szeretik a problémákat később ők sem.

2015. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Három problémamentes terhességem volt, és két nehéz szülésem. A harmadik császáros lett. Semmi összefüggés nincs. A szülésznőm szerint anyukád, és nagymamád szüléseiből lehet némi következtetést levonni. Nálam ez a része bejött. Anyukámnak is nehéz szülései voltak.

A harmadik baba viszont meglepett egy szép harántfekvéssel...

2015. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. Teljesen problémamentes terhesség után végül sürgősségi császárom volt.
2015. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én kifaggattam a felmenőimet, édesanyám és mindkét nagymamám azt mondta, hogy könnyen és gyorsan szülte az összes gyerekét. Magától a szüléstől kicsit se félek, viszont taszítanak az olyan mesterséges beavatkozások, mint a gátmetszés vagy az epiduralis érzéstelenítés. A párom szerencsére elég segítőkész, megbeszéltük hogy fogjuk csinálni a gátmasszázst is. Még csak 24 éves vagyok, szóval reménykedem benne hogy ez is a "segítségemre lesz".
2015. nov. 3. 20:29
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy milyen lesz a szülésed, nem csak rajtad múlik. A külső körülmények jelenleg Magyarországon úgy szólnak bele a folyamatba, hogy néha leesik az ember álla. Ha igazán nyugodt, békés, háborítatlan szülést szeretnél, akkor tenned kell érte! Elsősorban meg kell találnod hozzá a megfelelő segítőket. Nagyon más az az orvos, aki le akarja _vezetni_ a szülésed, és más az, amelyik _kíséri_ azt! Ahogy szülésznői szemléletben is van, aki támogató és van, akinek aznap a huszadik "melója" vagy, semmi más. Az első szülésem maga volt a tragédia. Most a másodikhoz olyan segítőket találtam, hogy még magam sem hiszem el, hogy ilyen csupaszív emberek léteznek! Fontold meg, hogy hol, hogyan, kivel/kikkel szülsz, ismerd meg őket emberileg is, ne csak szakmailag! Az, hogy te mit szeretnél, és ők hogyan dolgoznak, legyen harmóniában egymással, különben keserű a csalódás, sajnos.
2015. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Probléma mentes terhességem volt. 2kg-ot híztam, a gyerek szépen fejlödött, a terheléses cukraim olyan jók lettek, hogy az orvos nem is hitte el. Nem voltam hányós, kívánós, fáradékony. Nem puffadtam, vizesedtem. Szóval tipikusan ellentéte voltam egy terhes embernek. Ebbe az orvosom se tudott belenyugodni, el is váltak idő előtt útjaink.

41+4-edik héten 22 óra sikertelen szülésindítás után sürgösségi császár lett, mert bármennyire is 5-ből 4 orvos váltig állította, hogy befordult nem úgy volt. Keresztbe beragadt, nem tudott befordulni, ha beindult volna a szülés max csak a jobb karja lógott volna ki belőlem ő meg keresztbe maradt. De megszületett, egészségesen, enyhe oxihiánnyal, melyet szerencsére a Dévény torna teljesen elmúlasztott.


Persze ettől függetlenül neked lehet, hogy egy álom lesz a szülés, melyre öröm lesz emlékezni! Szorítok neked!

2015. nov. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én leszek a rossz példa. A terhességem alatt egy hét émelygést leszámítva minden szuper volt. Kiírt nap után elfolyt a magzatvíz, a vajúdás is abszolút elviselhető volt.

Bár én nem vagyok rákattanva a háborítatlan szülésre, de olyan helyre kerültem, ahol erre figyeltek. Amíg nem volt muszáj, nem zargattak, néha bekukkantottak, de elég volt kikurjantani az ajtón és doki-szülésznő ott termett. Volt labda, bármilyen póz, sokáig guggoltatva próbálták segíteni a kitolást. Aztán jött a feketeleves, nem jött a gyerek.

Elvileg egy gyors vizsgálatra felfektettek, hogy rendesen meg tudjon nézni a doki - aztán kiderült, hogy elakadt a szülőcsatornában. Utána érhető módon őt mentették, nem az én kényelmem volt fontos. Vákuummal húzták, fentről tolták, közben vagy tíz ember zsizsegett a szobában. Volt közben gátmetszés, de még a hólyagomat is csapolgatták (egyrészt, hogy ne akadályozza a gyereket, másrészt, hogy a feszítéstől ne repedjen szét). A gátmetszést nem is éreztem és abban a helyzetben ez volt a legkevesebb.


Szerencsére egyben kipecázták, semmi baja nem lett. Akkor már nekem nem volt kedvem-erőm felállni az ágyról, örültem, hogy fekhetek. Aztán a méhlepény nem akart leválni, kézzel tépkedték, közben kétségbeesetten telefonálgattak szabad műtőért. A végén lett műtő, altatás, kaparás, kijött minden.


Így is gyors volt az egész, mert kb 5 órát vajúdtam és nem volt vészes. De ilyen komplikáció befigyelhet váratlanul. Rosszul forgott, beakadt a koponya a medencecsontomba és se előre, se hátra.

Az is előfordul, hogy a méhlepény nem válik le. Nekem pechem volt, mindkettő megtörtént.

Sőt, még a farokcsontom is eltört a beavatkozás közben, a hüvelyem pedig végigrepedt. Nem az orvosok brutalitása miatt, csak ha finomkodnak, akkor a gyerek lesz oxigénhiányos, én is ezt tettem volna a helyükben.


Két hét alatt felépültem, utána már nem fájt semmim. A lényeg az volt, hogy a gyerek egyben és egészségesen kikerült belőlem.

És mondom, a kitolási szakaszig az égvilágon semmi probléma nem volt.

2015. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem lesz fogadott orvosom, anyagi illetve elvi megfontolásból sem, de a kórház amit választottunk állítólag kifejezetten termesztés szülés párti. Ezek szerint annyit tehetek hogy készülök rá, amennyire tudok, és szorítok hogy a babuci is úgy akarja :D
2015. nov. 3. 20:45
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

8-as! Huh, elég szerencsések voltatok. A anyukámnál hasonló volt a szülés. Nála is "rendben ment minden", jöttek a fájások, stb,csak a baba nem. Orvosok jöttek mentek tolták húzták őt is, aztán a végén császár lett, mint kiderült a nyővérem akkor sem fért volna ki a medencecsontján, ha vákummal huzzák. Annyi volt a szerencséje, hogy pont elromlott a vákum, így vágták. Különben lehet most én sem lennék itt, de a nővérem tuti belehelt volna a szülésbe.


A tesóm dettó így járt, 5 éve az össze bennlévő orvos ráfeküdt a hasára, hogy kinyomják a gyereket, de nem ment, mikor végre császározták látszott a baba fején, hogy kb 4 cm-el volt kisebb a lyuk amin ki akarták préselni, mint a feje. Szabályos glória volt a kisfiu feje tetején.


Én kicsit feljebb írtam, keresztbe szorult bennem a baba.


Kicsit visszatérve: Én hajlok arra, hogy a női rokonok szüléstörténetei joslóak lehetnek.

2015. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!