Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjetek/párotok, hogy...

A férjetek/párotok, hogy viselkedett a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
eltávolodott, segített, stb

2015. dec. 19. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Ahogy előtte is. Mivel hűde különleges bánásmódot nem igényeltem, így nem volt miben változnia. Vagy mire gondolsz, miben kellene ilyenkor segíteni? (mondjuk a karton tej cipelésén kívül)
2015. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

sok olyat olvastam, hogy eltávolodott, távolságtartó lett.

sok olyan példát is olvastam, hogy: segítőbb lett, gondoskodóbb, stb.

2015. dec. 19. 18:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanúgy segített stb. Amikor több segítség kellett, akkor pedig többet.

Most újra babát várunk, már azzal jó vagyok, ha leköti a nagyobbat, hogy haladjak a háztartással:-)

Félsz valamitől?

2015. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

na az enyém pont semleges.

addig nem avatkozott bele semmibe, ameddig nem kértem és igazából nem is aggodalmaskodta túl (szerencsére).

teljesen normálisan kezelte a terhességet is, nem változott meg attól, mert terhes lettem.

A vége felé mindegyik terhességnek természetesnek vette viszont, hogy autóval ő visz és nem én megyek magam útján vizsgálatokra stb. (mondjuk ezt nem kértem, de nehezen mozdultam meg az utolsó héten már)

2015. dec. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ugyanolyan, mint korábban, figyel rám, ha kell segít, a házi munkát átszerveztük, hogy azt csináljam én, ami könnyebb, és nem vegyszeres, mióta az orvos mondta, hogy pihenjek többet, azóta erre is figyel, és rám szól, ha nem pihenek eleget. Talán annyi a változás, hogy türelmesebb lett velem valamivel, de az kell is sokszor:D
2015. dec. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ugyanúgy viselkedik, hiszen előtte is szuper volt. A kapcsolatunk azonban sokat mélyült, mert nehéz a terhességem (nem fizikailag), és volt egy vetélésünk is ezelőtt. És ő adja be a napi szurimat, ami (biztos hülyén hangzik), de egyfajta bizalomgyakorlat.


A házimunkát ugyanúgy felezzük, csak én csak a könnyű, nem hajolós dolgokat csinálom. Annyi programot csinálunk együtt, amennyit csak lehet, amíg még kettesben vagyunk (kiállítás, mozi, utazgatás a közeli helyekre).


Szerencsére kötetlen a munkaidőnk, így ő minden vizsgálaton, védőnői tanácsadáson velem van, amit nagyon élvez, és szerencsére találtunk olyan helyeket, ahol a kispapákat nagyon szívesen látják.


Biztosan sokat segít a közelségében az, hogy mindketten a tudományban dolgozunk, így kicsit másként látjuk az élet születését. Pl. a szexuális életünket nem befolyásolja egy Madonna-szindróma, vagy az, hogy én azt hiszem, bánthatjuk vele a magzatot.


Gondolom, még jobban összehoz majd minket az, hogy a császármetszésemkor a fejemnél fog állni, elvághatja a zsinórt és a gyereket ő hozza majd oda nekem megmutatni.:)


28 hkm

2015. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekünk mélyült a kapcsolatunk, pedig volt vitánk az elején a baba miatt. Ő nem akarta én igen, de hála az égnek megváltozott a véleménye. Azóta úgy néz rám, mint az élete legnagyobb kincsére, én is úgy érzem, hogy nagyon szerencsés vagyok. Már nagyon várjuk a babót. :) Ami a takarítást, főzést illeti, nem nagyon segít, saját vállalkozása van emellett diplomamentő angol tanfolyamra jár. Nem is várom el tőle. Nem dolgozom se szombaton se vasárnap, én hétvégén szoktam takarítani.
2015. dec. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

sok olyan cikk van a neten, hogy a férj ilyenkor más nőt keres, mármint szexre.

ez igaz lenne, miközben tudja, hogy jön a baba?

2015. dec. 20. 18:21
 9/16 anonim ***** válasza:

8: olvass utána a madonna-szindrómának, ha ilyesmit észlelsz a férjeden, beszélgess vele sokat!


mi pl. ugyanannyit vagyunk együtt (1-2naponta), mint előtte. egyik félnek sem szabad kifogásokat keresnie, ha meg baj van a terhességgel (ami miatt a doki eltilt), milyen ember az, aki ilyenkor félremegy? könnyű katát táncba vinni...

2015. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Aki korábban is keresett nőt, arra biztos, aki nem, arra nem hinném, ez elég általánosító. Vannak férfiak persze biztosan, akik megijednek a terhességtől, és a babától, meg főleg a felelősségvállalástól, de ennyi erővel a nők között is van ilyen, csak a nők be vannak ilyen szempontból "korlátozva", és csak a szülés után tudják majd lepasszolni a gyereket.


Én sem ilyen nőt, sem ilyen férfit nem ismerek. Ellentétes példát viszont rengeteget.

2015. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!