Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Otthonszülő anyák! Hogyan...

Otthonszülő anyák! Hogyan zajlik az otthonszülés? A gyermeket és a magzatburkot is otthon hozzátok a világra? Hogy igazoljátok, hogy a tiétek a gyermek?

Figyelt kérdés
Nem kritikát kérek, hanem tapaszalatokat. Köszönöm.
2013. ápr. 15. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Otthon szülés? Hát ha otthon szülnék, amit nem szeretnék, akkor gondolom, a méhlepényt is magától elindul és kijön. Azért elmennék dokihoz, kórházba. De csak magam nem szülök, ha mégis ezt szeretnéd akkor is kéne valaki, de ezt senki nem vállalja mármint orvos. Lehet hogy hülyeséget írtam, majd írnak mások is.
2013. ápr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Off.

Ezt amugy nem büntetik már?? Mert én ott tartok még...

2013. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
gondolom a kérdező olyanra gondolt akinek rohamos szülése volt és nem volt idő kórházba menni vagy a mentősök sem értek ki...de ha nem akkor bocs
2013. ápr. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, arra gondoltam, ha nem ér ki a mentő időben, mert télre várom a babát és ha nagy a hó, akkor a busz sem tud kijönni, nemhogy a mentő.

Orvos is csak másik faluban van.


Szóval vészhelyzetre kérdeztem.

2013. ápr. 15. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Akkor majd jön értetek a mentő helikopter és kórházba visz.
2013. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, ha ilyen rohamosan zajlik a dolog, akkor az apuka, vagy bárki, aki éppen elérhető és "kéznél van", hívja a mentőket. A diszpécser mindent elmond töviről hegyire, mikor mit kell tenni, és mi az, amire számíthat a szülést levezető egyén. Egyébként van egy jó kis könyv, a Terhesség abc-je, abban van is direkt egy ilyen fejezet, hogy mit tegyen az apuka, ha beindul a szülés, és nincs idő már. Leírja, hogy hogyan kell kiemelni a babát, mit kell kezdeni a köldökzsinórral, és hogy mi a teendő a méhlepénnyel. (Utóbbira emlékszem, konkrétan azt írták, hogy jobb híján zacskóba be, és átadni a mentősöknek) Persze, előfordul, hogy idő közben megérkeznek a mentősök, szóval ez tényleg nagyon egyénre szabott. Egyébként igazolni ilyenkor nem kell, mert a szülés egy olyan folyamat, ami orvosi vizsgálattal igazolható. Amit úgyis meg kell ejteniük, hiszen a kórházban kötelező jelleggel vizsgálnak meg, hogy pl. kiürült-e a méh, vagy maradt-e még benn szövet, netán még egy magzat, ha úgy alakul össze is varják a gátsebed, szóval attól "nem kell tartani", hogy szülés után olyan állapotban leszel, mintha nem is szültél volna. :) És ebben a könyvben is jegyezték, hogy a köldökzsinórt nem szabad csak úgy elvágni, amíg az orvos nem mondja, hogy lehet. (Kórházakban engedik az apukáknak, de ugye az egy más, nagyon steril környezet, és nem körömvágó ollóval nyiszálják el a köldökzsinórt. :) Na, meg azt el is kell kötni ám...)Ennél egyértelműbb bizonyíték pedig nem is kell. :)

Bevallom, én is azért néztem utána, mert foglalkoztat a kérdés, hogy mi történne, hogyha ilyen villámgyorsan zajlana le a dolog. (Álmodozni szabad, nem? :)) Ráadásul, mi augusztus 21.-ére vagyunk kiírva, így ha augusztus 20.-án beindul a szülés, a tűzijáték miatt lezárt utak miatt kitudja hogy érnénk be...

De reméljük, hogy nálad (is) minden rendben fog zajlani, az elképzeléseid szerint, úgy, ahogy kell.

2013. ápr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem miutan elfolyt a magzatvíz, 19 óra múlva lett a kezemben a bebim, ennyi idő alatt azert barhova odaér a mentő, nem? Azert drukkolok, hogy neked hamarabb meglegyen:-)
2013. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek. Azért félek, mert első gyermekemet várom, és folyton aggódok.
2013. ápr. 16. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!