Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy látja? A védőnőm túl...

Ki hogy látja? A védőnőm túl aggódós, vagy az orvos (elnézést) szarik a fejemre?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok. 9 hetesen voltam az nődokimnál, az első vér vizelet vizsgálat eredményt megbeszélni, és megnézte hogy a méhszájam zárva van e? erről igazából semmi papirt nem adott, és a kiskönyvbe is csak annyit irt hogy szedem az elevitet, és hogy zárva vagyok. Tegnap voltam a védőnőnél, ő pedig számon kért hogy erről is papir kellett volna meg arról is, és hogy nem jó ez az orvos, mert ha esetleg a szülésnél nem lesz ott, és ha valami komplikáció lesz akkor nem fognak tudni utánanézni.

Plusz azért is rámorrolt, mert hogy a 12 hetes UH-t azt is eltolta egy héttel a dokim.

Ez olyan nagy probléma??

Beszéljek a dokival, vagy a védőnővel ne foglalkozzak, mert túl aggódja a dolgokat?

Tapasztalatok?


2010. márc. 24. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a dokira hallgass, a védőnőd kicsit túlbuzog. A 12 hetes uh-t meg a 11-14. hét közt bármikor meg lehet csinálni.

A szülésnél semmi szükség arra az adatra, hogy 9. hetesen zárva voltál-e, az rh szűrés eredményét meg úgyis viszed magaddal.

2010. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, ahogy az első válaszoló. Védőnőd túllihegi a dolgokat.
2010. márc. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a védőnődnek nincs jobb dolga. A szülésig még tuti meglesz minden vizsgálat, és nekem is 13hetesen volt az uh.
2010. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő szeret fontos le. A dokira hallgass.
2010. márc. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)!
2010. márc. 24. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:

A vérvételről van papírod, azt a labor adja. A védőnőnek kell beleírni a kiskönyvbe, nem a dokinak (legalábbis nálunk). Ilyenkor még nem igen van mit beleírkálni, nekem is annyit írt a dokim hogy szedem az elevitet és semmi panaszom nincs. A védőnőd egy kicsit túllihegi a dolgokat, a dokira hallgass.

Az hogy egy héttel később küldött uh-ra, nem baj, biztos megvan hogy miért, lehet később fogant. De a 11-14. hét között kell megejteni az első genetikai uh-t úgy tudom. Szóval ne aggódj, a dokid mindent jól csinált.

Üdv. 6 hónapos kislány anyukája (L)

2010. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nállunk a nőgyógyász azt mondja, hogy a 12. hét előtt fölösleges a védőnőhöz menni (kivéve persze, ha táppénzre vesznek) De itt is mindent "jobban tud" a védőnő, mint a nőgyógyász.
2010. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm nem szólt bele soha a dokim dolgaiba, csak megnézte a leleteket, vérnyomást és súlyt mért, vizeletet vizsgált valami papírral, szívhangokat keresett. Abba se szólt bele, amikor orvost váltottam, de nem is az a dolga, hogy okoskodjon és rémisztgesse a kismamát. A leírtak nem tűnnek mulasztásnak az orvosod részéről.
2010. márc. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!