Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért félek ennyire a terhessé...

Miért félek ennyire a terhességtől? 18/L

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok,de koromnál sokkal érettebb vagyok, különböző okokból kifolyólag muszáj volt hamarabb felnőnöm, na de most nem is ezért írok...

3 éve van komoly barátom, őszintén szeretjük egymást, későbbiekben szeretnénk összeköltözni, majd ha úgy alakulnak a dolgok, házasság, gyerekek.. :-) Lehet rávágjátok, hogy "ja,persze.. 18 évesen nagyon tudja", de tényleg így érzem és terveinket nem is az elkövetkezendő 1-2 évben szeretnénk megvalósítani. :)

Lényeg,a lényeg, egyre többet foglalkoztat a kisbaba téma (nem,nem akarok még gyereket) Csupán csak hogy vajon milyen lehet a terhesség, milyen lehet szülni, milyenek a mindennapok egy picivel.

Nővérem ilyen idős korában azt mondta, hogy ha ő terhes lenne, teljesen biztos, hogy megtartaná és úgy érzi, gondját is tudná viselni..

Na most én ezzel nagyon nem így vagyok. Már most rettegek a terhességtől,szüléstől és persze attól,amitől szerintem minden szülő, hogy a gyereke beteg lesz. Ez talán arra is visszavezethető, hogy édesanyám első szülése nagyon nehéz volt (természetesen szült, utána 3 császár) és a kisbabája betegen is született, majd 1 éves korában elhunyt..

+ annyi szörnyűséget is hallani (méhen kívüli terhesség,stb)

Attól félek,hogy ez az érzés sosem fog elmúlni bennem és sosem merek majd gyereket vállalni. (Egyébként is kicsit hipochonder vagyok)

Vannak olyan volt osztálytársaim akik már most terhesek és én csak nézek,hogy hogy merik bevállalni..

Szerintetek okom van ennyire félni? Mit gondoltok?

Remélem érthetően fogalmaztam, bár az agyamban csak úgy repkednek össze-vissza a gondolatok ezeket a sorokat írva. Válaszaitokat előre is köszönöm. :)



2015. dec. 25. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet szépíteni... de a szülés igen durván fájdalmas dolog! Sőt a terhesség sem egy leányálom a sok kellemetlenségével: kezdve a reggeli rosszullétet és hogy a végén már aludni is csak háton leszel képes, ha megy... ha meg megvan a baba az első pár hónapban ne számíts normális alvásra.

Ez az anyasággal járó tényezők... Egyszerűen fogadd el, hogy vannak dolgok amit nem tudsz kontrollálni, befolyásolni, csak alázattal végigmenni a folyamaton. Amikor a kezedben lesz a saját gyermeked, 100% hogy azt fogod érezni, igen megérte! Ez a legszebb a gyerekáldásban!

2015. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Előbb legyen meg legalább 2 év munkaviszonyod utána kezdj szülni rakásra, legalább előbb elkezdődik a túlnépesedési háború.
2015. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

teljesen rendben van hogy gondolkodsz a gyerekvallalason, még jobb, hogy nem ugratok bele annak ellenere sem hogy a kornyezetedben sok a fiatal kismama. Ez nagyon nagy felelosseg, es bizonyos feltetelek es egzisztencia kell hozza es persze a biztos parkapcsolat.


az ember kb 22-24 eves kora kozott valtozik egy hatalmasat: megvaltozik az elete dolgozni kezd, kirepul otthonrol stb. sok parkapcsolat ami gimiben kezdodik ezt nem is eli tul.

en 17 evesen jottem ossze a ferjemmel, es valoban 20 evesen szet is mentunk mikor o dolgozni kezdett en meg meg tanultam...1,5 evet voltunk kulon azutan rajottunk hogy mi egymasnak.vagyunk teremtve innentol jott a hazassag es 27 evesen az elso gyerek...most 11 eve mar hogy egyutt vagyunk tehat bejartuk azt a hosszu utat amit te is felvazoltal.

kivanom neked hogy eljetek tul a bizonyos valtozo pontot, es akkor mar elkezdhettek valoban lepni is: hazassag gyerek stb.


de addig semmikepp, a 18 eves ismeroseidnek - akik nost szultek nem is ertem mire - fele elvalt lesz 25 eves korara. ezt boritekolhatod. a gyerekvallalas nagyon nehez idegtepo egy stresszes 8-10 oras munkahely semmi ahhoz a kepest. a gimi meg delutani szakkor. ;) a legbiztosabb kapcsolatokat is tonkreteszi nem hogy egy diakszerelmet. szoval nem csoda hoy felsz. a szulesi fajdalomrol annyit hogy fejben dol el: en ugy mentem be hogy vegig fogom mosolyogni. igy is lett. pedig pokolian fajt. nem tudod elkepzelni. :) sok sikert kivanok neked

2015. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!