Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nagyon félek a...

Normális, hogy nagyon félek a terhességtől/szüléstől? Pedig akarok gyereket. Gondoltam rá, hogy kimegyek au-pairnek külföldre, ez segítene?

Figyelt kérdés
Jó ötlet ez, amit elterveztem, vagy mit tanácsoltok? Lehet túlkomplikálom, és csak bele kellene magam vetni a dologba, hiszen már 25 vagyok. De lehet, hogy még előtte fel kellene rá készülni. Mondjuk a diplomám még nincs meg, de télre az is meglesz. A párom viszont nem igazán akart beleegyezni, viszont abban állapodtuk meg, hogy menjek, de amikor hazajövök, belekezdünk a projektbe. Én mégis kicsit félek... valaki nyugtasson meg, légyszi:)

2015. szept. 1. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális hogy félsz egy ismeretlen állapottól és egy ismeretlen helyzettől, de ezen a gyerekfelvigyázás nem fog segíteni.

Gondold végig logikusan, attól hogy vigyázol egy-két gyerekre a világ végén, akkor nem fogsz félni a szüléstől. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2015. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nyelv miatt is mennék, nemcsak a tapasztalat miatt.
2015. szept. 1. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyerekvállaláson nem segít az ha elutazol és más gyerekére vigyázol... Ha gyereket szeretnétek a férjeddel akkor legyetek minél többet együtt, építsétek fel a világot ahol élni szeretnétek :)


30N

2015. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak, ezeken a félelmeken nem fog segíteni hogy ha más gyerekére vigyázol akár itt akár máshol. Sőt..szerintem más gyereke mindig idegesítőbb és fárasztóbb, szóval lehet még a gyerektől is elmegy a kedved. Persze ez egyéni dolog, ki milyen. Valójában mitől félsz? Megfogalmaztad már pontosan a félelmeidet ezekkel kapcsolatosan?

Nekem is vannak aggodalmaim a jövőt és az egész helyzetet illetően, még mindig pedig már a 3 trimeszter elején vagyunk, és várom is egy részt, másrészt meg félek is mi lesz, hogy lesz. Ez egyébként teljesen normális, hiszen ez egy hatalmas változás, az életed örökre megváltozik és ugyanolyan már sose lesz, hiszen lesz legalább egy ember aki életed végéig melletted lesz és akiért felelősséggel tartozol minden szempontból. Ijesztő de egyben nagy kihívás is. Az olyanok akik nem született ősanyák, akik már 16 évesen gyereket akarnak, mert nekik ez az önmegvalósítás azok bizony soha nem lesznek teljesen felkészülve erre, ami azt illeti nem is lehet hiszen azt sem tudod hogy milyen. Bele kell vágni és kész. Egyszer úgyis kell. De 25 évesen nem vagy még elkésve Ha 1-2 évre kimész bőven jó.

2015. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nem vagyok született ősanya.... és ez elkeserít... de mások se mind azok, nem? Igen, 1-2 év utazgatás jön majd, de én már most elkezdtem gondolkodni :)
2015. szept. 1. 13:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne keserítsen el, én se vagyok az, és sokan mások se, ez nem baj, ha mindenki olyan lenne akkor még mindig ott tartanánk, hogy az asszonynak kuss van és a konyhába a helye meg a főállása a gyereknevelés. Van aki ilyen van aki olyan. Minden félére szükség van.

Utolsó voltam

2015. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. szept. 1. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
nyugi normális, én sem vagyok ősanya, már az 5. hónapban járok de még mindig nem hiszem el :D
2015. szept. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!