Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 10. heti szerológiai vizsgál...

A 10. heti szerológiai vizsgálati eredményem a babára nézve problémás?

Figyelt kérdés

Vércsoport: A

Rh(D): +

Ellenanyagszűrés eredménye: pozitiv+++

Egyéb vörösvérsejt antigének:

Vörösvérsejt ellenes antitest:

TPHA: negativ

Hidegagglutinin: anti-I pozitiv++

anti-i negativ

Saját negativ

Direkt Coombs vizsgálat: negativ

Saját Coombs: pozitiv+

A meghatározás csőben küldött vérmintából történik.


Mi ez az anti-I, meg miért van ez nálam? Párom is A+ meg én is.



2015. dec. 27. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Hívd fel a dokidat szerintem, mert nagyon furcsa ez a lelet, hogy úgy termelsz ellenanyagot, hogy te magad nem Rh- vagy, hanem Rh+. És a te vércsoportod elvileg biztos, hiszen most csináltak friss eredményt.


A férjed vércsoportját egyébként biztosan tudjátok? Mert az én anyósom A+ra emlékezett határozottan, de a férjem mégis 0+.


29 hkm

2015. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A férjem gyerekkori orvosi kiskönyvében van, hogy A+. Ez úgy tudom, nem változik sosem. :)

Mástól is hallottam már, hogy pár éve olyan dolgokat is szűrnek a vérben, amit korábban nem, így nem csak azt nézik, hogy A, B vagy 0 és hogy RH milyen, hanem sokkal több összetevőt és hogy másnak is van úgy, hogy A+ nál ellenanyag van.

Még egy eredményre várok és akkor viszem a védőnőhöz a papírokat. Azon kívül nemtom, ki nézi meg, mert a házi orvos azt mondta, majd a nődoki, a nődoki meg azt, hogy majd a házidoki. Én meg itt ülök a kérdéseimmel. :)

2015. dec. 27. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!