Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szedjek, ha nem rendel a...

Mit szedjek, ha nem rendel a nődokim két ünnep közt?

Figyelt kérdés

Pozitívat teszteltem,mensi szerint 5,3 napos lehetek.

Szedhetek addig folsavat amíg eljutok az orvoshoz?



2015. dec. 28. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt igen. Max napi 3 mg.

De ilyet nem terhesen is szedhetsz.


Egyelőre mást felesleges, ha valamiből hiányod van, azt a vérvétel eredménye mutatni fogja.

Ha fáradékony vagy, esetleg vasat is lehet, de alaposan olvasd el a betegtájékoztatót, mert sok étel gátolja a felszívódást, így időzíteni kell a bevételét ezekhez az ételekhez képest.

2015. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 28. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb is írták, folsavat. Ha van kis émelygés, b6 vitamint, esetleges görcsökre magnézium.

De ha úgy gondolod, már most elkezdheted szedni valamelyik terhesvitamint, amiben folsavon kívül egyéb nyomelemek, vitaminok vannak, egyfajta terheseknek szóló multivitaminként. (most ne nyissunk vitát a terhesvitaminokról, én a lehetőséget hangsúlyoztam direkt)

Ha van valaki beteg a családban vagy könnyen megfázós vagy, plusz c-vitamin sem árt.

Ha vérszegény vagy, már most elkezdheted a vaspótlást, olvass utána, hogyan érdemes, de kérdezz bátran akár priviben erről, most nem fejteném ki. Ha nem vagy vérszegénységre hajlamos, ráérhet a vaspótlás később is, vagy nem is feltétlenül szükséges.


Boldog és egészséges babavárást kívánok!

2015. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

folsavat teherbeesés előtt is érdemes már elkezdeni, szedj igen. 3 mg-osból egy db-ot naponta.


szedhetsz most már terhesvitamint is, hiszen terhes vagy. válaszd ki a neked legmegfelelőbbet.


b6-ot is szedhetsz, ha hánysz vagy hányingered van. magnéziumot, ha görcsöl a hasad.


ha tudsz bármiről, ami korábban probléma volt, pl. tsh, inzulinszint vagy progeszteron szint, akkor arra is írass gyógyszert már most.


29 hkm

2015. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos tegnap elvetéltem,üres volt a petezsák.Ez már a második vetélésem.
2016. jan. 7. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!