Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jön már az anyai ösztön?

Mikor jön már az anyai ösztön?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem volna gyereket, imádom a páromat. Pár hónap alatt össze is jött. Úgy éreztem, fel vagyok rá készülve, ha ránéztem az utcán egy kisbabára, szinte sírtam, hogy milyen aranyos és nekem is kell minél előbb.Mindent elolvastam, mindenre felkészültem-már amennyire egy ilyen dologra fel lehet készülni. Mióta terhes lettem, azóta viszont egyszerűen mást sem érzek, csak dühöt, utálatot az egész terhesség iránt. Pedig alig vannak tüneteim. De egyszerűen úgy érzem, megbántam, legszívesebben visszacsinálnám. Nem akarok gyereket. Nem tudom elképzelni sem a szülést, sem azt, hogy szoptassam, sem azt, hogy otthon legyek vele. Úgy érzem, legszívesebben elmenekülnék a világ végére, de az is megfordul a fejemben naponta többször, hogy megölöm magam...pocsékul érzem magam. Pedig még az elején vagyok, most 6. hetes. Nem tudok aludni, enni, dolgozni,egyszerűen felrobbanok a dühtől, hogy bennem van valami, amit nem akarok, hogy ott legyen. Úgy érzem, átverés az egész, a világ legnagyobb hazugsága, hogy a gyerek örömet okoz...egyedül akarok lenni a párommal, csak mi ketten, nem kell senki más..már most úgy gondolok a gyerekre, mint egy kis piócára, aki elszívja az összes erőmet, tönkreteszi a párommal a kapcsolatomat. Fog valaha változni ez a szörnyű érzés, vagy aki már az elején ennyire utálja az egészet, az utána is csak utálni fogja?
2015. dec. 28. 14:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
46%
Az elején én nagyon kivoltam, szintén 6 hetesen. Akkor hányingerem sem volt még, nem tudom mi volt az az egész. De imádtam terhes lenni a második trimesztertől egészen a végéig és mindennél jobban imádom a kisbabámat is az elso pár hét ellenére. Fogd a hormonokra! :)
2015. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
31%
Ó te jó ég, olvasni is szörnyű amit leírtál. Szerintem keress fel egy szakembert akivel beszélhetsz erről.
2015. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%

Tényleg, szörnyű ezt olvasni.

Nyugi, majd jönni fog. Lehet,.hogy terhesség alatt így fogod érezni, de majd amikor a babádat a SAJÁT gyermekedet tartod a kezedbe, el fog ez az érzés múlni, hidd el!

Viszont addig tényleg, valami szakembert vagy valamit keress fel, a saját magad és a gyereked érdekébe.

Sok boldogságot!:)

2015. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
38%

Nyugi, ez csak a hormonok miatt van. Lassan megnyugszol. Mikor már érzed, hogy mozog, imádni fogod.


Teljesen normális, hogy az elején megijedsz, és vissza akarod csinálni, nem te vagy az első, meg nem is az utolsó, aki ezt gondolja. Ez azért van, mert megérted és felfogod, hogy megváltozik az egész életed. Ami nagyon is jó dolog, és idővel helyén tudod kezelni az érzéseidet.


A haragod meg csak az a hormonális változás okozza, ami most végbemegy a testedben. Van, aki sír, van, aki hisztizik, van aki meg agresszív. Elmúlik ez is.


Az jó, ha kibeszéled, és mindegy, mit ír ide pár álszent ember: a terhesség során teljesen normális, ha kételyeid vannak, erősebben vagy enyhébben, de szinte mindenkiben előjön.


A terhességnek az lesz majd a jobb része, mikor látszik is a pocakod. :) Meg mikor érzed a babát.


Nyugodtan hisztizz, sírj, meg ilyenek, jobb mint ha elfojtanád, de azért ne vidd túlzásba.


Idővel minden helyrezökken.

2015. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%

Talán neked is jó lett volna legalább pár hónapig küzdeni a babáért, akkor eszedbe sem jutnának ilyen gondolatok.

Akkor tudnád értékelni, milyen szerencsés helyzetben vagy.

2015. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem menjél orvoshoz, ez nem természetes.
2015. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen normális amit érzel, ne aggódj.

Mi 1 évet vártunk a babára mire összejött, mégsem éreztem a mindent elsöprő szeretetet, sőt, még szülés után hosszú hónapokig sem, szép fokozatosan alakult ki bennem a mély szeretet, de rózsaszín ködben mai napig nem élek és nem is fogok.

A terhesség nagyon felborítja a hormonháztartásod, fura dolgokat produkál az emberrel, ne aggódj, minden helyrerázódik majd.

Szülés előtt engem is elöntött egyfajta pánik, el akartam menni a kedvenc helyeimre, csinálni a kedvenc dolgaim, hiszen tudtam, most vagyok utoljára "szabad", ez normális, hiszen megváltozik teljesen az életed.

2015. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom, borzasztó olvasni, hogy így érzel. Mindenképp keress fel szakembert(pl.jó kineziológust!), mert szerintem ez több, mint hormonális kitörés és a te érzéseid hatnak a babádra.
2015. dec. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Amiket te leírsz, azok nem kötelező részei a gyerekgondozásnak, még Magyarországon sem! Amiktől félsz, egyrészt kezelhető dolgok, másrészt kikerülhetők is. És még változhatnak is az érzéseid.


És abban igazad van, hogy a világ egyik legnagyobb hazugsága, hogy a terhesség kizárólag cukormázas álomvilág. De a kultúránknak része ez a hazugság. De maga a gyerek majd örömet okoz, ha megszületik, de az sem lesz totális örömmámor. Gondolj a kapcsolatodra! Néha veszekedtek, néha felidegesít, néha nem mosogat el, ha kéred. A filmekben meg egymást etetik eperrel a vékony, szép emberek:)


Nekem volt egy olyan hetem ebben a terhességben, amikor kirúgtak (csak úgy megszűnt igazgatóváltás miatt az álláshelyem) és másnap kiderült, hogy a kombinált teszt szerint nagy eséllyel Downos a magzat. Minden este Fraxiparine injekciót kaptam és kapok azóta is, azokban a hetekben, míg az eredményre vártunk, zokogtam a beadás alatt, hogy "a semmiért csináljuk, a semmiért fáj". Borzalmas 4 hét volt, tényleg megbántam az egészet akkoriban, hogy egyáltalán én ebbe belekezdtem. De már elmúlt ez az érzés.:)


Próbálj segítséget kérni! Beszélj erről a férjeddel! Beszélj a védőnővel, ha megbízható! Keress fel egy pszichológust, bármit, ami segít!


29 hkm

2015. dec. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, DE keress fel szakembert mivel nekem szülés után voltak ilyen érzéseim, míg be nem töltötte a 3hónapos kort.

Szerintem a szülés után inkább jönnek ilyen érzések (szülés utáni depresszió). Nekem terhesség elején csak annyi volt hogy féltem attól hogy nem tudok semmit a gyerekekről.


De ha te már most ezt érzed az veszélyes lehet később a babára (saját tapasztalat) semmi türelmem nem volt hozzá. Ideges voltam miatta és csak nyűg volt.


Gondold át hogy valóban akarod e! Ha úgy érzed nem vagy képes ajándékként felfogni akkor vetesd el...míg lehet! Vagy add örökbe ha képes vagy rá.

2015. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!