Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is mondtak az orvosok,...

Nektek is mondtak az orvosok, hogy ne egyetek májat a terhesseg alatt?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsallom, mert meg anyukam idejeben is azt mondtak, hogy egyen sokat, sot meg oreganyameban..:D
2015. dec. 30. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem ilyet egy szoval nem mondott. Lehet enni majat es majkeszitmenyt is.
2015. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én csak olvastam. De ha azt olvassa valaki, hogy mit nem ehet, akkor kb semmi nem marad :D

Az orvosom nem mondta, hogy ne egyek.

"A máj valóban átengedi magán a különböző méreganyagokat, azonban nem tárolja őket - ellentétben a méreganyagok lebontásához szükséges vitaminokkal. Az A-vitamin felhalmozódás maradt tehát, mint veszélyforrás. A felnőtt ember napi szükséglete körülbelül 1,5 mg (a legszigorúbb javaslatok 900 µg-ot (mikrogrammot) javasolnak), terhesség és a szoptatás ideje alatt 2,0-2,5 mg. 10 dkg máj vagy májkészítmény maximum 1500-1600 µg A-vitamint tartalmaz, tehát, ha nem resztelt májat eszünk májkrémmel naponta, kevés esély van rá, hogy bármilyen káros hatással lenne a májfogyasztás."

Én ettem májat, imádom. :)

2015. dec. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mondta senki.
2015. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem sem mondták. :) De nem is szeretem. :)
2015. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csak nyers húst nem lehet, azt mondta.
2015. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta, hogy keveset. :)


29hkm

2015. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Májat a magas A vitamin tartalma miatt mondják, hogy terhesség alatt nem jó. Én inkább kerülöm.
2015. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta. Csak azt, hogy egyem mert sok benne a vas.
2015. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem is csak anynit mondtak, hogy hetente egyszer egyek a vas tartalom miatt.
2015. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!