Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most 14hetes terhes vagyok. A...

Most 14hetes terhes vagyok. A mukaszerződésem év végén jár le. A főnököm mondta hogy, nam hosszabbitsa meg, de ezalat én már táppénzen vagyok. A baba 2009 március végére fog megszületni. Jogosult vagyok e a gyedre?

Figyelt kérdés
2008. szept. 16. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
ha év végéig meg lesz a 180 biztositott munkanapod akkor megkapod.
2008. szept. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha megvan a 180 napod bejelentett munkaviszony és ennek lejárta után 6 héten belül meg lesz a babo akkor jogosult vagy.Vagyis munkaviszony megszünését követöen 6 hét passziv táppénzt kaphatsz az orvostol de ha ez alatt nem szülsz meg akkor az én tudomásom szerint nem vagy jogosult.Amugy én ebben a cipöben járok:(
2008. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 éven belül 180 biztositott munkanap kell lennie, nincs hetekhez kötve!(márhogy 6 héten belül meg legyen a babo) de hivd fel esetleg a munkaügyi központot vagy a m.á.k.-ot, ott majd megerösitenek ebben.
2008. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen jogosult vagy a GYED-re, de az előtte megjáró TGYÁS-ra is. Ha év végéig szól a szerződésed, utána ugye már aktív táppénzre nem vagy jogosult, viszont elmehetsz passzív táppénzre, ami jelenleg 45 nap. Aztán én a helyedben bejelentkeznék a helyi Munkaügyi Központba, mint álláskereső, addig amíg meg nem szülök. Azt mondtad, hogy a baba 2009 márciusában fog megszületeni, így a terhességi gyermekágyi segélyt (TGYÁS) a 2008-as évi átlagbéredből fogják kiszámolni, az 168 napig adható, tehát 2009 szeptember valahányadikáig. Ezután jön a GYED, ezt is mindig az előző évi átlagkeresteből számolják ki, tehát ezt is a 2008-as évi béredből számolják. Remélem tudtam segíteni. Boldog babavárást. 18 hetes kismama.
2008. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!