Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteront szedő kismamák...

Progeszteront szedő kismamák hány hétig kellet szedjétek?

Figyelt kérdés
akár duphastont akár utrgestan szedőktől kérdezem és hogy hagytátok abba csökkentve vagy egyszeriből megszakítottátok a szedést és utána nem voltak ilyen kis hasfájásotok ami nem durva nem is görcs hanem úgy érzitek hogy van hasatok :-)?utána nektek is ajánlották a magne b6-ot ?
2010. márc. 25. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A 12. hétig nyomogtattam utrogestant magamba, 3x1-et. A12. héttől kellett csökkenteni az adagot, egy hétig 2x1, majd 1x1, és végül semmi. :) Anno a biztosnág kedvéért kaptam, semmi indok nem volt rá, ha csak nem annyi, hogy nagyon nehezen jött össze a baba, előtte volt 3 inszemináció is, és még annak előtte szabálytalan volt a vérzésem, sokszor mielőtt megjött barnáztam is. Ja, és PCO-s vagyok.

MgB6-ot a 6. héttől szedek, majd a 12. héttől az orvos javaslatára abbahagytam, mondván, hogy ameddig nincs panasz, felesleges. A 18. héten kiderült, hogy a méhszájhoz kicsit hozzáér a lepény, emiatt volt némi rózsaszín folyás, akkor kezdtem el szedni újra, először 3x1-et, majd 3x2-t. A lepényem már rendben van, azonban továbbra is szednem kell(ene) a 3x2-t. Jó esetben beveszek 2x2-t, de mivel eddig a méhnyak hosszabb volt, mint az átlag, zárva a méhszáj, nem görcsölök, soha nem keményedtem, így mertem lassítani a szedését, nagyon drága. :( Jövő héten kiderül, hogy érdemes volt-e kockáztatni, kevesebbet beszedni az előírtnál.

32 hetes kismama :)

2010. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ biztos nem lesz gond nekem azóta kell szednem a magne b6-ot hogy abba hagytam a duphastont kb 1 hete 3x1-et de én sem keményedek meg nincs görcsöm sem de megelőzés képen gondolom és nekem sajnos volt előzményem úgyhogy most parázgatok egy kicsit legszívesebben szedném végig a bogyót persze mondta a dokim hogy ne izguljak most már a méhlepény csinálja a dolgát hát remélem így lesz most 15 hetes vagyok
2010. márc. 25. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 10. héten mutatta a dokim, hogy ott a lepény és már működik. :) Tehát nyugi. Én is akartam volna szedni, féltem is mi lesz ha abbahagyom... Ésképzeld, amikor abbahagytam elkezdtem rózsaszínezni, de ez ugye a lepény miatt volt. Nekem a legrosszabb a 12. héttől a baba megmozdulásáig volt, nem előtte, ahogyan többen mondják, hogy kritikus időszak.
2010. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd csak mit találtam! Ez kicsit megmagyarázza a pocakfájás és a progeszteron közti kapcsolatot. :)

2010. márc. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi igen ez tényleg ad magyarázatot rá és akkor arra is hogy miért jó a magne b6-oz szedni mivel izomlazító görcsoldó hatással rendelkezik
2010. márc. 25. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a 8.héttől szedtem utrogestant kis barnázás miatt,2x1et,a 11 héttől csökkentettem...a 13 hétig.üdv: 23 hetes kismama
2010. márc. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!