Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Orrdugulás ellen mit használha...

Orrdugulás ellen mit használhatok 20 hetes kismamaként, ami nem árt a babának?

Figyelt kérdés

Sajnos meg voltam fázva, minden tünetem elmúlt, csak a fránya orrdugulás maradt meg. Sajnos ez olyan szinten, hogy éjszaka egyáltalán nem kapok levegőt az orromon keresztül lassan 1 hete. Most a 2 éves kislányom Nasivin orrcseppjét használom (0,025%-os csupán) éjszakára egyetlen egyszer, de félek, hogy ezzel is ártok a pocaklakónak. Mit használhatnék mást? A tengervizes sóoldat nem jött be, az orrkenőcs még úgyse... Már attól félek, hogy lehet, hogy ez nem is a megfázástól van, hanem allergia... :-(


Előre is köszi a válaszokat!


2010. márc. 25. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség első pillanatától van ez a problémám, hogy esténként bedugul TELJESEN az orrom és kibírom, nemhasználok semmit....

Én úgy tudom, amit lehet az álatalában nem használ, ami meg használna azt nem igazán szabad. :S

2010. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit, tanulj meg szájon át lélegezni. :S Én 32 hetesen még mindig nem tudok, főleg éjjel nem, ezért ha dugulás van, akkor alvás nincs. Viszont nekem se náthából kifolyólag van orrdugulás, hanem a terhesség kezdete óta. :( Ahogyan a folytonos tüsszögés is jellemző...
2010. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
A patikában kérj kifejezetten olyan orcseppet vagy orrspray-t, amit terhes és szoptatós kismamák is használhatnak. Nekem egy Delufen nevű homeopátiás orrspray-t adtak, vettem magamnak a biztonság kedvéért, de a hatásáról még nem tudok nyilatkozni, mert nem használtam.
2010. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor a gyógyszertárban rákérdezek erre a homeopátiás szerre...

Szájon át sajnos nagyon zavar, mert akkor pár perc alatt kiszárad a szám és akkor már azzal is szenvedek... :-) Szóval sakk-matt... de aludnom kell, mert a 2 éves kislányom igazi Duracell nyuszi és napközben topon kell lennem... :-)))

2010. márc. 25. 13:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a tengervizes orrspray jött be
2010. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen, elég kellemetlen ez a szitu, de azt hiszem nem egy nagy dolog, amit ne lehetne kibírni! Mindenki ugyanazt érzi, mint te.... :S
2010. márc. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Stérimar tengervizes orrspray bejött, használhatják terhesek kismamák is!

viszont ha allergia gyanud van, javaslom vizsgáltasd ki, mert súlyosabb esetben asztmává is átalakulhat a kezeletlen allergia!

nem riogatni akarlak, csak szólok, mert én is allergiás vagyok és ugyan most nem szedek gyógyszert, de mindenféle óvintézkedést el kellett követnem.

csak annyi, hogy közöld az orvossal, ha terhes vagy!

egyébként meg nincs rosszabb, mint nyitott szájjal aludni, reggelre tuti annyira kiszárad a torkod, hogy azt is kezelgetheted!

Jobbulást!

2010. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a Nasivint használom néha-néha, ha nagyon gáz, mert így is alig alszom, eldugult orral pedig egyáltalán nem tudok. Eddig semmi problémánk nem volt belőle! Szerintem felesleges szenvedni! Mondjuk a Sterimar is jó, néha az is bejött, de nem mindig. Kezd ezzel, ez tuti nem árt!
2010. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!