Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba kelengye lista?

Baba kelengye lista?

Figyelt kérdés

Július végi babám lesz. Miket kell megvennem addig tutira?

Olvasgattam pár listát de ezek szinte "reklám" listák, nem igazán tudom valóban mi kell!


2010. márc. 25. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Szegény védőnő....kint rekedt Kolumbiában? Még a leghisztisebb, legotrombább védőnő is köteles egy listát adni vagy írni ezekből, ha megkéred! De ha begépeled akár ide, vagy a netre hogy babakelengye egy csomó találat lesz.
2010. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen elküldöm! Írj privit!
2010. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is július végén fog megszületni a 2. babám.

Amiket én veszek/vettem/örököl a nővérétől:

kb. 5 db 56-os ujjatlan pamut rugi

kb. 4 db 62-es pamut hosszúujjú rugi

kb. 3 db napozó 56-os

kb. 5 rövidujjú body 56-os

kb. 5 hosszúujjú body 56-os

1-2 rövidnadrág

2 db vékony pamut ujjatlan 62-68-as hálózsák

10 db textilpelus büfiztetéshez

2 db vékony sapka

3-4 pár pamut kiszokni

1 kiskesztyű (hogy ne tudja kikarmolni az arcát)

3-4 kispulcsi (inkább 62-es)

1 db kifogó (fürdetés utánra)

1 db műanyag kiskanál (D-vitamin beadására)


És ami persze még kell:

kiságy, kókuszmatrac, 2 db gumis lepedő, 1 db PVC lepedő (az esetleges "balesetek" miatt), babakocsi, hordozó


Most elsőre ezek jutnak eszembe.


Boldog babavárást!


23 hós kislány anyukája + 21 hetes kismami

2010. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Én augusztusra várom a csöppem, de már jó pár dolgot megvettem. A mi listánk ez:

cumisüvegek( teának és tejnek külön), cumisüveg mosókefe, textil pelenkák (büfizéshez vagy csak simán aláteríteni, kispárna helyett is ezt javasolták), törölközők (2db kifogó,1db olyan aminek kapucnija van), kiságy + matrac, gumis lepedők, plédek (2db vékonyabb, 1db vastagabb), kiskád, vízhőmérő, lázmérő, babakocsi, babahordozó, körömvágó olló (direkt kisbabáknak való), orrszívó, kis kanál ....húúú hirtelen ennyi jutott eszembe. Ruhákban meg úgy tudom, a baba súlyától függően kell a ruhaméretet kiválasztani. Én azokat még nem vettem.

Sok-sok egészséget Nektek!:-)

2010. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Várom még ha valami kimaradt:)
2010. márc. 25. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly júliusban szültem, és ezek kellettek:


Amiket én veszek/vettem/örököl a nővérétől:

5 db 56-os ujjatlan vagy rövidujjú body

4 db 62-es pamut hosszúujjú rugi

2 ujjatlan 56-os rugi

3-4 db 62-es hosszú ujjú body (56-os is volt, egyetlen egyszer sem volt rajta hosszúujjú, mire hordott olyat is, addigra tökéletesen megfelelt a 62-es)

1 db vékony 62-68-as hálózsák

12 textilpelus

3 vékony sapka

5 pár pamut zokni (aból a fajtából, aminek nem gumis a teteje)

kiskesztyű (hogy ne tudja kikarmolni az arcát)

2 62-es keresztbekötős vékony kardigán (tényleg vékony anyagból)

2 kifogó

kapucnis fürdőlepedő

kispléd, egy vékonyabb, meg egy vastagabb (plusz vettem egyet a babakocsiba a kicsi alá)


Volt cumisüveg, és cumi szükség esetére(MAM-os mindkettő), fertőtlenítőfolyadék (chicco-s), bimbóvédő.


Kiságy, matrac, lepedő (gumis), kiskád, hőmérő, fültisztító:)

Babakocsi, hordozó.


Ruhát ennyit használtunk csak, amennyit leírtam, nagyobbrészt ennyit tűrt el magán a kicsi. Biztonsági vésztartaléknak vehetsz egy hosszú ujjú rugit, de szerintem ez a nyár is meleg lesz, nem fog kelleni.

Hosszú ujjúakat inkább 62-est vegyél, ne 56-t.

2010. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

szia, én innen mazsoláztam:

[link]

29 hetes km

2010. márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Elolvastam az előttem lévő listákat.Hááát, a körömvágó olló, ami kifejezetten babáknak való, az nem való semmire.Egyáltalán nem tudom vele levágni a baba körmét.Sima, egyszerű kisollóval viszont igen.

Babafürdetőt, testápolót, popsikrémet stb., ír fel a gyerekorvos.Eleinte (pár hónapig) sokkal jobb azt használni, mert a többi allergizálhat.

2010. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még abban segítsetek, hogy milyen az a kocsikabát és kocsicipő. Tudom,hogy ciki de fogalmam sincs róla ezek hogy néznek ki:( Első babámat várom:)
2010. márc. 25. 17:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi extra nincs a kocsikabátban, kocsicipőben.Csak azért az a neve, mert a babakocsiban levegőztetésnél adjuk a babára.Ugyanígy van:kocsitakaró.Tehát a babakocsi adja az elnevezést.
2010. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!