Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok. És akadt...

17 éves lány vagyok. És akadt egy kis problémám. Barátommal (20) fél éve vagyunk együtt és terhes lettem.3. Hétben vagyok. Mind a ketten örültünk a babának, viszont még az iskoláinkat egyikőnk sem fejezte be! Mi legyen a babával?

Figyelt kérdés
Ti mit tennetek? Nem akarom elvetetni semmiképp. Nem lennék képes megfosztani az élettől egy apróságot. De nem tudom, hogy megtartsuk-e a babát. Nagyon sokat őrlődik rajta mindkettőnk, és nem tudjuk mi lenne a legjobb. Mire a pici megérkezne, már 18 lennék, de semmi végzettséggel nem megyek sokra, ami nem biztosítana fényes jövőt egyikonknek sem. Kérek Mindenkit, hogy az "én ilyenkor még azt se tudtam ki fiú, ki lány" és az "Ennyi idősen meg a homokozóban ültem" típusú kommenteket mellozzetek. Kerlek segitsetek dönteni a pocaklako sorsáról.

2016. jan. 3. 03:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
21%
# 7/9 persze 1 gyereket fel lehet nevelni családiból is sokan abból élnek csak épp az életminőség nem mind 1. Marhaság amit mondasz.Akinek a gyerek fontos az megveszi neki amit úgy gondol hogy kell.Persze a semmire is ki lehet vinni a gyereket ha valakinek van pofája hozzá és nem lelkiismeretes. Mondjuk mi panelba lakunk és nem hinném hogy a feleségem emelgetni akarná a nehéz téli babakocsi bárhová is megy. Persze ezt te nem érted valoszinüleg mert neked nyílván az asszony nem fontos,vagy bele sem gondoltál mind ebbe.
2016. jan. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%
# 8/11 így akartam
2016. jan. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%
ha az embernek gyereke van,vagy csinálja szívvel,lélekkel normálisan vagy sehogy!!! Ne a gyerek szívjon 1 életen át a szülők meggondolatlansága miatt.
2016. jan. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%

Vint alex jól mondja, oké, h elég egy babakocsi, de ha sikerül venned egy nem túl praktikusat (mert első babás szülőként nem biztos, hogy tudod, milyen az a praktikus babakocsi), akkor elnézed mosolyogva, hogy a feleséged szenved vele, vagy inkább vesztek egy másikat?


A két etetőszék se nagyzolásból van szerintem, hanem vettek egyet, amit jónak gondoltak, aztán mondjuk kiderült, h a baba nem szereti. Te nem vennél neki másikat? Hagynád, h sírjon benne? Ótejóég.



Aki gyereket vállal, az készüljön fel extra kiadásokra is. hiába tervezed el, h majd megveszed neki a legolcsóbb pelenkát, lehet, h csak a legdrágábbat fogja elviselni a bőre. Vagy tápszerből kitalálod, h jó a dm-es saját márkás is, ez szép és jó, de lehet, h bukós lesz a baba, refluxos, hasfájós stb és meg kell venned a drágát, ha tetszik, ha nem. És akkor hiába jössz, h ezek nélkül is meg lehet lenni.

2016. jan. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A babának azért örültünk, mert a korábbiakban a nőgyógyász megállapította, hogy nem lehet gyerekem. Emellett érthető valamilyen szintű öröm.


A terhességet valóban nem tudom, hogyan kell számolni, igaz, de ettől úgy vélem el lehet tekinteni. Tudom jól, hogy mi Mindenre van szüksége egy gyereknek, mennyi lemondásról, áldozatról, izzadsagrol és konnyrol van szo. Tudom hogy fáradtságos munka lenne, es hogy nem tudnék 5*-os eletminoseget biztositani neki, legalabbis addig, amig a tanulmányaimat nem fejeztem be.


De tudom jól,hogy miről van szó. Olyan családban élek,ahol az első évek nem mentek a legkönnyebben, sőt néha ma sem egyszerű. Legidősebb gyerek vagyok, és már úgymond nevelek egy gyereket.


Édesanyám elhunyt amikor a kishugom 1 éves volt, és edesapammal maradtunk ketten és a baba. Pontosan tudom hogy nincs, alvás, nincs buli, nincs piálás... Nem is tartozott soha a szokasaimhoz. Sportoló vagyok.


A barátom pedig eltekintve a kapcsolat rovidsegetol, a legjobb barátom születésem ota. Ha eddig itt volt nekem, nem hiszem, hogy most hatralna meg.

2016. jan. 3. 12:22
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire hiperszuper minden,akkor most mi a kérdés?
2016. jan. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%
Szüleitekkel beszéljétek meg,tartsátok meg a babát,folytassátok a sulit
2016. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
10%
Szerintem érdemes lenne elgondolkozni a nyílt vagy titkos örökbefogadáson. Amíg folynak a a tanulmányaitok, addig csak arra összpontosítani. Egy gyerek nagyon nagy felelősség. Még ha nagyon jó barátok is vagytok rég óta a pároddal akkor is elképzelhető, hogy nem tart ki melletted. Ha ez megtörténne, akkor te és az édesapád képesek lennétek egyedül felnevelni a gyereket? Ennyi idősen gyereket vállalni nem hiszem, hogy a legokosabb döntés.
2016. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%

Én is 17évesen szültem és a mainapig nem bántam meg egyetlen egy percét sem.

A szülés valami csoda,mikor pedig meglátod a kis pocaklakódat...hihetetlen érzés mintha újra szerelmes lennél ,a legszebb dolog az életben egy kis baba

Én is tudtam h mivel jár,nem fogadták jó szemmel a szüleim de támogadtak mindenben most pedig ez a kis csoda a szüleim kedvence egyszerűen imádják ..pedig apukámnak nsgyon nem tetszett a terhességem

Ha valamit akarsz kérdezni írj nyugodtan privit

És grat.a babóhoz! :)

2016. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%

Js és mi nem a családiból élünk páromnak ritka jó munka helye van

#19 voltam

2016. jan. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!