Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetek olyan, aki úgy...

Van köztetek olyan, aki úgy esett teherbe, hogy ugyan nem tervezték, de a védekezést se vitték túlzásba?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért nem mondtátok eleve ki? Párommal lassan időszerű lesz a téma, de még nem beszéltünk meg konkrétumokat. Úgy különösebb oka nincs, amiért várnunk kéne, mégse mondtuk még ki. Volt egy kis gondom a fogamzásgátlóval, így még nyáron abba kellett hagynom. Azóta "csak" Pharmatexxel vagyunk együtt. Erre párom valamelyik nap mondja, nem is érti miért tömik a nők magukat fogamzásgátlóval, mikor a Pharmatex is van annyira biztonságos. Mondtam neki, hogy ne vicceljen már, együtt olvastuk a betegtájékoztatót és a netes véleményeket... Erre kb. azt mondta, ja, akkor többet nem csináljuk így. Következő pillanatban meg azt mondja, ha ez csak ennyire biztonságos, akkor minek bohóckodunk vele, miért nem csináljuk eleve naptármódszerrel? Az is van ennyire biztonságos és még pénzbe se kerül?
2016. jan. 5. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tipikus férfi a párod. Ha baleset történne, az kvázi nem vele történne. Nem az ő teste, nem az ő élete.

Hidd el, ha a férfiak testéről lenne szó, biztos nem vennék ennyire félvállról.

(tisztelet a kivételnek)

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: úgy védekezz, hogy a te testedről, te életedről van szó. Tehát, ha a véletlenre bízod az esetleges terhességet, akkor tökmindegy mivel csinálod, ha pedig egyáltalán nem akarsz teherbe esni, akkor pedig tutibb módszert válassz, vagy kombinálj kettőt. Ne bízd a pasira!

2016. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az mondjuk kimaradt a kérdésből, hogy 7 éves kapcsolatról van szó és le van tisztázva, hogy lassan azért ideje lenne gyereket vállalni. Amíg ezek a dolgok nem voltak egyértelműek, eszünkbe se jutottak volna ezek a megbízhatatlan módszerek. Én pont ezért nem is akarok már új gyógyszert keresni.
2016. jan. 5. 11:21
 3/15 anonim ***** válasza:

Alapban ha a pharmatexet megfelelően használod tényleg jó. Mi évekig használtuk, amikor még szükség volt rá.

Az alapkérdésedre visszatérve. Mi a jelenlegi 3. babánkat nem terveztük, de nem is védekeztünk, mert miután nekem kivették az egyik petefészkemet úgy volt, hogy nem lehet így simán gyerekünk. Még nagyon a kezdetén vagyok és még nem barátkoztam meg a gondolattal sem, hogy ez mégis megtörtént :). A nagyobb most lesz 4 a kicsi meg 1 múlt, nehéz volt őket "összehozni" és most meg egycsapásra összejött egy harmadik. A doki még viccelt is, hogy ez a gyerkőc azért lesz, mert nem akartuk, nem gondoltuk volna, hogy lesz :)

A párodnak viszont jó lenne eldönteni, hogy mit is szeretne, mi lesz ha terhes leszel.

2016. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem mondtuk ki, hogy gyereket szeretnénk, de volt két alkalom, mikor nem védekeztünk (illetve csak naptármódszerre "védekeztünk"). Korábban mindig azon görcsöltem, nehogy terhes legyek, de a férjemmel (akkor még csak a párom volt) éreztem először azt, hogy akár jöhetne is egy baba, nem féltem, hogy mi van ha... , és tudtam, hogy ő sem. Nem volt direkt tervezett, de első alkalommal összejött. Örültünk neki, azóta már a harmadikat várjuk.


Azért nem mondtuk ki, mert még fiatalok voltunk, valahogy elég lazán vettük az egészet.

Szerintem beszéld meg vele, hogy ti most hányadán álltok, 7 év után már szerintem lehet tudni, hogy kell-e a védekezés, vagy hagyjátok abba. Nálunk egyértelmű volt, hogy örülünk a babának, férjem mondja is utólag, hogy biztos volt benne, hogy ha nem védekezünk, összehozzuk. (tehát pontosan tudta mit csinál:)

A naptár módszerről meg annyit, hogy peteérés nem mindig középidőben van, tehát érhetnek meglepetések.

2016. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem voltunk még együtt hosszú évek óta, de többször beszélgettünk már arról, hogy mindketten szeretnénk majd gyereket, illetve hogyan oldanánk meg, ha "becsúszna". Aztán pár hétig nem tudtunk találkozni a munkahelyi elfoglaltságaink miatt, majd mikor újra együtt voltunk, a pillanat hevében nem húztunk gumit. Rendben volt a párkapcsolat, illetve lakhatás, anyagiak és munkahely terén is jól álltunk, szóval a sorsra bíztuk és nem rohantunk esemény utáni tablettáért, sőt abban a ciklusomban már egyáltalán nem is védekeztünk. Meg is lett az eredménye. :)
2016. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mivel a gumit mindketten utáljuk, hormonális fogamzásgátlót pedig már nem szedhetek, ezért maradtak a természetes módszerek, annak tudatában, hogy nem igazán biztonságosak. Átbeszéltük, hogy mi lenne, ha...

Hát lett is ha, naptármódszerrel. Azért elég ijesztő így, hogy nem volt kimondottan tervezett, csak fel voltunk rá készülve, hogy becsúszhat. De marad, ha ő is úgy gondolja, mi meg majd szépen megküzdünk a feladattal.

2016. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi egyik gyerekunket sem terveztuk...Alig voltunk meg egyutt a parommal(aki mar a ferjem es gyerekeim apja) es nekunk sem jott be egyik fogamzasgatlo modszer sem,ezert mondta h hagyjuk a fenebe.Tudta h nagyon vagyom gyerekre,elozo kapcsolatba evekig nem jott a baba(szetmentunk).Nem beszeltunk rola tobbet,cssk elveztuk egymas tarsasagatNem tervezgettuk,fantazialtunk egyszeruen csak jo volt egyutt es nem is gondoltuk(vele es velem is van egy kis bibi) h osszejon.Aztan egy gorog nyaralas utan pozi volt a tesztem :) Megszuletett a kisfiam.Intenziven szoptattam es nem akartam fogamzasgatllt szedni,a tobbi ugye macera es nem is valt be.Megint csak elveztuk a lopott orakat egyutt.Mivel egyszer sem jott meg szules ota nem is tudtam h terhes lettem ujbol.Csak h rosszul erzem magam,mikor kontrolon voltam a dokinal jott a meglepetes h 3honapos terhes vagyok a kisfiam alig mult 8honapos.Total meglepetes,foleg h meg 3orankent szopizik.Doki is megdobbent.
2016. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es!

Mégis min döbbent meg a dokid? Nekem azzal kezdte a 6 hetes kontrollon az orvosom, hogy a szoptatás nem véd a teherbeeséstől, szóval figyeljünk oda, ha nem szeretnénk még kistesót. Kizárólag szoptattam, amikor 9 héttel szülés után megjött, szóval 2 héttel korábban már volt peteérés.

2016. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. jan. 8. 10:47
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia! Mi terveztük a babát, ezért márciusban abbahagytam a fogamzásgátlót. Úgy voltunk vele, hogy jöhet bármikor, de jó lenne, ha tisztulna kicsit a szervezetem. Megszakítással védekeztünk (mi amúgy is így szoktunk szeretkezni), aztán szeptemberben háromszor voltunk együtt úgy, hogy "nem vette ki". Ezek közül az egyik ovu napon volt, a másik kettő utána. Októberben már nem jött meg :)


De azért sok mindenen múlik, mennyire hatásos ez, mert eleve nem 100% a megszakítás, plusz nem mindenki középidőben esik teherbe. Barátnőmnél pl. pár nappal azelőtt fogant a baba, hogy már meg kellett volna neki jönnie.

2016. jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!