Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babánál mikor kezd...

Második babánál mikor kezd nőni a pocak? Nekem az első már 8 hetesen elég rendesen látszott.

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 19:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyesek valamiért azt hiszik, hogy minden nő egyforma és mindenki a biosz könyvből lépett ki. De nem.....nagyon nem.
2016. jan. 6. 21:57
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

:-)

Ha csak egy tojásnyi a méhed,áruld márbl el,hogy dudurodna a.köldöködnél??

Gázok,renyhe bélmozgás,gyenge hasizom

2016. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Ha mégnézed azt a képet, amit az egyik 9 hetes kismama töltött fel, te is láthatod, hogy az egyértelmű terhes pocak, nem pedig egy felpuffadt valaki.
2016. jan. 6. 22:01
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

Nem,nem,egy terhes has alulról kerekedik.

Ez meg köldöknél kiáll.kicsit kinyomom az enyém is ilyen lesz!

2016. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

De csak,hogy.megnyugodj,mikor nőgyogyóhoz mész kérd meg mutassa meg,hol a méhed teteje!

9 hetesen biztosan nem a köldöködnél fogja mutatni

2016. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Én azt is értem amit te mondasz, félreértés ne essék. De akkor is látszik rajta, hogy babát vár, nem pedig meghízott, vagy sok babot evett. :) És az most mellékes, hogy a méhe van ott, vagy mitől ilyen nagy a hasa, de egyértelmű, hogy ez baba miatt van, ugye ebben azért egyetértünk? És mint mondtam, nekem is durván látszott 8 hetesen, nem tudom rá a biológiai magyarázatot, mert nem puffadás volt, és elvileg a méhem se lehetett, de mégis látszott, és mások is észrevették.
2016. jan. 6. 22:16
 17/21 anonim ***** válasza:
51%
Kedves okoskodó! Egyáltalán nem tojás méretű a méh 9 hetesen. Ezt te honnan veszed??? Annyira fújod a magadét. Nekem is hatalmas pocim van és 9 hetes vagyok,7 hetesen voltam uh-on,akkor egy nagyobb grapefruitnak felelt meg a méhem nagysága. Orvos mondta ;)
2016. jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát a hasizmom nyilván nem olyan egy kihordott terhesség után, mint új korában,de soha nem volt gyenge! Tudom,hogy a baba még nem rúgja ki az oldalamat,de az biztos,hogy ilyen hasam csak akkor van,ha babát várok!

Kedves kötekedő,ha nem akarsz érdemben hozzászólni egy kérdéshez, kérlek lapozz tovább!! Itt boldog kismamák szeretnének tapasztalatot cserélni,nem egy megosztó abortusz vs nem abortuszkérdésről van szó!

A felfújódott kismama voltam ☺

2016. jan. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%

[link]


Tessék, itt le is rajzolják. Alulról felfelé a testre írt szövegek:

normal uterus - normál méretű méh

third month - harmadik hónap

Majd alulról felfelé egyesével számolják a hónapokat.


Nincs olyan anatómiai eltérés, hogy a méhed máshol helyezkedjen el, vagy a medencéd máshogy nézzen ki. A csont meg nem tud kidudorodni.

Amit valaki belinkelt, azt egy kiadós ebéd után én is tudom produkálni, pedig nem vagyok terhes. Igen, bélgázok, gyenge hasizom, stb. mind tud nagy hasat okozni, de az NEM terheshas. Ráadásul a terhesség elején a csípő-derék találkozásánál némi zsír felhalmozódik, ez még inkább mutathat nagyobb hasat.


De nyugodtan kérdezz meg egy orvost, aki tanult anatómiát és hagyatkozz az ő válaszára. Maga a méh a 16. héten lép ki a szeméremcsont mögül és akkor kezd el EMIATT dudorodni a has. Addig emésztési okai vannak. Főleg, hogy a 12. hétig egységes mértékben növekednek az embriók és a méh is, utána lehetnek egyéni eltérések. (Egy alacsony nőnek nagyobbnak tűnhet a hasa a terhesség második felében, mert függőlegesen kevesebb a hely, így inkább előrefelé nő a has.)

2016. jan. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Abban egyetertek a valaszolok felevel, hogy alkattol fuggoen vannak nok, akiknek nagyon hamar latszodik a pocakjuk.


De az is igaz, amit az egyik valaszolo ir, hogy ennek nincs koze a baba es a meh meretehez, mert az elso trimeszterben meg annyira kicsi, hogy attol meg nem kellene pocaknak lennie.


Tobb tenyezo, terhessegi tunet, elozmeny (pl korabbi terhesseg(ek) testalkat, izomzat EGYUTTESEN okozza, hogy nehanyan mar nagyon hamar pocakosodnak, mig masok felidokor is alig.


En voltam mindket taborban. Harom terhessegem volt eddig, az elso kettovel nagyon keson kezdett latszani a hasam, a harmadikkal joval korabban, akkor, amikor a megem merete meg nem indokolta volna.

Magas vagyok es vekony, plusz kilok nelkul, viszont az elso elott meg alapban eros volt a hasfalam, a masodik elott full izmos voltam, rengeteget edzettem, ezert tartott jol, a harmadiknal meg hiaba voltma vekony, de el voltam tunyulva es nagyon erosen puffadtam is az elejetol kezdve.

2016. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!