Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudon, hogy rossz a...

Honnan tudon, hogy rossz a babamnak az veraramlasa?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok es par hete nagy zsibbadnak a vegtagjaim, foleg ejjel.A babam az elmult hetekben nem hizott sokaz, az UH szerint, tudom h ez semmit nem jelent, de igy h a vegtagjaim zsibbadnak, lehet h van osszefugges? Nagyon aggodom, remelem h semmi baja nincs a babamnak. Mostanaban kevesebben erzem mozogni. A ctgje jo lett, nem tudom ez szamit e. A lepeny 2. Fokban erett.
2016. jan. 8. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Te végtagjaid azért zsibbadnak, mert a babád egyre nagyobb, és jobban nyomja az idegeidet. Ez az ő véráramlásával nincs összefüggésben. Valószínűleg azért érzed kevesebbet mozogni, mert kisebb már neki a hely, de akár egy frontot is megérezhet így a baba. A lényeg, hogy a CTG, UH eredménye rendben legyen, és rendszeresen érezd - ha kicsit is - mozogni.
2016. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked valószínűleg a vizesedéstől zsibbadhatnak a végtagjaid. A súlybecslésre ne adj, nem pontos mérés, csak becslés. Az, hogy kevesebbet érzed mozogni szintén normális az utolsó hetekben. Ha rossz a vérellátás, akkor rossz a CTG is illetve nem kevesebbet érzed mozogni, hanem szinte egyáltalán nem. De még nem öregedett el a méhlepény szóval kap elég vért és táplálékot a baba, ne aggódj!

Amikor kórházban voltam a lepény öregedése úgy derült ki egy kismamánál, hogy rossz volt a CTG-je, emiatt volt UH-n és az áramlás is rossz volt. Ott azonnal császár volt.

2016. jan. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom,megnyugtattatok!5 nap mulva ismet CTG, nezetem hetente,. Koszonom megegyszer!
2016. jan. 8. 11:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Flowmetria volt? Abbol derul ki. uh-kor szines dolgokat kell latnod, az az aramlas teszt.:)


Nincs osszefugges a vegtagzsibbadas es ekozott.


30 hkm

2016. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen vizsgalat. Ha viszont nincs osszefugges a vegtagvizsgalat es e kozott, akkor tenyleg lehet h csak elmertek... Ugy tudom ezt a vizsgalatot csak akkor nezik, hogy ha egyebkent is van vmi baj (pl. A ctg szerint)
2016. jan. 8. 13:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy kerjem magamtol, maganba?
2016. jan. 8. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem magándokim van, mindig nézi az áramlást uh-n.
2016. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy megnézte az orvosod. Ugyanúgy UH közben. Én mikor magánrendelőben voltam hallottam is (köldökzsinór susogó hangja) de kórházban nem hallottam de monitoron attól még látta az orvos, a leleten jó áramlás szerepel. Úgy tudom minden UH-n megnézik főleg a vége fele.
2016. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!