Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinél TÉNYLEG...

Van itt olyan, akinél TÉNYLEG komplikációt okozott egy (vagy több) rossz fog terhesség alatt? (vetélés, koraszülés, méhen belüli fertőzés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyre több helyen olvasom, hallom, hogy komplikációkat okozhat egy gócos fog vagy egy elhatalmasodott fogínygyulladás a terhesség menetében.


Most 12 hetes kismama vagyok, nem szeretnék a fogorvosi székben szenvedni. Van azonban több rossz fogam is, így eldöntöttem, hogy magánrendelésre megyek, ahol esetleg körültekintőbbek és minőségibb cuccokkal dolgoznak.

Erre azonban pár hét múlva kerülhet csak sor (fizetés beérkezése), és én egyre jobban aggódom az olvasott cikkek miatt egy esetleges látens gyulladástól, ami benne van azért a pakliban...


Arra lennék kíváncsi, hogy van itt olyan, akinél ez tényleg gondot okozott vagy olyan, aki anélkül húzta végig a terhességét, hogy fogorvos látta volna, pedig voltak rossz, sérült, gyulladt fogai? Félreértés ne essék, nem ezt fontolgatom suttyomban, csak arra vagyok kíváncsi, hogy valójában mennyire gyakori, hogy emiatt veszélybe kerüljön a magzat? Mennyire reálisak a félelmeim emiatt?


Néha elnézem a Klinika várójában azt a sok, koszos, rossz körülmények közül való, kiabáló kismamát... hát nem hiszem, hogy a napi higiéniára vagy akár a fogaikra akkora gondot fordítanának... mégis kihordják gond nélkül és potyogtatják a gyerekeiket...


Talán túl van ez egy kicsit lihegve?


Válaszotokat és tapasztalataitokat előre is köszönöm!


2016. jan. 4. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt azért szokták egyébként rendbe hozatni a fogakat, mert akkor bármelyik módszert lehet alkalmazni, nem kell arra figyelni, kismamaként mit bírsz ki, mire lesz milyen gyógyszer a jó.


Én terhesség előtti kihúzattam egy bölcsességfogamat, mert fájt és nem tudott kibújni, én nem tudom, mit csináltam volna, ha terhesen történik ez velem. Ezért is szokták javasolni, hogy inkább a terhesség előtt vagy elején nézesse meg az ember a fogait.


Az általad koszosnak mondott kismamáknak nem biztos, hogy alapból nem tökéletesek a fogaik. Az én fogam sosem kellett tömni, sose volt egy sem rossz, még csak le sem törtek. Ugyanannyit mosom, mint a férjem, akinek meg több tömött foga is van.


Mindenre lehetne mondani, hogy túl van lihegve. Pl. a toxoplazmózist sem tesztelteti minden kismama orvosa, mégis születnek egészséges babák. De betegek is születnek.


Te úgy döntöttél, hogy megcsináltatod a fogaidat, és most már közel az időpont. Jól döntöttél szerintem.


30hkm

2016. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a fizetést nyugodtan megvárhatod, ezen már semmi nem múlik. Engem látott a terhességem elején a fogorvosom, rendben is volt minden, aztán most meg lett egy lyukas fogam mégis, de nekem is várnom kell(ett), mert december közepén, amikor felfedeztem a dolgot, kiderült, hogy akihez járok, az szabira ment, és csak a jövő héten lesz újra. És akkor kérdéses, hogy mikor fog tudni fogadni, mert gondolom mindenki odaszabadul ekkora kihagyás után.

De beszéltem vele már erről telefonon, nekem azt mondta, ha nem fáj, ne aggódjak, időben el lesz intézve. Mondjuk ő ismer már engem régóta, sosem volt még olyan, hogy valami drasztikus történt volna a fogaimmal fájdalom nélkül. Valószínűleg még elég pici a lyuk, ezért nem fáj. Mondjuk nem szeretném megvárni, hogy fájjon.

2016. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A terhesség első felében nagyon sokat szenvedtem az ínyemmel a bölcsességfogamnál. Mivel antibiotikumot is kaptam rá, az is eljutott a babához így nem lehetett baj. Félidő után a szájsebész úgy döntött sokkal veszélyesebb így végigvinni a terhességet, mint egy egyszerű röntgen szóval röntgen után kiszedték a fogamat. Viszont ha pl 30 hetesen kapok bogyót és újra begyullad az ínyem és nincs lehetőség antibiotikummal kezelni szülés előtt, úgy sajnos vér útján okozhat gondot. Nincs túllihegve, én sokat nézelődtem interneten mert 5 hetesen durva húgyúti fertőzést mutattak ki a babámnál, mivel én is végigszenvedtem a terhességet azzal is, azt se tudom hányszor voltam pedig vizeletvételen, az interneten olvasott infók alapján sajnos ez is benne lehetett a dologban de elvileg nem az ínyem miatt lett mivel e-coli szerintem nem okoz ínygyulladást a babámban pedig azt tenyésztették ki.

Szóval az a lényeg, hogy jobb odafigyelni. Gyulladásos góc (most mindegy hogy hol) a vér útján eljuthat hozzá, a korai burokrepedések nagy része emiatt van szóval koraszülés is lehet belőle.


Hogy addig kell-e aggódnod.. nem igazán. Egy olyan durva gyulladást igencsak megérzel, ettől nem fogsz elvetélni. Viszont a terhesség előrehaladtával gyorsabban romolhatnak a fogaid így jobb időben rendbetenni őket, a te érdeked is, hogy egy sima töméssel megúszd gyökérkezelés helyett.

2016. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

teljesen belátom az igazadat a taglalt témákkal kapcsolatban - azt is belátom, hogy még a teherbeesés előtt kellett volna ezzel valamit kezdenem (ez lett volna az igazán felelős magatartás a részemről), de ez nem így alakult, elodáztam és a jelen helyzettel kell most kezdenem valamit, ebből kihozni a legjobbat.


Már csak azért is nagyon idevágó az, amit írsz, mert jelenleg pont emiatt paráztam rá a témára: mi lesz, ha bizonyos dolgokat nem lehet ilyenkor megcsinálni (röntgen hiányában) vagy ha igen, akkor azt közben lehet-e antibiotikumos védelemben stb.? Mi lesz, ha valamire azt mondja a doki, hogy hát bocs, ezt most nem - és akkor ebből lesz valami fatális tragédia?


Nem az előítélet szólt belőlem, de ha az említett nőknek/asszonyoknak/gyereklányoknak több fülük látszódik trécselés közben (két cigi között), mint foguk, akkor az joggal feltételezhet egy rossz szájhigiéniát, nem...? Mégis ott ülnek a váróban óriási pocakkal, tehát koraszülésük már biztos nem lesz.


Tudom, hogy minden gyulladás veszélyes a szervezetben, de azért egy hüvelyi fertőzés nem reálisabb, hogy nagyobb veszélyt jelent a terhességre nézve, mint egy szuvas fog?


Második válaszolónak: tehát a dokid azt mondta, míg nincs erőteljes fájdalom - vagyis amíg nem jut a gyulladás a fogbélbe -, addig nem kell annyira aggódni?


Továbbra is várom mások véleményét, olyanokét, akiknek esetleg konkrét tapasztalata van ez ügyben... Olyanokét, akik gond nélkül végig vittek (bevallottan) rossz fogakkal egy terhességet és olyanokét is, akiknek akadt ezzel problémájuk stb.


Köszönöm!

2016. jan. 4. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!