Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Neked voltak rossz érzéseid...

Neked voltak rossz érzéseid terhesség alatt? Vagy ez csak félelem?

Figyelt kérdés
Most töltöm a 12. hetet. Ikrek voltak de egyikőjük felszívódott, a 9hétre. A másik babával minden rendben volt, jó szivműködés, mérete is jó volt. Azóta nem voltam vizsgálaton, a 12 hetesre kell mennem jövöhéten, de nagyon rossz érzésem van, félek, hogy őt is elveszítem. Tüneteim vannak, a hányinger reggeli hányás még megvan, de a mellem már egyáltalán nem érzékeny. A hasam szokott fájni, csak rövid ideig, de görcsöl. Orvos magnéziumot irt rá, de nem tudom szedni annyira rosszul vagyok. Emiatt történhetett baj? Úgy tudtam hogy a magnézium a görcsre van, és nincs hatással a babára, vagyis nem miatta kell szedni. Segítsetek. Rosszat tettem neki?
2015. dec. 1. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg.

Nem tettél semmi rosszat a magnéziummal a babának. Valóban a görcsökre kell szedni.

Ne idegeskedj ennyit, azért is fáj(hat) a hasad.

Az iker-terhesség nagy százalékában az egyik baba felszívódik, ez elég gyakori eset.

Ott van Neked a másik babó, vigyázz rá, és NE IDEGESKEDJ, ezzel ártasz magadnak a legtöbbet, és ezt a pici is megérzi.

2015. dec. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj, a magnézium nem árt, sőt segíthet a baba megtartásában. A tünetek miatt meg ne idegesítsd magad, mert az teljesen normális, ha az első trimeszter végére csendesedik a dolog, az is lehet, hogy el is múlik.
2015. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj. :) Valószínű, hogy tágul a méhed és azért görcsölsz.

Nyugodtan szedheted a magnéziumot, a hányingert is csökkenti (általában), és a baba idegrendszerere is jotékony hatással van. Ne stresszelj, próbáld meg élvezni, hogy benned növekszik egy kis élet, tartsd be az orvosi utasításokat és nyugodtan írhatsz privit, ha egyéb kérdésed van. :)

2015. dec. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pont az a baj, hogy nem szedtem rendesen mert mikor bevettem (mindent megprobáltam evés előtt, után, közben) mindig rosszul voltam tőle. Ezért csak akkor vettem be, amikor fájt a hasam görcsölt stb. Nagyon szeretnénk ezt a babát, és nagyon várjuk, nem szeretném ha valami baj történne.
2015. dec. 1. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:

A magnéziummal csakis jót tehetsz, a méheddel és önmagaddal is! Próbálj másfajta magnéziumot, amit pl. meg kell inni, vagy próbáld olyan időszakokban bevenni a tabit, amikor nem hánysz (én végighánytam a 12 hetet, ez volt a stratégiám).


Az én terhességem egyébként végig ilyen. Nekem nehéz megszoknom, hogy nem kontrollálhatunk mindent, sőt...:/


16 hetesen fájt egy napig a méhem, be a dokihoz, ő Magnosolvot ajánlott, azóta az teljesen megszűnt, csak egy növekedési ugrás volt a méhemben.


Ez azután volt, hogy amniocentézisre mentem rossz kombinált teszt eredmény miatt (de még nem volt meg, hogy minden oké), majdnem megőrültem...


Épp az elmúlt 2 hétben volt, hogy jött egy napnyi vérzés, rohanás be, kiderült, hogy a folyásom marta fel a hüvelyfalat, amúgy minden oké a magzat körül. Aztán egy hétre rá görcsöl a hasam, fáj a derekam, azt hittem, megszülök, de csak vécéznem kellett...:))


Szóval, minden héten egy újabb tünet, amiről sosem hallottam, nem tudom, meddig normális és izgulni kell rajta.:)) Pedig eskü lefoglal eléggé a munkám, nem unatkozom.:)


Szerencsére, a férjem is izgulós, így nem érzem magam hülyének, mert mellettem áll ezekben a dolgokban.


25 hkm, 2. terhességem, az első, amit kihordok végig.

2015. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen megertlek az izgulas resszel. En is pont 12 hetes vagyok, mi tortenik??? Percenkent azon agyalok, hogy minden rendben van-e. Ha nincs hanyingerem, az a baj, ha van, az a baj, ha nem faj annyira a mellem, mint szokott, biztos gond van....es igy telnek a napok.Nem szabad, nem jo, stb, tudom, de............lehet majd idovel alakulunk.
2015. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem mert nem szeretném ha valami baj lenne.

A rosszullét nálam sajna még itt van de megnyugtat h ha rosszul vagyok csak itt a. Babaa.

2015. dec. 1. 14:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Télleg próbálj meg más fajtát szedni, van pl por formában is, pl. DM saját márkás magnézium citrát, ez tasakos, és narancs ízű, nem lesz tőle hányingered tőle, télleg finom, pedig én finnyás vagyok :D
2015. dec. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!