Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha a párom már...

Mit tegyek, ha a párom már korábban leszögezte, hogy ő nem fogja kimondani soha azt, hogy gyereket akar?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez így rosszul hangzik, és elég gáz is... Én már 1 éve felhoztam neki a témát, akkor annyit mondott, várjunk még kicsit, majd az idő eldönti, meg hasonlók. Azóta a védekezéssel is "alábbhagytunk", szóval annyira azért nem is teszünk már meg mindent ellene. Sőt, bevásárlásnál ha bedobok egy terhességi tesztet is a kosárba, nem nagyon jön zavarba tőle. De engem akkor is bánt, hogy nem az a "kerek perec kimondom" fajta. És most ne írjátok, hogy üljünk le megbeszélni, mert próbáltam. Nem fogja így kimondani, én pedig nem fogom a szájába adni a szavakat. Illetve úgyse akarok járni, mint itt az egyik kérdező. Hogy én akarom, ő pedig belemegy. Nekem ne belemenjen, hogy "oké". Ez a legrosszabb. És akkor ma reggel is, valami volt a cipőjébe. Kérdezi, mit raktál te a cipőmbe? Hát egy szigetelőszalag volt és erre mondtam, hogy én biztos nem azt raktam volna. Mert ugye abba mi a poén... Erre már rögtön jött is, "hogy kétcsíkos terhességi tesztet, mi"? És tudom, hogy jó apa lenne. Hisz valamelyik nap is mondta, hogy ő aztán soha semmi pénzért nem hagyná el a gyerekét, mint mások. Inkább maradna egy megromlott kapcsolatban, de a gyerekét nem hagyná el. Ezt csak egy ismerős kapcsán mondta. Aztán a reakciója arra, mikor valakinek terhesen megkérik a kezét és még 5 év múlva is "csak" jegyesek: Ez milyen gáz, mert akkor már csak illik gyorsan elvenni a nőt, mégis csak családba szülessen a gyerek. És ilyen esetben ő ezt a helyet bérelné ki, onnan rendelne kaját, stb, stb... :/
2016. jan. 8. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyannal vállalnék gyereket, akivel tudok beszélni. Tudom, nem tetszik, de az a kapcsolat, ahol nem lehet nyíltan beszélni, halálra van ítélve.
2016. jan. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hány éves a párod?
2016. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy én akarom, ő pedig belemegy. Nekem ne belemenjen, hogy "oké". Ez a legrosszabb."


Nem, szerintem az rosszabb, amikor még egy okét sem képes kinyögni valaki, aki egy ember életéért vállal felelősséget. Főleg, ha meggondolja magát, még azt is mondhatja, hogy soha nem mondtam, hogy gyereket akarok. Ez rosszabb. De te tudod.

2016. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%

Az en parom nagyon sokaig halogatta a temat.mindig varjunk meg stb.aztan mi se vittuk tulzasba a vedekezest.fel ev utan terhes lettem.azota o a legboldogabb ;)es azt mondja nem is erti miert halogatta mire vart.pedig meg korai a terhesseg.

Ez sajnos olyan dolog amit nem lehet eroltetni.lehet ha baba lenne orulne de az is lehet hogy annyira meg nem.lehet kell egy kis ido meg mire ki tudja mondani de az is lehet o nem ilyen.meg kell beszelni valahogy.mashogy nem megy.jobb ezt letisztazni ki mit szeretne a masiktol.mashogy nem megy.vagy akkor lesznek olyan esetek mint a tegnapi kell de mar megsem kerdes..

2016. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, az miért a legrosszabb.

Nálunk is ez ment 7 évig, hogy most ez miatt ne, most az miatt ne, aztán amikor megvolt minden, és újra felhoztam a témát azt mondta: na jó, legyen. Elsőre sikerült is, most már lassan 3 éves a fiunk. Nagyon jó apa.


És hidd el, nem attól lesz valaki nagyon jó apa, hogy fizikailag a gyerekével él (mindenáron). Ha egy elhidegült (talán még el is mérgesedett) kapcsolatban élnek együtt a szülők, az még rosszabb a gyereknek. Tudod ők nem hülyék, csak gyerekek...

A házasság meg ne egy gyerek miatt jöjjön létre, mert illik, hanem mert 2 ember együtt képzeli el az életét, és össze akar házasodni.


Kicsit érdekesen gondolkodik a párod. És te is.

Azt hiszem, ha a nagy lelkesedésre vársz, soha nem lesz gyereketek. Tudod kevés az a férfi, aki szülés előtt olyan nagyon beleéli magát az apaszerepbe (hát még terhesség előtt).

2016. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, pont a tegnapi kérdés kapcsán tettem fel az enyémet. Mert annál borzasztóbb nincs, mikor a nő akarja nagyon, a párja pedig csak "belemegy" a dologba. Aztán a nő látja, hogy hát a párja mégis bánja, hogy "csak" rábólintott, és innentől akkor már ő is visszacsinálná. Nálunk párom halogatja. De igazából 5 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt is élünk. Ő 33, én 30.
2016. jan. 8. 12:08
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy nem férfias, de egyenesen gyáva dolognak tartom, hogy valaki nem képes kimondani, hogy gyereket akar, vagy nem akar. Belesodródik, aztán meg majd eldönti, mi legyen. Végül is a legrosszabb ami lehet, hogy fizet utána. Nem szimpatikus az ilyen "összemaszatolós" gyerekcsinálás sem. Ha akartok egy EMBERI ÉLETET létrehozni, beszéljétek meg, ha nem akartok, tegyetek ellene! Ez felelősség. Aki nem képes vállalni, ne csinálja!
2016. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan emberrel, aki nem elég felnőtt ahhoz, hogy kimondja, akár vagy nem akar gyereket, eszébe se kellene hogy jusson valakinek a gyermekvallalas
2016. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
33evesen mondjuk mar illo lenne eldonteni.meg kene beszelnetek.az ido megy...aztan ha megsem igyanaz az elkepzeles minek raboljatol egymas idejet.a hazassag mas.nalunk nem a baba miatt lesz hanem mert szeretnenk.se mivel most arra nincs penz igy majd par ev mulva ha a gyerek is nagyobb lesz ;)
2016. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"a párja mégis bánja, hogy "csak" rábólintott, és innentől akkor már ő is visszacsinálná"


5-ös vagyok. Az első pár hónapban valóban volt a férjemnek ilyen megnyilvánulása, de egyrészt mondtam neki, hogy rábólintott, beleegyezett, másrészt soha egy pillanatra nem fordult meg a fejemben, hogy visszacsinálnám. Mert én akartam a fiam. Inkább azon agyaltam, hogy ha nem tudjuk rendbehozni az életünk, akkor hogy és hol élek majd a fiammal.


Aztán szerencsére túl lettünk ezen a hullámvölgyön, és most már fantasztikus apa, mindenben kiveszi a részét, és a házasságunk is rendben van.

2016. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!