Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok.13 mm...

9 hetes kismama vagyok.13 mm Hematoma miatt 5 napig feküdtem kórházban. Véreredményem is jó. Mikor kiengedtek a doki csinált ultrahangot mindent rendben talált. A hematomat se látta és már nem is barnázok. Valaki így?

Figyelt kérdés
Az elejétől kezdve nem voltak tüneteim, és most sincsenek. Feküdnöm kell 3-4 hétig azt mondta a dokim. Betartom, mert a babáért mindent. Troparint, rutascorbint és duphastont szedek. Nem görcsölök, legalább is csak néha nagyon enyhén csak. Voszont úgy érzem, hogy két napja elkezdtem szédülni reggelente. Ugye nem lesz bak a babával ha az uh szerint a hematoma felszivodott, rendesen szedem a gyogyszereket és fekszem is ahogy az orvos mondta.Valaki túlesett már ilyenen? Minden rendben volt utána?

2016. jan. 9. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hasonlóan voltam, mint te. 4× volt haematómám az első trimeszterben, amik miatt 5 hétig feküdtem. Nekem is felírt az akkori orvosom Duphastont, MagneB6-ot és No-Spát. (úgy, hogy egyáltán nem görcsöltem). Alapos mérlegelés és egy progeszteronszint-mérés után úgy döntöttem, hogy egyiket sem szedem.

A legnagyobb boldogságomra egészséges kisbabàm született a 40. hétre.


A legjobbakat kívánom nektek is!

2016. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam a hetedik hétben láttak egy 16 mm-es hematomát, a baba alatt, (akinek ekkor 10 mm volt a CRL-je)

Annyit mondtak, hogy pihengessek és házasélet tilalom.

Én utánaolvastam-gondoltam, a jó progeszteronszintem mellé még szedtem rutascorbint és magnesiumot, és pihengettem-nem szigorú fekvéssel. Két hét múlva a kontrollon a hematomának nyoma sem volt. Utána én még nem szedtem a gyógyszereket, sétálgatok, házaséletet is éltünk, egyszer-egyszer kaptam be a

magnesiumot, mikor feszült a hasam. Azóta volt még egy ultrahangom, a 12.-i is teljesen rendben volt.

Nekem mondjuk csak egyszer volt egy-két cseppnyi vér, azóta sincs barnázás hálistennek.

A szédülés az lehet vérnyomástól is, mérd meg amikor szédülsz, nekem akkor szokott leesni. Igyál sok folyadékot, pihengess ilyenkor meg-meg ha tényleg nagyon alacsony-egy-egy nem erős kávé is belefér,nekem arra is szükségem van pl. Jó babavárást! 16+6 hkm :)

2016. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó hallani, hogy rendben mennek a dolgok nálatok.Remélem velünk is minden a legnagyobb rendben lesz!:) boldog babavárást:)
2016. jan. 9. 14:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik jót tett a kávé.... :) kop kop kop
2016. jan. 9. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
5 hetesen haematóma miatt vérezgetni kezdtem.A haematóma 3x akkora volt mint a petezsák.1 hónapig vérezgettem,barnáztam.Utána nem volt panaszom,de pihengettem.13 hetesen egy éjjel arra keltem,hogy tiszta vér a pizsamám!Gyors átöltözés után bementem a kórházba.A baba jól volt,kaptam vérzéscsillapítót,1 hétig véreztem.Utána haza akartak engedni,de elkezdtem göcsölni,majd barnázni is.Végül 3 kórházban töltött hét után hazaengedtek,panaszmentesen 16 hetesen.28 hetesen ismét visszakerültem a kórházba,megindult a szülés,1 ujjnyira nyitva voltam.Ismét 3 hétig kórház...Végül 41 hétre született meg és már 10 hónapos nagylány 😍
2016. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát te is megjártad akkor a poklot:( holnapnmegyek dokihoz, remélem minden a legnagyobb rendben lesz, bár semmit az ég világon nem érzek... Se enyhe görcsölés.. Se hányinger.. Ma még a hőm is leesett 3tized fokkal :( úgyhogy remélem a doki holnap megnyugtat és azt mondja mind rendben van!!!!!
2016. jan. 11. 11:33
 7/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok a kislányodhoz!:)
2016. jan. 11. 11:34
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Nem volt egyszerű egy 2,5éves fiúcska mellett,de megoldottuk.

Köszi!

Remélem veletek is minden rendben lesz!

2016. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!