Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik már mosnak és...

Kismamik, akik már mosnak és vasalnak! :-) Mivel mossátok a babaruhákat? Öblítés? A vasalát kifordítva végzitek, vagyis a ruha belsejét vasaljátok?

Figyelt kérdés

Én most kezdtem mosni. Az új dolgokat kézzel mosom és öblítem, amiket kaptunk, azokat géppel. Dreft baby mosóporral és Gabi öblítővel "dolgozom", nagyon finom illata van, nem is erőteljes.

32 hetes vagyok, már nem bírok magammal, tudom, még úgyis át fogom mosni, de már most jól esik a babaillat. :)


2010. márc. 26. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én Ariel babamosóport használtam és Coccolino öblítőt, amíg a babám ekcémás nem lett. El kellett hagynom az öblítőt, és folyékony mosóporra kellett áttérnem. Most minden rendben a bőrével.Remélem a te babád bírni fogja!!
2010. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi Bip mosógélt és annak az öblítőjét vagy Gabi öblítőt használunk. +ezüst mosás. Vasalni kívül-belül vasaltam, hülye szokásommá vált, 2x annyi ideig tart az egész. Most egy éves a babám és próbálok erről leszokni... :) Szerencsére soha nem volt semmi bőrproblémánk.Remélem, Nektek sem lesz!
2010. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Baba mosópor nem árt, de a védőnőnk szerint nem szabad öblítőt használni. Így sima vízzel vannak öblítve a rucik, így is jó az illatuk, és semmilyen vegyszer nem marad bennük.
2010. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dreft baby mosogélt használok öblítőt nem. Mindent mosógépben mosok és én belülről vasalom a ruhákat, mert az fog érintkezni a baba bőrével, ezért én már kifordítva is rakom be a mosógépbe. Ha nem akarsz mégegyszer mindent kimosni, akkor ajánlom, hogy vákumozzd le a "kész" ruhákat!
2010. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ki akarok mindent még egyszer mosni. :) Tudom hülyeség, de ... szóval ha bármi van, kórházba kerülök, előbb érkezik a baba, akkor legyen mindene meg szépen.
2010. márc. 26. 16:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bőrgyógyász ajánlotta (igaz felnőttnek ajánlotta, de azóta így mosunk mindent), hogy folyékony mosószerrel (minden porból marad valamennyi a ruha szálai között) mossunk, és ecettel öblítsünk (az őblítőben van valami, ami "feltapad" a ruhákra és a bőrünkkel érintkezve "ránk ragad", az ecet pedig fertőtlenít) Állítólag nagyon sok bőrbetegséget és allergiát a mosóporok és az öblítők okoznak. Az ecet amúgy vízkőoldó, tehát még a gépnek is használ.
2010. márc. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is vettem anno finom baba öblítőt, majd a babám 1 éves koráig ecetet kellett használni öblítő helyett. Fura, de nem lesz büdös a ruha, viszont az összes maradék mosógélt kiszedi, így volt csak szép a babám bőre.

Szóval most moss amivel jól esik, aztán úgyis a babád dönti el :)

Nyugodtan moss mindent a gépben, persze az intenzív színekkel óvatosan.

2010. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ecettel hogy kell öblíteni? Gondolom nem öblítőnyi adagot kell beletenni, vagy igen?
2010. márc. 26. 17:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi 10%-os ecetből teszünk kb félig az öblítős rekeszbe. De itt nagyon kemény a víz.

Amúgy meg kitapasztalod, nincs rá szabály. Volt. hogy 20%-os ecetünk volt, és abból is ugyanannyit öntöttem, mint a 10-esből (megszokásból, loccs bele)

A fekete meg a piros ruhákhoz a mosáshoz is teszek (kb, mint az öblítéshez), mert színfixáló.

2010. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 33 hetes vagyok és én sem bírtam már tovább...elkezdtem kimosni a babaruhákat.Én Tide sensitive-vel mostam és Lenor sensitive-vel öblítettem.Jó illatuk lett de majd meglátjuk a babának is tetszik-e.Minden jót nektek!!
2010. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!