Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Felmérés": Kinek sikerült...

"Felmérés": Kinek sikerült úgy a baba, hogy rágörcsölt? Mennyire volt sikeres a terhessége ezután?

Figyelt kérdés
Számtalanszor olvastam már itt, hogy akkor sikerült teherbe esniük, amikor már nem foglalkoztak vele, ennek az ellenkezőjére lennék kíváncsi, hogy kinek sikerült úgy, hogy úgymond teljesen rágörcsölt? Részleteket is írjatok bátran :)

2016. jan. 13. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát először is nagy kérdés , hogy mi számít "rágörcsölés"nek?!Mert ugye, ha nagyon szeretnél valamit , akkor azzal sokat foglalkozol, arra koncentrálsz.Mi egy missed ab után 3 ciklust vártunk ki.Szerintem nem volt nap, hogy ne gondoltam volna rá, hogy mikor telik már le a várakozási idő..Tervezgettem, ábrándoztam, hogy milyen jó lesz, ha újra megpróbáljuk, persze emellett aggódtam is, hogy sikerül-e majd.2.próbálkozós hónapban sikerült.

Szóval, szerintem biztos hatással van a teherbeesésre, ha feszült vagy, de ahhoz naggggyon durván rá kell parázni a dologra szerintem.

2016. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

3 terhessegem volt es igy alakultak:


1. Gyerek: elhataroztuk, egyutt voltunk normalisan (azaz nagyon sokszor, mert igen aktivak voltunk). De semmit nem figyeltunk, se peteerest, se jeleket, nem is volt surgos a dolog. 3 honap utan sikerult, utolag visszaszamoltam es kiderult, hogy peteeres korul nem is voltunk egyutt, mert epp szuloket latogattunk.


2. gyerek: homeroztem es lh tesztet hasznaltam, tudatosan egyutt voltunk peteereskor (bar elotte es utana is majd minden nap). Az elso honap sikeres volt.


3. Terhesseg (sajnos elveteltem, ezert nem gyereket irok): nem homeroztem, nem ovuteszteztem, nem is voltunk sokat egyutt, de peteeres elott es korul epp igen (2x) es teherbe is estem. Szabalyos a ciklusom, erzem is a peteerest, direkt voltunk akkortajt egyutt, mert epp olyan az idobeosztasunk, hogy vagy en nem vagyok, vagy a ferjem, vagy mindketten itthon, de a gyerekek is. Mire elalszanak mar a ferjem dolgozik.

Szoval ezzel csak azt akarom erzekeltetni, hogy nalunk nem az volt a ragorcsolos es eroltetett honap, amikor ovuteszteltem es homeroztem, mert akkor a szex spontan ment.

Azt neveznem ragorcsolesnek, amikor csak azert kell tudatosan egyutt lenni, mert peteeres van es gyereket kell "csinalni".

2016. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sokak szerint rágörcsölés, amit csináltam, szerintem csak józan ész:D


- 4 hónappal a tervezett babavállalás előtt kivizsgáltattam a hormonjaim (menzesz előtti több napos barnázások miatt)

- el kezdtem szedni kismamavitamint a folsav miatt, ezt mondjuk orvosok is 3-4 hónappal előtte ajánlják elkezdeni a beépülési idő miatt

- szigorú vegán diétát tartottam hormonszakértő tanácsára a kivizsgálás eredménye miatt (pajzsmirigy alulműködés, gyógyszert a nem múló mellékhatása miatt abba kellett hagynom)

- hormontornáztam (aviva torna), és termékenységi jógát is végeztem, heti 2-3x sportoltam összesen, ebből 1 úszás

- férjem is szedett vitaminokat, sportolt (továbbra is) és kerülte az akciózás előtt 2 héttel a nagyipari húst, tojást, meg bármit, amiben hormon lehet, illetve az adalékanyagos ételeket is

- figyeltük a Jónás-napot, eleve ahhoz igazítottuk a kiválasztott hónapot, attól függetlenül, hogy a menzesz idejére esett :/ na ez nem is jött be, pedig a Jónás-nap elvileg független a ciklustól

- A Jónás-naphoz képest 14 nappal később már nem bicikliztem, illetve nem is voltunk utána együtt


Na aztán negatív lett a teszt, akkor jártam a ciklusom kicsit több, mint közepénél. Férjem már is és én is elég frusztráltak voltunk, én bringára pattantam, illetve onnantól akkor voltunk együtt, amikor jól esett. A ciklus közepi peteérésemmel is úgy voltam, hogy lehet, hogy lekéstük, mert ez már a 18. napon volt. Azért a nemvárt körül el kezdtem tesztelni. Csináltam egy rakat tesztet, az első kettő negatív volt, aztán néztem, ahogy napról napra szépen erősödött :) Végül minden asztrológiai és egyéb dátumtól távol fogant:D


Már a babatervezős hónap előtt jóval korábban írtam ide ki kérdéseket a babavállalással kapcsolatban, és ott is megkaptam, hogy vigyázzak, mert így rá fogok görcsölni, ha ennyire ezen jár az agyam. Majdnem 1,5 évig vártam, hogy végre belevágjunk, és közben nagyon sokat olvastam, és tényleg teljesen rá voltam kattanva a témára.


Számomra az nem rágörcsölés, hogy készültem és vágytam rá. Úgy voltam vele, hogy szeretnék fizikailag és lelkileg is felkészült lenni, amennyire lehetséges, hogy rajtam biztosan ne múljon. Viszont a lelki nyugodtság a hormonszakértőm szerint is az egyik legfontosabb, és lehet, az is hozzájárult a sikerhez, hogy végül hagytam mindent, és csak élveztem, hogy együtt vagyunk.


Ovutesztelést, hőmérőzést mondjuk kihagytam, de szerintem abban sincs semmi, ha valaki azokat is beveti.

34 hkm

2016. jan. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!