Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hol vagy milyen könyvben...

Hol vagy milyen könyvben tudok utánanézni, hogy egyéni vállalkozóknak mikortól, hogyan és mennyi gyed, gyes jár?

Figyelt kérdés
2007. nov. 10. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam a védőnőtől mindenféle kiskönyveket,ahol a hatályos jogszabályok érthetően le voltak írva.De ha rákeresel neten(google GYED,nekem erre csomót kidobott),akkor is kidobja.Meg szerintem a magyarorszag.hu-n is találsz.
2007. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt többen a babazo.hu -t, vagy a babafalva.hu-t ajánlgatják, hogy ott állítólag van egy tb szakértő aki válaszol a kérdésekre. Érdemes vissza olvasni a hasonló kérdések válaszait. Vagy a legegyszerűbb, hogy elmész az illetékes Tb irodába, vagy Államkincstárba, ahol meg kérdezed.
2007. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt keresd Horváthné Mónikát a lap alján majdnem.
2007. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az egyéni vállalkozókra is ugynazok a szabályok vonatkoznak, mint akik "normálisan" dolgoznak, azaz valahol alkalmazottak. Azaz szükséges, hogy a szülést megelőző 2 évben 180 napot biztosított legyél, aza fizessenek utánnad járulékokat, amit ebben az esetben te fizetsz magad után. A 2 éves fizu átlagának 70%-a a gyed és ezt kapod a bab2 éves koráig.

2007. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Az OEP honlapján minden kérdésre hiánytalan választ találsz, mivel ők a közvetlen forrás. Én is itt néztem utána, miután a könyvelőm és az ismerősök is össze-vissza beszéltek.
2007. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!