Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális? Mikor ideális...

Ez normális? Mikor ideális elmenni az orvoshoz?

Figyelt kérdés
4 napja teszteltem pozitívat, megvolt a boldogság de most megijedtem mert nem akar elmúlni az alhasi görcs. Sokszor úgy érzem mint amikor meg akar jönni, belenyilal utánna elmúlik. A másik, hogy nagyon minimális mennyiségben de ilyen barnás folyásom van. Nem sötétbarna csak ilyen barnás és nem is véres. Egyik ember azt mondja nem szabad korán elmenni orvoshoz mert elmehet a baba a másik meg azt, hogy már induljak is. Mikor menjek el???

2016. jan. 17. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj dokihoz, progeszteeongondot jelenthet, irni fog fel gyogyszert, ha lelkiismeretes.


Valaki azt mondta neked, hogy elmegy a babad, mert orvoshoz mesz?! Középkor...

2016. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*progeszteron
2016. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem középkor... Sógornőm meg 2 barátnőm is 4 hetesen elment és el is vetélt sajnos. Az utóbbi 3 hónapja volt.
2016. jan. 17. 22:01
 4/10 anonim ***** válasza:

En ketszer is elmentem es nem veteltem el. (Progi kellett.) Akkor kinek van igaza?:)


Az emberek 25%-a elvetel, orvosi vizsgalat ide vagy oda. De nem az en dolgom a te embriod egeszsege, igy feladom:) legyen igazad!

2016. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj el, a barnázás miatt mindenképp. Nem a dokitól vetél el az ember, hanem attól függetlenül, gyakori az elején.
2016. jan. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát én alapból görcsölös voltam a fiamnál, és most is az vagyok ikrekkel.

A fiamnál egyáltalán nem kaptam progit, csak jó sok magnéziumot, az ikrekkel 13 hetesen irták fel, pedig aztán 12. hétig szedik átlagban.

Orvos válogatja.

Amúgy nekem mindenki azt mondta (2 orvos is), hogy az első 12. hétben gyakori a görcsök, s megfigyeltem amikor megkellene jönni akkor görcsölgetek

2016. jan. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4+4hetesen voltam dokinál mert volt már vetélésem. Kaptam duphastont és jéé itt vagyunk. Most már 12 hetesek! Menj orvoshoz. A sógórnőid amúgy is elvetéltek volna ha csak 2 héttel késóbb mentek volna. Nem csinál a doki semmit sem amivel egy egészséges terhességnek ártani tudna. De ha nem mész el akkor meg azért fogsz elvetélni, a barnázás sehogy nem jó terhesség alatt!
2016. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilalló fájdalom + barnázás? Fontos lenne MIELŐBB kizárni a méhen kívüli terhességet. Ilyenkor órákat sem szabadna várni, azonnal irány a doki!
2016. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Sógornőm meg 2 barátnőm is 4 hetesen elment és el is vetélt sajnos."


A terhességek bő 10%-a vetéléssel végződik a korai szakaszban, ha elmegy orvoshoz, ha nem. Viszont vérzés esetén mindenképpen sürgősen (!) el kell menni, mert a terhesség alatti vérzés akár komoly problémákat is jelezhet (a barnázás is vérzés).

2016. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdemes mielőbb dokihoz menni, hogy megnézze nem-e méhenkívüli ill. a barnázásra tényleg progeszteron pótlás kell.

Valószínűleg nem az ultrahangos vizsgálat miatt vetéltek el és igen, sajnos a terhességek 25%-a kb. vetéléssel végződik :(

2016. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!