Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha esetleg nyitott hátgerince...

Ha esetleg nyitott hátgerince van egy gyermeknek, azt rendes ultrahangon is észre venné a doki, vagy azt már a 12 hetes genetikain is észreveszik?

Figyelt kérdés
már voltam ,mert már 15 hetes terhes vagyok,és ott azt mondták,hogy minden rendben van,de még mindeig van bennem aggodalom!
2008. szept. 17. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Általában a 16 hetes vérvizsgálaton nézik a nyitott gerincre utaló jeleket, vagyis a magas AFP-szintet. Az, hogy az orvos korábban észreveszi-e a rendellenességet, függ az ultrahangos gép minőségén, az orvos gyakorlatán és odafigyelésén. Ha szedted a folsavat, esetleg már a terhesség előtt is, akkor kicsi az esélye, hogy ez a probléma fennálljon. Mostanra elvileg már záródott a velőcső.
2008. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Látni lehet a 12. hetesen is, hogy van-e megszakadás a gerincoszlopon. Én legalábbis láttam már akkor is, hogy nincs törés, minden rendben van, és a doki is megerősített. Aztán nézte a 15. héten és a 19. héten is.
2008. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem a 12-ik heti uh-on megnézték a gerincét, és azt mondta a doki, hogy szép, zárt gerincoszlop. Szerintem észrevennék, ne aggódj. Különben is szerencsére ez nagyon ritka. Boldog babavárást! 30 hetes kismama.
2008. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!
2008. szept. 17. 15:22
 5/5 anonim válasza:

Én múlt héten voltam a 16 hetes AFP szűrésen, eredményem magas lett, 4,4 MoM.

Ma voltam genetikai UH-n és kiderítették, nyitott a hátgerince, a koponyája és kóros a szíve és az egyik veséje.

Elevitet szedtem végig, sőt már a teherbeesésem előtti 3 hónapban is.

Voltunk a fizetős 12 hetes UHn és vérvételen. Dúrva anatómiai eltérést akkor nem találtak.

Jövő héten meg kell szülnöm az életképtelen babát.27 éves vagyok, ez az első terhességem.

2008. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!