Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker-iker transzfuziója volt...

K.klaudia91 kérdése:

Iker-iker transzfuziója volt valakinek? Nekem megállapitották. Valoszinű müteni kell. Ausztriában csinálnak meg. Valaki tud válszt adni aki már átesett ilyen műtéten, hogy zajlik és hogy mennyire eredményes? 15. hetes iker kismama

Figyelt kérdés

#iker #Ausztria #műtét #transzfuzió
2016. jan. 19. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szia , az mit jelent milyen mutet? off nagyon sajnalom , valameyik nap lattam valami mutetet a tv-ben iker terhesseg volt remelem nem azt mutatta
2016. jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia. Azt hogy egy lepény és egy burokban vannak. Egypetéjűek. Az egyik elveszi a másiktól a vért lepényen keresztűl. A lepényt választanák ketté lézerrel. Itthon még csak 5 éve vezettékbe a műtétet. Még n8ncs nagy rutin benne....
2016. jan. 19. 20:35
 3/14 anonim ***** válasza:
aszem ezt lattam a tvben ! a cbs realtityn neztem ! nezz utanna a neten , ird be , es vannaak videok
2016. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia én offolok, én is 15 hetes vagyok, és egypetéjű (egy lepény, és egy burok)

Neked csak rutinból nézték, vagy te kérted?

Én kérdeztem a védőnőt, s ő mondta hogy majd később nézik

2016. jan. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szia. Hát még kb. 3 hétig figyelik mennyire fejlődik, mert több mint 30 gramm különbség van köztük ami nem jó. Jövőhéten lesz a nagy ultrahang a géndiagnosztikában. Ha ott is ugy látja a doktornő, hogy műteni kell akkor nincs más választás.Nálatok minden rendben?
2016. jan. 20. 07:42
 6/14 anonim ***** válasza:

4.: Ilyenkor már a 12. heti UH-n látszik, hogy az egyik jobban fejlődik. Ha ott alaposan megvizsgáltak és nagyjából (természetesen valamennyi különbség mindig lesz köztük) egyformán nőnek akkor nem valószínű, hogy nálad ilyen gond lenne.


Kérdező: Ha javasolják Neked ezt a műtétet akkor az az orvos aki javasolja nagyjából el kell, hogy mondja amit tud erről az egészről. Egyébként Pécsett az egyetemen is sikeresen végeznek ilyen műtétet néhány éve, nem értem miért kellene Ausztriába menned, ahol se biztosításod, esetleg a nyelvismereted sem annyira jó, hogy az orvosi dolgokkal kapcsolatban is mindent megértsél.

2016. jan. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A 12. Ultrahangon tudtuk meg h ikrek. Semmi különbség nem volt. 14. hétre meg már annyira levolt maradva az egyik pici, h a dokik a transzfuziót állapították meg. De még várunk pár hetet, reméljük fel erősödik a másik babához a picike. Itthon 5 éve vezették be a műtétet. Eddig 2 nőröl tudtam infot szerezni akiken elvégezték. Az egyiknek sikeresen a másiknak sajnos nem sikerült.... a dokimnak kint Grazban van jó kapcsolata. Csak jó kezekben lennénk. A pénz nem érdekelne, csak legyenek egészségesek...
2016. jan. 20. 09:42
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha tudjátok finanszírozni és az ottaniakban bíztok akkor viszont a helyedben minél előbb mennék. Iker-iker transzfúziót még nem, de olyan ikreket láttam néhányat ahol az egyik jobban fejlődött rögtön a terhesség elejétől.. és ez így maradt a végéig, mivel az elején szerzett előnyt a másik sose tudta behozni méhen belül.
2016. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
M
2016. jan. 20. 10:00
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen mi is reméljük, h csak lassabban fejlődik. Csak sajnos ha nagyon lopkod a másik akkor fenn áll a vérszegénység stb. Ez a nagyobbik babának sem jó, mert szívinfarktus magasvérnyomást okozhat neki. Szóval most megy az aggodás, de azért nagy a boldogság :)
2016. jan. 20. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!