Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mikor derült ki a baba...

Kinek mikor derült ki a baba neme? 4D-s UH-ra mikor érdemes menni? Genetikai uh-n mi történik?

Figyelt kérdés

Jövő héten megyek a 12 hetes genetikai uh-ra. Mi fog történni, miben lesz más mint eddig?

Persze tudom, hogy átlagban 14-20.hét körül derül ki a baba neme, de van esély hogy előbb is kiderülhet? Persze, hogy a legfontosabb, hogy egészséges legyen, de annyira kíváncsi vagyok, egyszerűen nem értem miért :)

4D-s ultrahangra mikor érdemes elmenni? 14 hét körül még korai lenne?


2016. jan. 20. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:

16 hetesen tippeltek és 19 hetesen mondták biztosra.

Az eddigi UH-kon megmérték a CRL-t és megnézték az embrió szívhangját. Lehetséges, hogy csak egy apró pöttyöt láttál. De most egy magzatot fogsz aki már jóval nagyobb, jár a keze-lába, több a mérnivaló, pl tarkóredő ami ha túl vastag utalhat down szindrómára illetve megnézik látszik-e orrcsont, ennek hiánya szintén nem jó, ha szerencsés vagy és úgy fekszik talán kapsz egy tippet a nemére. De minél idősebb a terhesség, annál valószínűbb, hogy látják, hogy milye van.

A 4D a legjobb 24-30 hetesen de bármikor megéri elmenni. Viszont ilyen korán lehet, hogy nem tudják biztosra mondani a baba nemét.

2016. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eddig elég sűrűn voltam uh-n, mivel vérzésem is volt, haematoma, illetve voltak még panaszaim. 8 hetesen volt a haematoma, akkor csak "nagyobb"foltot láttam, most 10+4-nél már számomra sokkal nagyobb volt és nem csak egy foltnak láttam végre. :)

CRL jelenleg 40mm.

2016. jan. 20. 22:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Génium Központban voltam a 12.héten, és meg tudták mondani a baba nemét :))

18.000 Ft-ba került képpel, videóval,de megérte.

2016. jan. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


12. héten megmondják a baba nemét ( garanciával! :D)


Utolsó voltam :)

2016. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 16. héten derült ki, egy uh-n (az amnióm előtt) a baba neme, egy hét múlva ugye volt már kromoszómatérkép is róla,szóval papírja van róla, hogy fiú:)


12. héten az enyémnek még csak a 3 vonal látszott (amiből majd a kétféle nemiszerv alakul ki), pedig a Maternityben voltam, 20 milliós gépnél, rendes szonográfus vizsgált, aki ért hozzá. Szóval, a magzaton is múlik:))


megírom priviben, hogy mi volt a 12 hetes uh-mon, a kíváncsi vagy rá, nézd meg:)


A 4D-re valóban akkor érdemes menni, amikor írták előttem, nekünk is ezt mondták. Mi 5D-n voltunk, a 28. héten teljesen jól látszott minden, aztán a szüleimmel voltunk a 31. héten egy 4D-n, már szinte semmit se láttunk a kicsiből.:/


32hkm

2016. jan. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az elsővel 16 hetesen voltunk 4d-n,hát olyan kis csonti "ufó" volt :) 28. héten végre megmutatta amit előtte mindig nagyon takargatott.

A másodiknál a 18. hetin mondani se kellett a dokinak a nemét mert az én szemem is kiszúrta. 33. héten mentünk 4d-re és akkor már olyan igazi kisbaba arcocska mosolygott.

A harmadiknál 12 hetesen fiút mondtak...a 18. hetin nem mutatta,de fiút tippeltek. A 22. héten már nagyon lány volt. A 30. héten voltunk 4d-n.

2016. jan. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 29. heti genetikai UHn derült ki a neme. Ha éppen úgy fordul, akkor 80 százalékra meg lehet mondani a 12. hetin is, de arra azért kevés az esély. A genetikai UHn egyébként megmérik a babát alaposan, többek között a takaróredő vastagságát, ami utalhat a down-kórra.
2016. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


Bocs, 19. heti gen. UH


Azt kihagytam, hogy szerintem a 20-30. hét között érdemes 4D-re menni, akkor élvezhető igazán, mert akkor van már igazi babaformája, előtte nagyon csontos.

2016. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én most voltam a 20 hetes genetikai ultrahangon és még mindig nem tudjuk. Annyira nem, hogy a doktornő még csak megsaccolni sem tudta a nemét :) 2 hét múlva vissza kell mennem, mert még pár dolgot meg akar nézni. Viszont mi jövő héten elmegyünk 4D-re a biztonság kedvéért. Sajna a kórházi ezeréves ultrahangok semmit sem érnek :)
2016. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj a kórházi "ezeréves" ultrahanggal: csak azon múlik, hogy fordul a gyerek. De elég közkeletű azt hinni, hogy a 4Dn biztosabban látszik a neme: de ez pont nem igaz.
2016. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!