Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt pajzsmirigy...

Akinek volt pajzsmirigy alulműködése, annak kellett menni endokrinológushoz terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos alulműködik a PM-em, amire L-thiroxynt szedek. Ma állapította meg az orvos a 6 hetes terhességemet. Elfelejtettem rákérdezni nála, de ebben az esetben van teendőm a PM gyógyszerrel kapcsolatban? Sajnos endokrinológushoz csak 2 hét múlva tudok menni, jó lenne addig kis segítség . Köszönöm
2016. jan. 21. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én endokrinológusom a vetélés után azt mondta, hogy a következő terhességben méressek TSH-t 6 hetente, és a háziorvosom vagy a nőgyógyászom is meg tudják ítélni, hogy kell-e a gyógyszer vagy változtatni kell-e az adagoláson.


Én szedtem a 12. heti vérképig a Letroxból heti 3X felet, ahol annyira lement az értékem, hogy azt mondta a dokim, álljak le vele, azóta mérettem, normális volt (kb.2,5). Most a 3. trimben már nem kell méretnem.


33hkm

2016. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi, és neked alapból volt ilyen problémád? én napi 1et szedek, 7,48ról ment le 2,09re az értékem.

A háziorvosom sajnos nem ért ehhez, ő a 7,48ra sem akart adni gyógyszert.. :(

2016. jan. 21. 13:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem vetélés után volt 1 feletti a tsh értékem (ugye az endodokik az 1 alatti értéket szeretik terhesség előtt), így mondhatni, hogy volt ilyen problémám, attól, hogy azóta a többi okénak tartja a 3 közeli értéket is.


Az első trimeszterben volt az, hogy nagyon vigyázni kellett, szedni a gyógyszert és nézetni, és te most ebben vagy, szóval kérdezz rá akkor a nődokidnál, de egyébként most van gyógyszered, szóval ha 2 hét múlva méretsz egy tsh-t, és azt elviszed az endodokihoz, akkor az is elég még, nyugi!

2016. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
két hét múlva megyek a nődokihoz, akkor elég akkor szóljak neki? mert akkor küld el ő vérvételre, és akkor ő is tudja végülis, hogy minden OK-e, nem? mmint a nődoki
2016. jan. 21. 14:58
 5/11 anonim ***** válasza:
Aapból ilyenkor emelni szoktak az adagon, de jó lenne, ha ennél még előbb el tudnál menni egy vérvételre, mert nagyon eltérő, hogy kinek hogy reagál a szervezete ilyenkor, van, akinek csökken, van akinek nő a TSH. PM-alulműködésnél növekedést szoktak feltételezni, ezért kell nagyobb adag hormon, mert nagyobb megterhelésnek is van kitéve a pajzsmirigy. Beszélj minimum telefonon azzal a dokiddal, aki eddig a gyógyszert felírta és az eredményeidet nézte, és kérdezd meg, hogy emelj-e az adagon a vérvételig.
2016. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és mikor nézték utoljára? Mikor volt 2,09?
2016. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
augusztusban. sajnos telefonon képtelenség elérni őket :/
2016. jan. 21. 15:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Meress szerintem egy tsh-t egy maganlaborban vagy a haziorvosoddal irasd ki, ha ingyen szeretned.:)
2016. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az már nagyon rég volt, minél előbb nézetsd meg!
2016. jan. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, nekem. Szépen lassan emelgetni kellett az Euthyrox-ot, a terhesség végére a kiinduló dózis duplájánál tartottunk, amire azt mondta az endokrinológus, hogy ez általában így szokott lenni. 4-5 hetente nézte a TSH-t, minden rendben volt. Kb a 16-18. héten kezdett el romlani a TSH-m, addig nem volt változás a terhesség előtti értékhez képest, szóval szerintem nem kell aggódnod. Szülés után felezni kellett a dózist újra.
2016. jan. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!