Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad-e a szex terhesség 3....

Szabad-e a szex terhesség 3. trimeszterében így?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben iszonyatosan kívánom a szexet, 30. hétben járok, és a lepényem 5 mm-re van a méhszájtól, ezen felül vérhígítót szedek. Egy fórumon olvastam, hogy veszélyeztetett terhesnek nyilvánították a kismamát, akinek 1 cm-re volt a lepénye, nem is dolgozhatott. Én a mai napig dolgozom, szúrom a vérhígítót és ugyan eddig nem nagyon kívántam a szexet, de most annál inkább. A dokim nem mondott semmit ezekkel kapcsolatban, jövőhét végén megyek hozzá vissza, de addig is szeretném megtudni, hogy szabad-e így a szex egyáltalán?

2016. jan. 21. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha tilos lenne akkor ezt biztos, hogy külön mondta volna az orvosod.
2016. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is vérhígítót szúrok (Fraxiparine 0,4) és szedek Aspirin Protectet is, ez nem indokolja a szex tilalmát, csupán magas kockázatú terhességet jelent, de csak besorolás szintjén.


Én is dolgozom még mindig (33.hét) és hetente 5-ször kb. együtt vagyunk a férjemmel, ugyanúgy ahogy terhesség előtt és alatt is volt.


Viszont, a lepényemmel nincs ilyen gond, de ha a tieddel gond lenne, biztosan mondta volna az orvos, hogy házasélet tilalom van érvényben!


Kérdezz rá!

2016. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elvileg kora szülés,vetélés 36. hétől, szülés inditásra használják.ha semmi bajod nincs terheséggel,legyél a férjeddel amennyi jól esik.
2016. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban az orvost kellene megkérdezned.De nekünk csak akkor engedélyezte, amikor a lepény biztonságos távolságra húzódott ( 20 mm felett ), mert elvileg az orgazmus és maga a szex is okozhat méhösszehúzódást.
2016. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!