Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnerot vagy magnesii citrici...

Magnerot vagy magnesii citrici szívódik fel gyorsabban? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Eleinte magnerotot használtam. Aztán váltottam a másikra, gyógyszertárban azt mondták h a citrici olcsóbb meg jobban fel is szívódik.

Mikor mondtam a terhes gondozóba h mást szedek a nő kicsit húzta a száját, kérdem tőle h miért talán nem jó?

Azt mondta h hááát a magnerot gyorsabban felszívódik.

Tényleg így van? Most akkor melyik a 'jobb'?



2016. jan. 22. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A magnerot egy kicsit túl van értékelve.. alig van benne valami hiába szívódik fel jól. Az a kb 40 mg magnézium ion nem mindenkinek elég akkor se ha az összes felszívódik belőle. Nekem nem terhesen napi 2 mellett kiújult a magnézium hiány okozta szívritmuszavarom olyan gyenge. A mafnesii citrici jobb. És attól a szervezeted ugyanúgy működik, egyik sem fog szájban vagy gyomorban felszívódni.
2016. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magnosolv szívódik fel leggyorsabban és abban van a legjobban hasznosuló mennyiségű magnézium, legalábbis az orvosom és a védőnőm ezt mondta. Így, én ezt szedem:)


33hkm

2016. jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Nekem a magnerot nagyon nem használt, mg. citricii-t szedtem.
2016. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő jól felszívódik, de a Magnerotban tényleg nincs túl sok magnézium. Az orvosok a citricit szokták általában felírni. Én először magnézoum-karbonátot szedtem, aztán citrátot, aztán orotátot (utóbbi van a Magnerotban). Most megint citrátot szedek. Poros, felolvadós formában kb. bármelyik sokkal jobban felszívódik. Magnosolvot nem szedtem, de sok ismerősöm nagyon dícséri, és elég belőle nekik 1, max. 2 tasak naponta.


A mg-citrát nekem a babavárás elején hasmenést csinált. Azt mondta az orvosom, hogy olyankor vissza kell venni az adagból, mert túl sok a szerevzetemnek. Ha pedig majd kell, akkor emeljem megint. Akkor váltottam mg-karbonát tartalmúra, azzal nem volt ilyen gond. Aztán mikor visszaváltottam, akkor megint volt hasmenés, én ebből arra következtetek, hogy a citrát jobban felszívódik (netes cikkek szerint ilyen szempontból kb. u.olyan jó a citrát és az orotát is, míg a karbonát jóval kevésbé szívódik fel).


Nézd meg, tapasztald ki, hogy neked melyik a jobb. Én már nem tudom megállapítani. Jóslózok akkor is, ha az egyiket szedem, akkor is, ha a másikat, teljesen random.

2016. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!