Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig dolgozott terhesség...

Ki meddig dolgozott terhesség alatt? Mikortól érdemes kiiratni magam?

Figyelt kérdés
Az első terhességemnél még nem dolgoztam, oktatásra jártam, így nem tudok mihez viszonyítani.

2016. jan. 22. 15:49
 1/9 Alexandra8803 ***** válasza:
Ameddig úgy érzed, hogy nem túl megterhelő. Én Ausztriában élek, itt például az utolsó 8 hétben már tilos dolgozni.
2016. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Irodában dolgozom, 31 hetesen már csak heti két nap járok be, 4-4 órában, mert nem bírom az irodai székeket (jobbat nem tudok benn kérni). Így home office-ban vagyok azóta. Nem szeretnék táppénzre és szülés előtt CSED-re menni, mert itthonról el tudom látni a feladataimat, és akkor nem kapok kevesebb fizut.


A barátnőim a 31. hétig dolgoztak, kettő is szült az elmúlt hónapokban, ők utána kivették a szabijaikat és a CSED-et. Nekik naponta kellett bejárniuk irodába, 8 órában, nem bírta a lábuk, dagadt.


A munkádtól és attól is függ, hogy szeretsz-e ott dolgozni, mennyire bírod a fizikai vagy lelki megterhelést. Én a héten úgy jöttem haza egy meetingről, hogy táppénzre megyek, nem bírom elviselni ezt már, van egy nagyon hajtós, de jó projektünk, sok vele az intézkednivaló. De aztán lenyugodtam:)


33hkm

2016. jan. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fizikai álló munkát végeztem 8 órában. Már dagadt a lábam, egyre fáradtabb voltam, minden reggel 4-kor keltem. Elég volt. 25. hétig dolgoztam.
2016. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én jövőhéten dolgozom utoljára 32 hetesen. Bár az orvosom azt mondta nyugodtan dolgozzak végig, ha bírom, de nekem elég volt.
2016. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33. hétig dolgoztam. Iroda (egy idő után vittem ülőlabdát, azon kényelmesebb volt), 8 óra, nyári 40 fok.
2016. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39. hétig dolgoztam. Imádtam a munkám és a munkatársaim (barátaim is egyben), így nem volt egyáltalán megterhelő. Az utazás neccesebb volt (másik megye, 45 km-re jártam be, hol busszal, hol céges autóval), de azt is bírtam, csak mindenki féltett (én nem féltem, pedig egyszer egy hülye, amikor céges autóval voltam, főúton belém jött, de csak az anyagi kár lett jelentős szerencsére). Azóta váltottam munkahelyet, a mostanin nem maradnék ilyen sokáig, mert itt már csak nagyon nyüglődős lenne a vége, de 32-36 hétig itt is maradnék szerintem. Ezt neked kell érezned.
2016. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Éppen tegnap volt az utolsó munkanapom, 36,5 hetesen. Alapvetően egy héttel tovább terveztem dolgozni, de pár hete már kezdtem érezni, hogy nehezebben megy a dolog, így előre hozattam a szülési szabimat egy héttel. Végül erre a hétre nagyon meg is fáztam, ugyh alig birtam ki tegnapig, de végre mától itthon vagyok. :)
2016. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andi8133 ***** válasza:
Ez szerintem munka függő,és hogy hogyan érzed magad. Pl. egy raktárban ahol cipekedni kell,és nem lehet megbeszélni a könnyített munkát, a lehető leghamarabb!! ha ülőmunkát végzel,akkor akár végig is. Persze az egész napos ülés is megterhelő már nagy hassal. Neked kell érezned meddig bírod! Terhesség esetén az orvos bármennyi idős terhesen is kiír,ha azt mondod nem bírod! :)
2016. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gyárban dolgozom heti 6 napot, 3 műszakban. 8 órán keresztül számítógép előtt állok és 100 kg árukat húzok-vonok-tolok folyamatosan.

Most vagyok 11 hetes, február végéig tervezem dolgozni, addigra tanítom be az utódomat, meg akkor leáll a gyár is 1,5 hónapra. Áprilisban már nem tervezek visszamenni.

2016. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!