Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhességgel mi a...

7 hetes terhességgel mi a teendőm?

Figyelt kérdés

csüt állapította meg a doki a 6+3 napos terhességemet. Mondta kezdjek el terhesvitamint.

Viszony nincs semmi szokásos tünetem, se hányinger, se mellfájdalom, semmi... ez normális?


ezek vannak az UH képen, ezek jó adatok? (első baba és sajnos nagyon nem vagyok képben...)

_GS(G):46,9mm

CRL(C):8,2mm 6w3d+-6d


Jól értem, hogy a 46,9 a petezsák a 8,2 meg a baba? Jók ezek az adatok?


2016. jan. 23. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális, hogy nincs semmi tüneted. Még lehet de van akinek egyáltalán nincs semmi.

Igen jól érted és jók az adatok. Gratulálok! :)

2016. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja teendő.. nem küldött védőnőhöz? És laborba? Mikorra hívott vissza?
2016. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

2 héttel későbbre adott időpontot, azt mondta addigra megírja a beutalót a vérvételre és a védőnőhöz is elküld majd.


(ez amúgy azt jelent, hogy nem biztos még a terhesség? vagy miért nem most küldött, ha ilyen szépen kivehető a baba? )

2016. jan. 23. 11:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 6 hetesen voltam orvosnál és először engem sem küldött sehova csak visszahívott 3 hét múlva. Utána mentem laborba meg védőnőhöz 9-10 hetesen. Biztos a terhesség, gondolom van már szívhang is. De ráérnek az első trimeszteri dolgok, nem maradsz le semmiről.
2016. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem azért nem küldött azonnal védőnőhöz az első uh után a doki, mert azt mondta, hogy most már szokás várni a 12. hétig (nemcsak a vetélések miatt, hanem azért is, mert már a kiskönyv csak formalitás, az orvos vagy a kórház ad igazolást a végén a gondozásodról, mert rájöttek, hogy az OEP-nek nincs köze a kiskönyvedben szereplő durván személyesen adatokhoz). Ezt a védőnőm is megerősítette.:)


Mi csak a 10. hétig vártunk a védőnőhöz menéssel, de bár vártunk volna tovább, a 12. heti vérteszt borzalmas eredményt hozott, és igazából az amnióm egészséges eredményéig (18.hét) nem mentünk hozzá újra, szóval felesleges volt először is menni.:) Tök kínos is volt, hogy fel kellett hívnom, hogy ne találkozzunk, mert nem bírom lelkileg, hogy még nem tudjuk, lesz-e babánk...:/


De persze ez kivételes baki volt! De erősíti a 12. hetes elméleti határt, amit a dokim mondott.:)


A vérvétel pedig elég, ha megvan a 12. betöltött heti genetikai uh-ig.


A tünetek jöhetnek még, de nem is muszáj jönniük. Én a 9. héttől hánytam csak, és a mellem egyáltalán nem fáj még most sem, nem is nőtt.


33hkm

2016. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez azért megnyugtató :)
2016. jan. 23. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális még a "tünetszegénységed", van, aki észre sem venné, hogy terhes, ha nem maradna ki a menstruációja. Ráadásul még van ideje jelentkezni is, kolleganőm pl. hét hetesen kezdett el hányni, addig elmondása szerint semmi problémája nem volt.

Jónak jók az adataid, de ők is tartományt adtak meg, tehát 6 hét 3 nap pluszminusz 6 nap ;) majd két hét múlva még úgyis tudtok móosítani.

Sívhangot vagy hallott vagy nem, ilyenkor még nem kötelező, de gyakran van már ilyen idősen.


És nyugi, ráérsz még a védőnőhöz bejelentkezni a 10. hét környékén, egyik barátnőmet kb. el is zavarták 6-7 hetes terhesen, hogy hova siet, a védőnővel való első találkozásnál úgyis a kiskönyv miatt mégy, vérvétel a 12. hétig kell, ill. az első kötelező ultrahang is 12. hetesen kell hogy legyen. Ettől függetlenül gondosabb orvosok simán visszahívnak még előtte, nekem is két hétre rá adtak időpontot ultrahangra, még jó is, mert így kiderült egy probléma, ami hálistennek két hétre rá megoldódott (lett egy hematómám, de felszívódott)

Szóval nyugi, eddig minden rendben!

2016. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!