Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhesség, szülés?

Második terhesség, szülés?

Figyelt kérdés

Kinek milyen tapasztalata van szülést illetően?!

Könnyebb volt, nehezebb?

Nagyobb a második gyerek tényleg?

Ultrahangon mondták nekem.

Első hetek hogy zajlottak?

Apa volt otthon vagy mama?

Minden érdekel.

:)



2016. jan. 24. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az első szülést indítani kellett túlhordás miatt, nagyon megszenvedtem vele. A második magától indult, de fel voltam készülve az elsőhöz hasonló szenvedésre. Ahhoz képest semmi nem volt. Nagyon hamar megszületett a lányom. Súlyra kisebb volt, mint az első lányom. Negyed 9-kor elfolyt a magzatvíz, és még nem volt fél 11, mikor a hasamra tették. Az első héten anyukámék segítettek, második héten otthon maradt az apuka. Aztán én maradtam a 2 gyerekkel. :)
2016. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia :-))


Nekem az elsőnél elfolyt a magzatvíz este 6-kor és másnap délután 13.52-kor született meg a kislányom, oxitocint kaptam, hosszú volt, kimerítő, mégis életem legszebb élményeként gondolok rá... A második szülésnél enyhe fájásaim voltak, de szépen tágultam, burokrepesztés után 15 perccel már kint is volt a kisfiam, tehát nagyon gyors, de annál fájdalmasabb szülés volt. Méretileg a második gyermek 300 gr-mal nagyobb volt, centiméterre mindkettő ugyanakkora, és napra pontosan mindegyik 39+5-re született.

Nálunk a szülés idejére vigyázott a mami a kislányunkra, utána 1 hétig volt otthon apa (ebbe beletartozik a kórházi 4 nap is), azóta én vagyok itthon a két gyerekkel segítség nélkül :-))

2016. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem is inditott szülés volt.

Csak nekem nem tudták megmondani mikor repedt meg a burok mert amnioszkópiára jártam és tán már ottegrepedt akkot szólzam is hogy vizes folyasom van de annyit mondtak hogy a kópia miatt.

Méhszáj puhitot kaptam ami semmit nem csinált 6 óra alatt. Ott vigyorogtam a másik lánnyal. Jött a főorvos és közölte még egy puhito és holnap szülök. Na akkor megijedtem. Jött a szülésznő és elkezdett tágitani majd mielőtt megkaptam volna a kövi gyógyszert elkezdtem tágulni. Ez este 7-kor volt és 23-55re lett meg Alexandra. 20 perc volt maga a szülés. Addig fájások azt hittem hosszúnak számit a vajúdás elsőre mire közölték hogy nem este 7-től 23-30-ig nem sok.

Nem tudom most mire számoljak.

Apa vesz ki szabit 4 hetet.

Anyukám dolgozik sajnos anyóssal meg nem vagyunk nagy puszi pajtások.

:(

Remélem hamar fog menni minden!

Valamiért most félek! Még nem tudom mitől attól hogy mit fogok csinálni ha haza jövünk vagy a szüléstől.

Ez normális??? remélem!!!

2016. jan. 24. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!