Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van más kisamama is aki nem...

Van más kisamama is aki nem fogyaszt kenyérféléket és köretnek inkább zöldségeket eszik?

Figyelt kérdés

Krumplit, tésztát nem és csak minimális rizst. Inkább húsokat, zöldségeket, gyümölcsöket, tejtermékeket, magokat stb.

Nem baj, ha így étkezem?



2016. jan. 14. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Azon túl, hogy eltolódik a szénhidrát beviteled és nem egészséges, nem gond.


A gyümölcsökben sok és gyorsan felszívódó szénhidrát van, sok zöldségben meg kevés. Mivel a szénhidrátra ezek alapján nem ügyelsz, liftezik a vércukrod egész nap. Én is kihagyom a kenyeret, de a barna rizs, egészséges tészták egy része megmarad, mert figyelni kell arra, hogy ne egyem alul magam. Több tudatossággal az is lehet egészséges, amit írsz, de így ebben az egy mondatban nem az.

2016. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont azért alakult most így, mert nekem kenyérrel és magas chkal nagyon ingadozik a cukrom, 2 óránként éhes vagyok, ezek nélkül pedig nem..
2016. jan. 14. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyümölcsökből nem tudom mennyit és milyet eszel, de ha el szeretnéd kerülni az ingadozást akkor nagy részüket valóban kivehetnéd az étkezésedből. Egyébként persze, rendben van, de ettől még érdemes -mondjuk úgy: sokkal egészségesebb- 3 óránként enni. Este meg túrót is. Akár főtt krumplit és durum tésztát is ehetsz, csak utána kellene nézned, hogy mennyi kell legyen az össz napi szénhidrát beviteled.
2016. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Banánt naponta 2 naponta 1-2 dbot, narancsot, mandarint, kivit, almát, de ahogy jön másféle úgy mást is:-)

Túrót eszek (tejtermékeket).

2016. jan. 14. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Az esti túró a kazein miatt fontos, vagyis, hogy akkor legyen a szervezetedben amikor más tápanyag nem jut be. Ha gondolod olvass utána.

A banán húzós, inkább nem enném. Almából is többféle cukortartalmú van mint ahogy zöldségből is van hanyagolandó.

Már az is jó, hogy változtattál, de ha még pontosabbat szeretnél akkor érdemes utánanézni a kismamás diétáknak. (sajna jobban nem tudok benne segíteni, mivel a testépítős szerint van összeállítva az étrendem, de egyszer átnéztem és a kettő nagyon hasonlít egymásra)

Sovány húst (csirkemell) ehetsz szinte bármennyit, mert abban nincs ch és a zsír is minimális.

2016. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!