Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bundáskenyeret ehetek?

Bundáskenyeret ehetek?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni szabad e, hiszen a bundáskenyérben nem sül át igazán a tojás, nem?
2010. márc. 28. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan egyél, nem lesz semmi bajod. Épp eléggé átsül a tojás. Nem kell azért ennyire parázni mindentől! Csak nyugi, tudom, a legjobbat akarod a pöttömnek, de ne ess túlzásokba, az se jó!

Boldog babavárást!

ҝ

2010. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig kérdezgettem, hogy mit szabad s mit nem, mert én is a legjobbat akarom, erre valaki mindig lehordott. én már nem is kérdezek itt. és igen lehet, süsd tovább. boldog babivárást
2010. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 S.Ági ***** válasza:
Én is mindig így járok! :-( ...-de nem adom fel! :-)))
2010. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy ehetsz csak jó ropogósra süsd akkor tuti nem lehet baj, a tojás hamar átsül :)
2010. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én kaptam egy listát a kórházban a tilos kajákról és igen, felhívták a figyelmemet, hogy a tojás mindíg legyen jól megsütve....szerintem simán egyél ha jól esik csak ne áztasd a kenyeret a tojásban. Csak merítsd és süsd. Hidd el, nem lesz gond.

Mellékelem neked a listát:

- nyers halak és kagyló -ezzel kezdi, bocs a cápahúst meg kardhalat már le sem merem írni...

- Nem teljesen átfőtt hús, csirke, tengerihalak és virsli

- Felvágottak mint párizsi, sonka, szalámi olykor okozhatnak ételmérgezést, ezért kerülendők. Ha mégsem megy, akkor fogyasztás elött fel kell főzni.

- puhára sütött felvert tojás és MINDEN kaja ami nyers tojással vagy lágyra főzött tojással készül.

- Puha sajtok mint feta, brie, camambert, roquefort és mexikói. Ezek nincsenek pasztőrizálva.

- Nem psztőrözött tej és minden termék ami ebből a tejből készült.

- Nem pasztőrözött juice. Frissen ihatod, azonnal a préselés után, de ami ott állt már egy órája azt inkább itasd meg mással.

- Nyers csírák, különösen alfalfa csíra.

- Herbál teák és készítmények.


Na ebben az utolsóban nem hiszek, hiszen mi magyarok azért tisztában vagyunk mi mire van és mikor mit szabad ha meg nem, akkor kérdezünk. Én azonban külföldön vagyok jelenleg, a gyerkőc ha minden jól megy, itt fog születni. A listát fordítottam.

10 hetes kismami

2010. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor szerintem eszek, mert nagyon kívánom!Ez lesz a vacsi:)


A második válaszolónak üzenem, hogy sajnos kezd elfajulni az oldal. Valóban vannak érdekes emberek itt regisztrálva. Engem épp most pontoztak le azért, mert azt válaszoltam a kérdezőnek egy apró vérzésre is, hogy menjen orvoshoz. Sajnos valaki nem így gondolta és lepontozott. Biztos azt hitte rosszat akarok...........:)


Az utolsó válaszolónak pedig köszönöm a részletes listát. Eddig akkor ezek szerint sikerült betartanom mindent rajta!


Boldog babavárást nektek!

2010. márc. 28. 15:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem szólt-e a lehordásos hozzászólás, ha igen, akkor sajnálom, hogy félre lettem értve, egyáltalán nem volt célom. Eszembe se jutott, hogy a kérdező esetleg nyersen fogja enni a tojást, a bundáskenyér meg mire elkészül, teljesen megfelelően át van sülve. Ezért mondtam, hogy ne parázzon, az sem jó. Sajnálom, hogy félreértettetek, pedig jószándékkal írtam, amit írtam.

ҝ

2010. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én általánosságban értettem a dolgot!
2010. márc. 28. 22:15
 9/14 anonim ***** válasza:

Oké, értem:D Ígérem tőlem sosem kapsz lehordást, ha találkozunk. Nem stílusom, és tényleg elkeserítő, ami időnként zajlik ezen az oldalon. De szerencsére vannak jó fejek is. Boldog babavárást!

ҝ

2010. márc. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csajok! Nekem már ugy konkrétan ki van minden nem létező dolgom!!!:) A nagyanyáink nem voltak ilyen "korlátok" közé szoritva. Senki nem mondta meg neki ne egyél lágy tojást...felvágottat... Mégis egészséges anyám, nagybáttyám...stb...!!!! Értem én hogy babáért mindent és én is mindenre odafigyelek, de ez régen nem volt, mégsem volt semmi baj!!!
2010. márc. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!