Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek ilyen hamar táppénzre?

Elmehetek ilyen hamar táppénzre?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, igaz holnap megyek orvoshoz, mert még nem voltam, de a munka nagyon megterhelő, mire hazaérek nagyon fáj már a hasam, és félek, hogy a babámnak baja lesz. Lehet ilyen hamar táppénzre menni, vagy az sima betegállomány lesz? Vagy, hogy működik ez, ilyenkor milyen táppénzre lehet menni?
2016. jan. 25. 15:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Én 6. Héttől táppénzen vagyok hányás miatt. Simán lehetsz táppénzen a dokiddal beszéld meg. De a magne b6 is segíthet.
2016. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Igen elmehetsz táppénzre, ha indokolt. Ha terhes vagy 9-es kóddal fognak kiírni.
2016. jan. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos fél éve volt már egy missed ab műtétem, ezért nagyon féltem a babám. Remélem most minden rendben lesz. Amint tudok eljövök.
2016. jan. 25. 15:47
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Menj is!

Én 7 hetesen mentem az állandó hányás miatt tp-re.

És mivel jó félidőig kitartott, nem is mentem vissza, volt már vetélésem műtéttel, a baba fontosabb!

2016. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha volt már vetélés automatikusan veszélyeztetett vagy.Én 5hetesen jöttem táppénzre.Görcsöltem,majd véreztem es a munkám tilos terheseknek.
2016. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Egy vetéléssel nem lesz automatikusan veszélyeztetett. Én sem lettem az. Úgy tudom csak ismétlődő vetélésnél lesz automatikusan az.


Egyébként bármikor elmehetsz táppénzre, ha meg tudod beszélni a dokival, hogy ez nálad indokolt. Egyből táppénzre kerülsz, nincs ilyenkor betegszabi.

2016. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére ez a terhességem eddig nem jár vérzéssel, mint az előző, bár még a bizonyosságáról sem tudok sokat, csak amit érzek. Nagyon remélem, hogy kiír, mert nagyon nehéz már a nap végére nem összeesnem. Voltam 4+5 naposan, de akkor még csak 11mm nyálkahártyát látott, azóta nem voltam, mert 3 héttel későbbre hívott vissza. Mentem volna hamarabb mert megöl a kíváncsiság, de nem kaptam időpontot, így muszáj voltam kivárni, így holnap megyek.
2016. jan. 25. 17:10
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Semmi rosszat nem írtam.
2016. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit.
2016. jan. 25. 18:24
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Holnap írj, hogy mi a helyzet!
2016. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!