Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes elmúltam mire...

18 hetes terhes elmúltam mire sikerült abbahagynom a dohányzást. Szerintetek túlságosan késő és okoztam valamilyen visszafordíthatatlan kárt? A szülészorvosom szerint minden rendben van.

Figyelt kérdés
Nincs szükségem letolásokra, azt kapok eleget a személyes ismerősöktől. Tapasztalatokat várok velem egycipőben járóktól.

2016. jan. 25. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ismerek egy kisfiút, aki asztmás lett. Mondjuk az anyja végig dohányzott a terhessége alatt.
2016. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

2 gyereket ismerek, akiknek dohanyzott az anyja, mindkettonek alacsonyabb az IQ-ja az atlagnal. De mit is varunk? A nikotin meg a katrany nincs jo hatassal egy magzatra, foleg a fejlodese legelejen. Aki meg azt mondja, hogy "jobb, mint a stressz, ami azzal jrna, ha ra sem gyujtanek" az gyenge es onzo. Aki a dohanyrol nem kepes lemondani a gyermeke EGGESZSEGE erdekeben, az nem erdemli meg, nem erdekel ki mit mond. Felesleges hulyeseg a cigi, amiben semmi hasznos nincs. Ha meg csak magadat mergezed vele, az a te dolgod, de ha a testedben novekszik egy ember, akkor mar nem annyira csak a tied. A parodnak is ugyanugy keresztbeteszel az onzosegeddel, mivel ha baja lesz a gyereknek, akkor ugyanugy az o gyereke is beteg lesz, ilyen felesleges hulyeseg miatt, mint a cigi.

Bravo.

2016. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Azt hogy okoztál-e bajt senki sem fogja tudni megmondani.Lehet látszólag egészséges de később lesz problémásabb betegesebb pl asztma.De nem csak a dohányosok gyerekei lehetnek asztmasak.Ellenzem a terhesség alatti cigit.Minél előbb le kell rakni.Én a 6.hétem raktam le.És igen volt hogy egy slukkot beleszívtam,de cigizni nem cigiztem ezután.Néha hiányzik..Attól nem lesz jobb ha kioktatnak!Ez egy függőség és ettől még szereti a gyerekét.Letetted szóval ez jó.Az ha valaki le sem teszi na azzal van a probléma!!!
2016. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Fuggoseg, vagy nem fuggoseg, masnak okozol vele bajt. Nem egy ember tette le egyik naprol a masikra a cigit, mindenki kepes ra, egy hulye kifogas, hogy nem megy. Ha magadert nem megy, akkor menjen azert az artatlan gyerekert, akinek miattad fog tonkremenni az elete, hogyha valami baja lesz a te onzoseged miatt. de a ti agysejtjeiteket is tonkreteszi, ha nem birjatok felfogni ennek a sulyat.
2016. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

ellenzem a terhesség közbeni dohányzást DE az, hogy valaki asztmás babát szül NEM IGAZÁN VAN EZZEL ÖSSZEFÜGGÉSBEN. nekem 5 asztmás van a családomban SENKI nem dohányzott terhesen, kivéve anyukám - én nem lettem asztmás ő az most is. - 50%-50% az asztmára. Az hogy alacsony IQ?:D hagyjuk már:D :D :D

A dohányzás növeli a koraszülést ( átlagosan 6 nappal korábban születnek ezek a babák) ... hat nap emberek. De ne ne dohányozzon senki terhesen mert a nikotin a véráramba semmiképpen nem tesz jót a baba immunrendszerének.


Mondom ezt úgy hogy nőgyógyászként praktizálok. Sajnálom ha valakinek nem tetszik.

2016. jan. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Személyes véleményem az, hogy kicsi rá az esély, hogy ezzel valami nagy bajt, visszafordíthatatlan kárt okoztál volna, de nyilván mindenki tudja, hogy az lett volna a legjobb, ha nem cigiztél volna terhesen eddig sem. Viszont azért szerintem az is egyértelmű, hogy ez még mindig jobb, mintha végig cigiztél volna.
2016. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Negatív és szerencsésebb példákat lehet olvasni, de semmi bizonyiték arra, hogy mi miért történik. Én valóban nem letolásokat és itélkezéseket szeretnék olvasni, hanem valós eseteket, olyanoktól, akik megélték, vagy közelállójuk megélték vagy szakmabeli.

Ezzel a témával kapcsolatban rengeteg rémhír is kering az interneten, az orvosok szerint nem épp ennyire nagy tragédia.

Én is ismerek 4 olyan anyukát is, akik dohányoztak terhesség alatt. Egyik még a terhesség utolsó napján is vagy 5 szál cigit szívott el. Volt, aki terhessége feléig, volt aki végig 1-2 szálat szintén végig. Félreértés ne essék, nem ők a követendő példáim. Mindegyiknek egészséges gyereke született időre. Igaz az elsőnek, aki végig keményen cigizett 2.700 grammal született a babája.

5-ös váalszoló! Ha már nőgyógyászként praktizálsz lenne egy olyan kérdésem, hogy valóban létezik az a jelenség, vagy állapot, hogy a kismamák a sok hormon hatására nem tudják átélni vagy átérezni időben az anyaságot? Egyik orvos barátnőmnek meséltem, hogy valamiért nem élem át az egészet. Ő nyugtatott, hogy ez sokmindenkinél így van, van olyan kismama is, akik utolsó pillanatig nem fogják fel. Nekem ezért nehéz a dohányzásról való lemondás is. Tudom, hogy nem szabad, de mégsem fogom fel, hogy mi lehet a következmény. És ez nem azt jelenti, hogy csak magamat szeretem.

2016. jan. 25. 20:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én nem dohányoztam terhesen, mégis a kiírt dátumon egy teljesen egészséges 2650 grammos babának adtam életet! :)Persze ne bagózzon senki, de én azt mondom neked, jobb később mint soha!
2016. jan. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tehát nem cigiztem, mégis kicsi súllyal született a kislányom...
2016. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Megnyugtatást,egyetértő bólogatást szeretnél?Miért?Tudod,hogy amúgy is méreg,a babádnak is.Ő is veled szokik le éppen a nikotinról,gondolom neked sem kellemes a megszokott adag nélkül.

Mit gondolsz,attól könnyebb lesz,más lesz,ha valaki leírja itt,hogy "igen,az én gyerekem beteg lett emiatt"....?Ugyanmár.

Anyukám velem és a tesómmal is végig dohányzott.Allergiám van,ócska a bőröm,egész gyerekkoromban szteroidos kenőcsökkel,gyógyszerekkel éltem.A húgom retardált volt,a méhlepény elmeszesedett idő előtt,nem kapott megfelelő mennyiségű oxigént,tápanyagot,vitamint.

A neten kellő mennyiségű tudományos cikket olvashatsz,nyilván nem hasukra csapva találták ki ezeket a dolgokat.

2016. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!