Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes elmúltam mire...

18 hetes terhes elmúltam mire sikerült abbahagynom a dohányzást. Szerintetek túlságosan késő és okoztam valamilyen visszafordíthatatlan kárt? A szülészorvosom szerint minden rendben van.

Figyelt kérdés
Nincs szükségem letolásokra, azt kapok eleget a személyes ismerősöktől. Tapasztalatokat várok velem egycipőben járóktól.

2016. jan. 25. 16:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kiemelted a kérdést.

Nyugodj meg. Nem lesz semmi baja. Persze jobb lett volna, ha időben abba hagyod, de már így történt. Azzal nagyobb bajt csinálsz, ha túlaggóddod a dolgokat.

2016. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen az lett volna a legjobb, ha már az elején felhagyok vele, most nem kellene aggódnom.

De ha megköveznek is érte, ez van, nem volt annyi akaraterőm. Biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok sem az első, sem az utolsó. Előzőleg írtam négy olyan esetről, akit tudok, hogy hasonló cipőben járt, egyik közülük szemrebbenés nélkül végig dohányzott. Mindegyiknek egészséges babája van, legalábbis látszólag, mert még kicsit. A legnagyobb 3 éves.

Természetesen én is végigolvastam talán már minden erről szóló tudományos cikket, és igazság szerint nem tudom minek higgyek, mert van amelyik azt állítja, hogy a dohányzás a terhesség legelején károsabb, mint utána, mert abban az időszakban alakul ki a magzat minden szerve. A másik állítás épp az ellenkezőjét mondja, hogy a trehesség előrehaladásával károsabb.

A szülészorvosom nem tekinti óriás tragédiának, persze nem biztat rá, de nem is tiltotta el kifejezetten, amin nagyon meglepődöm. Biztos nem egy ilyen esettel találkozott.

Egyik orvos barátnőm, aki bár nem nőgyógyás azt mondta, hogy szerinte is az elején károsabb. Egy másik otvos meg azt, hogy a terhesség utolsó trimeszterében okozhat növekedési problémákat.

És akkor ne zavarodjon össze az ember, ha már ilyen helyzetben van.

Tehát, ha már semmi kézzelfogható kimzűutatott tény nincs, egyedül a tapasztalatok megosztása nyugtatja vagy esetleg aggodalomra kelti a válaszra várót.

2016. jan. 28. 13:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Nézd, én két.évvel ezelőtt leszoktam, mert már terveztük a babát. Emiatt felszedtem 10 kilót

Diéta tervben illetve folyamatban volt, és jön a baba. :-) Engem meg mindenki a súlyom miatt bánt, hogy miért nem lehetett visszafogyni a terhesség előtt. Mert így cukros leszek, meg dagadt, meg ártok a babának. (68 kg vagyok)

Szóval mindig találnak valamit, amibe belekötnek. Fel a fejjel és boldog babavárást.

2016. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ne foglalkozz ezzel. Miért ártanál a babának jobban, mint aki 45 kg. A sok okos ! Én is ismerek olyat ,aki nem volt nádszálvékony,és hány ilyen van. Arra figyelj oda esetleg ,hogy kinől mennyit eszel.
2016. jan. 30. 14:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Első terhességem végig dohányoztam.

4900 kg 56 cm-re született a fiam.

Mikor megszültem,megkérdeztem a méhlepényt,azt mondták meg sem látszik rajta hogy dohányoztam volna.

A fiam sokkal hamarabb kezdett el járni,már 1 évesen beszélt,1,5 evésen folyékonyan,mondókázott.

Most 3,5 éves.

Számol,és tanulja a betűket. Mindig sokat volt vele foglalkozva.


Januárba érkezett a kisteso,3100 gramm és 48 cm. Vele nem dohányoztam.

2021. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hogy vagy?hogy lett terheséged a dohányzás miatt?
2021. nov. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!