Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezd látszani az első...

Mikor kezd látszani az első terhesség?

Figyelt kérdés
Amikor már egyértelműen gömbölyödik a pocak. Hányadik hónaptól? Személyes tapasztalatok?
2016. jan. 25. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen az 5. hónaptól, kb.19-20. héttől látszott.
2016. jan. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Anatómiailag a 16. betöltött héten emelkedik ki a szeméremcsont mögül a méh, addig értelemszerűen a csontot nem tudja domborítani, csak a felette levő lágyszöveteket.

Utána alkattól, magzat fekvésétől, stb függ. 16. héten meztelenül már látszik, nekem télen, vastag pulóverben a 20. hét táján kezdtek érdeklődni a kollégák, hogy "csak nem?".

2016. jan. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyéni.

Nekem már a 10. héten látszott, pedig nem híztam. Annyira látszott, hogy egyesek rá is kérdeztek.

2016. jan. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Ami a 12-14. hét előtt is "látszik" az puffadás. Pont azért, amit írt is valaki,hogy a szeméremcsont mögött van addig a méh, tehát nem látszódhat.

Nekem az első 18 hetes kor körül, a második úgy 16 hetesen kezdett látszódni.

2016. jan. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
10. héten buktam le a négygyerekes kolléganőm előtt. Az egy dolog hogy a bugyivonal alatt van ekkor még a méh fundusa, de tapasztalt szemmel (és a tapadós csípőgatya miatt) már akkor észrevette hogy furcsán alulról domborodik a pocakom (nem puffadtam és nagyon vékony voltam terhesség előtt).
2016. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elsővel nagyon sokáig azt hitték csak híztam egy kicsit. Félidő után sem mertek rákérdezni. A végén volt akkora hogy gyanakodtak hogy ez lehet terhes poci... no de a másodiknál már 12 hetesen egyértelmű volt.
2016. jan. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen 24-25 hetesen kezdett látszani.
2016. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én se puffadtam, mégis volt, aki már a 10.héten rákérdezett. Gondolom, másképp dudorodik egy (korai terhes pocak, mint egy hájas, más a testtartás, vannak ilyen árulkodó dolgok.

Most, a 26.héten már mindenki számára egyértelmű :D


Szerintem ez a testalkattól is függ, az öltözködési stílustól, sőt, még az évszaktól is, jó időben, lengébb ruhákban könnyebb "lebukni" :)

2016. jan. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22-23. héttől volt jóllakottsággal sem összekeverhető pocakom :)
2016. jan. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 24. héten lett annyira egyértelmű, hogy rá mertek rákérdezni azok a kollégák, akik nem tudtak róla. Vékony vagyok egyébként, szóval nem a háj miatt nem látszódott.
2016. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!