Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon ciki/baj, ha valaki...

Nagyon ciki/baj, ha valaki terhesen megy először nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Barátnőm ugyanannyi idős mint én és még nem volt nőgyógyásznál pedig pár éve nemi életet él.19 éves!Most pozitívat tesztelt és a héten megy orvoshoz!Ő azt mondta hogy még sosem volt semmilyen nőgyógyászati problémája panasza,és még fiatal,és állandó partnere van.Akkor minek ment volna?!Nektek erről mi a véleményetek?!Szerintetek is le fogja cseszni az orvos?!
2010. márc. 28. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért szűrővizsgálatokat akkor is kell csinálni évente, ha állandó partnere van, hisz attól még akármit elkaphat (gomba, pl), valamint az ember szűzen is elkpahat akármilyen fertőzést pl. nyilvános wc-ről. Szóval nem is az, hogy ciki, hanem egyszerűen fontos az évenkénti ellenőrzés (halt már meg 20 éves lány is méhnyakrákban).
2010. márc. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem azt mondom hogy az én példám követendő és tuti lesz akit ez elborzaszt, de én is úgy gondolkodtam hogy amíg nincs baj addig nem mentem. Egy partnerem volt már 6 éve amikor először mentem, szűrés volt és egyáltalán nem szidott le az orvos. SZTK-ban voltam.
2010. márc. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
én sem voltam nőgyógyásznál sosem csak mikor terhes lettem. nem is gondoltam arra hogy ez ciki vagy nem...egyszerűen én úgy tartottam a nőgyógyásztól hogy elhatároztam hogy majd ha egyszer terhes leszek akkor megyek el mert akkor muszáj. és akkor mentem. és nem cseszett le a doki meg semmi...nem kötelező évenként nőgyógyászhoz járni csak tanácsolt.
2010. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem fogja "lecseszni".szerintem annyira nem foglalkoznak ezzel az orvosok.

én sem voltam már évek óta nődokinál.

Mondjuk megvolt rá az okom,ugyanis mikor legutóbb voltam(kb 4-5éve) akkor a doki akkora nagy paraszt volt,hogy elvette a kedvem szinte az élettől is..

Majd ha szükségem lesz rá,akkor felkeresek egy magánrendelőt.

2010. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok csak kihagytam: ettől függetlenül én is nagyon féltem és utólag már máshpogy csinálnám, hogy ne okozzak magamnak álmatlan éjszakákat az orvoshoz menés előtti időszakban.

Én azért mentem későn mert kicsit félek is (azaz féltem) a vizsgálatoktól de már tudom hogy butaság volt félni.

2010. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem fogják leszúrni. Rákszűrésre is csak egyszer kellett volna eddig elmennie,ha 19 éves.
2010. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Hűha, találó a kérdés rám nézve :))))

Én valami oknál fogva minden orvostól és vizsgálattól rettegek. De komolyan. Pánikszerűen. Emiatt szinte soha nem megyek semmilyen orvoshoz. Oltásokat sem adattam be, még a háziorvos sem igazán látott, vérvételen is 8 évesen voltam utoljára mikor anyum bedugott kórházba hogy vegyék ki a mandulámat.

Életemben nem voltam nőgyógyásznál, az évek viszont teltek. Hosszú kapcsolataim voltak mindig, és 16 éves korom óta élek nemi életet. Az évek szépen teltek, nem mentem orvoshoz.

A mostani Párommal tavaly júliusban eldöntöttük, hogy babát szeretnénk. Szeptemberben meg is fogant a baba. Pozitív teszt, hatalmas öröm! És akkor csapott belém a felismerés, hogy úristen, na most akkor mindenképp nőgyógyász! Gyomorgörccsel mentem, a Párom elkísért. Ja, azt nem mondtam, hogy akkor már 31 éves elmúltam!

Az orvosnak nem tűnt fel, hogy eddig soha nem voltam, én meg nem mondtam Neki. Annyit mondtam, hogy ha lehet akkor óvatosan vizsgáljon, mert félek :( Kérdezte volt-e 1 éven belül rákszűrésem, mondtam hogy nem.

A vizsgálat kellemetlen volt, de nem fájt, csak görcsöltem feleslegesen és ez pszichésen gátolt. De az orvosom remek ember, vicceket mesélt közben, elterelte a figyelmem.

Azóta rendszeresen eljárok, havonta 1x, mindig Hozzá, Ő lett a fogadott orvosom. Már nincs gyomorgörcsöm a nőgyógyásztól :) De a többi orvostól továbbra is.

És mindezt tetőzi a vérvétel, ami ugye 5x kötelező a terhesség alatt... Na azt azóta sem tudtam megszokni :((( De elmegyek természetesen, mert a baba egészsége mindennél fontosabb.


Tehát élő példa vagyok, hogy 31 évesen nem voltam nőgyógyásznál, csak a pozitív teszt után mentem el. De ezt a példát nem szabad követni, csak azért írtam le, hogy egy kis erőt jelentsen a barátnődnek.


És gratulálok Neki a babához!


28 hetes kismama

2010. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor ezt átadom neki!Én abban a hitben voltam és ezt is mondtam neki hogy majd tuti lecseszi:)
2010. márc. 28. 15:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, csak baromi nagy felelőtlenség, minnél idősebb valaki, annál nagyobb felelőtlenség... Sosem értettem azokat akik félnek, hát ha valami bajuk lesz az nem sokkal rosszabb?
2010. márc. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lecseszni nincs joga, esetleg tanácsot adni.
2010. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!