Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti terhességetek végén a...

Ti terhességetek végén a teljes fizetéseteket választanátok vagy a táppénz összegét, ha ti dönthetnétek?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen van lehetőség home office-ban dolgozni, akár hónapokig is. Jelenleg egy napot járok be, a többit otthonról végzem, de maga a munka sok gondolkodást igénylő alkotó tevékenység.


Én nagyon nehezen koncentrálok a munkára már, és ez frusztrál, mert csak a magzat mozgását figyelném egész nap és vásárolgatnék neki.:) A határidők meg határidők...de mintha a hormonok elöntötték volna az agyamat, vagy nem is tudom.:/


Elmehetnék táppénzre, akkor a fizetésem 60%-át kapnám a következő kb. 2 hónapra (a CSED-et csak szülés után veszem ki), viszont semmi dolgom nem lenne akkor.


Ti mit tennétek? Ha nem dolgozik az ember terhessége végén, az luxus? (Itt azt látom, hogy sokan megtehetik, hogy táppénzen legyenek akár végig is.)


33 hkm



2016. jan. 28. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Én a fizetést választottam, dolgoztam a 37. hétig pultosként. Szerettem a munkám.

Elég volt 2 hét a vásárlásból.

És halálra untam volna magam otthon egyedül.


De ha te nem tudsz dolgozni, akkor menj táppénzre.

2016. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

En tuti, hogy dolgoztam volna. Sajnos nem tudtam dolgozni kb a 13. hettol, nem volt semmi dolgom. Hlalra untam magam, depresszios lettem miatta, mert alapbol en porgos voltam. Mindig jartam valamilyen suliba, dolgoztam, es mellette heti 5-6 edzes. Sulyokkl edzettem, ugyhogy azt a terhesseg idejere kilohettem, probaltam kismamatornat csinalni, de miutan mindig nehezebb edzeseket csinaltam, ezert halalra untam magam, es a 7 perces kismamatorna 2 orasnak tunt kb :/

Ja es igy rengeteget hiztam, teljesen elhagytam magam, undorito vagyok, de mar 39 hetes terhes, ugyhogy kozeleg a veg, es hala istennek utana lesz, ami lefoglaljon!:)

2016. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
57%

A leírásod alapján én a táppénzt választanám. Semmi értelme bejárnod,ha úgyis magatokkal vagy elfoglalva.


Mellesleg sokan nem luxusból mennek táppénzre,hanem mert sejtik/tudják,hogy lapátra kerülnek és ezért inkább elmenekülnek a táppénz biztonságának illúziójába.

2016. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Én szeretnék home office-ban dolgozni, de nem engedik :S Inkább a fizetést választanám, holott a táppénzem sem lesz kevés. Viszont mivel első baba, kell neki egy csomó dolgot venni, meg elkezdtük lecserélgetni az ősrégi bútorokat és a háztartási berendezéseket. Szóval lenne helye a pénznek...


Tény, hogy nem úgy koncentrálok már a munkára, mint korábban, de azért odafigyelek :) És munka közben gyorsabban telnek a napok-hetek. Itthon sem fogok unatkozni, az tény, de ha választani lehetne, akkor inkább a munkát és a fizetést választanám...

2016. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 34. héttől a szülésig táppénzen voltam, mivel nekünk egyáltalán nem okozott gondot az a kiesés. Másik városba jártam dolgozni, és összességében az ingázás, egész napos számítógép előtt ülés, a kiszámíthatatlan munkaidő vég és a kánikula közeledte már sok volt.

2-3 hónappal korábban költöztünk, így akadt még tennivaló otthon, illetve egyedül intéztem egy csomó dolgot és sokkal jobban éreztem magam a kötetlen jövés-menés közepette, mint az irodában ülve nagy hassal.

2016. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem tudom még, hogy hogy döntök. nyilván jobb lenne a teljes fizu (sőt, jobb lenne, ha két teljes fizu lenne:))


a férjem szeretné, ha dolgoznék, mert szerinte befordulnék egyedül itthon, mint ahogy azt egyikőtök írta:) lehet, hogy igaza van...amikor ketten vagyunk, akkor eljárunk mindig itthonról, szóval egyedül is tudnék, csak már egyre nehezebben...


most annyi változott, hogy veszek fel két gyakornokot, akikre a pepecs dolgokat rá tudom bízni.

2016. jan. 28. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem volt kérdés, hogy táppénzre megyek, mert olyan a munkahelyem ahol nem dolgozhatok terhesen.

Ez a második terhességem, az elsőnél sem dolgoztam, de nem fordultam be. Pedig a munkahelyemen nap mint nap rengeteg emberrel találkozom, beszélgetni is szeretek, mégis feltaláltam magam itthon.


Szerintem nem luxus a két hónap táppénz ilyenkor, de ti tudjátok, hogy mennyire éreznétek meg a kiesést. Ha belefér, menj táppénzre. Főként, hogy azt mondod, hogy nem is igazán tudsz már a munkára koncentrálni. Élvezd ki ezt a két (még nyugis hónapot), és vásárolgass. :)

2016. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen most töltöm az utolsó munkanapom a tp előtt. 17+4 hetesek vagyunk. Nagyon szeretem a munkám és bele vagyok betegedve, hogy otthon kell maradnom! De mi 24 órás szolgálatban vagyunk, oda vissza 100 km-re van a munkahelyem, röntgen gép van a közelemben és minden féle balkáni népség megfordul nálunk így a munkáltatóm javaslatára maradok otthon. Már ezt a hónapot is grátiszba kaptam, nappali 12 órás munkával.

Én is az a tipikus pörgős egyéniség vagyok, akivel mindig történik valami, és nem szeretek otthon ücsörögni, és nyilván a teljes fizum is jól jönne! Engem várnak vissza gyed után is így nem az a cél, hogy védett legyek a táppénzel, ahogy az egyik válaszadó is írta.


Valahogy majd feltaláljuk magunkat, meg a sok orvosi, gondozási időpont miatt nem hiszem, hogy lenne idő unatkozni.


Boldog babavárást mindenkinek!

2016. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7: ha átverik a boltban 10 Forinttal, annak sem örül az ember, így nem tudom értelmezni azt, hogy megéreznénk-e ha kb. a felét keresném annak, amit most.:) lehet, hogy a nyaralásunk pl megérezné. megpróbálom összeszedni magam, mégiscsak felnőtt vagyok, nem egy ötéves, aki nem akar suliba menni.:)
2016. jan. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!