Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a babát ha az...

Megtartanátok a babát ha az apa nem akarná?

Figyelt kérdés
Csak szexkapcsolatból fogant.

2016. jan. 28. 14:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ.

Ha szeretném, és egyedül el tudom tartani, akkor igen.

2016. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
72%
Igen. Az apát nem. De ez attól is függ, mennyire önálló nőről van szó. Én megélek támogatás nélkül, és tennék félre egy év alatt annyit, ami elég kettőnknek később, míg újra nem tudok dolgozni. Megoldanám, ha muszáj lenne.
2016. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ hogy egyedül fel tudnám-e nevelni.
2016. jan. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
88%
20 évesen nem, 35 évesen igen.
2016. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
79%

Persze. Egy válás után se dobja ki az ember a gyerekeit az utcára, nem akkora tragédia egyedül álló anyának lenni.

Ha anyagilag megoldható, és szeretnéd megtartani, nem fogod megbánni.

2016. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
60%
Ez összetett ügy , a gyereknek hiány lenne az apa , a társai előtt folyton kellemetlen hatások érnék . Az anya érett e , kiélte e magát , a körülményei képesítései milyenek ezek fontos kérdések . A felelősség rá zuhan , az apák könnyen lelépnek a kötelezettségeiket bíróság által is nehezen tartják be . Továbbá a szülők szemére vetnék neki miért nem figyelt oda , a védekezés a férfi dolga , nőknek sokkal kockázatosabb és károsítóbb a megszakítás .
2016. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont 35 vagyok. Azt hiszem az anyagiak nem okoznának gondot, elég jól keresek, megtakarításaim is vannak , de így apa nélkül...
2016. jan. 28. 14:43
 8/49 anonim ***** válasza:
97%
Kellemetlen hatások érnék? A házasságok fele válással végződik. EZ már nem a múlt század. A gyerekek nagy részének szétmennek a szülei. Milyen kellemetlen hatás érné emiatt? Még csak ki sem lóg a sorból, ha nem a vérszerinti apjával nő fel!
2016. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
72%
Ha megtartanám (mert megtartanám, az apának megadnám a lehetőséget, hogy eldöntse, milyen mértékben kíván részt venni az életünkben. Ha ez nulla, akkor ehhez tartanám magam.
2016. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
82%

Szia.

Edesanyummal hasonlo eset tortent, bar neki nem szexkapcsolatbol, hanem evek ota hazas volt egy ferfivel, es evek ota probalkoztak, hogy anyu teherbe essen. Anyu mar 37 eves volt, reumas, izuleti beteg. Erre a betegsegre gyogyszereket kellett volna szednie, viszont azok a gyogyszerek meggatoltak volna a teherbeesesi folyamatot, ugyhogy abbahagyta a szedest. Becsontosodtak a csukloi (minimalisan tudja hajlitani mind a kettot), nem birt egyedu kikelni az agybol vagy a furdokadbol, de nagyon szerettek volna kozos gyereket. Vegre sikerult.

Par hetes terhes volt anyukam (meg 10 hetes se), amikor a ferje gondolt egyet, es lelepett kulfoldre. Elhagyta, azota egyszer talalkoztak egy hetre. A terhesseget es mindent egyedul kellett vegigcsinalnia, vagyis a mi segitsegunkkel. En 11-12 eves voltam, nagyon elleneztem a babat, es ezt hangoztattam is sajnos. Nagyon sokszor mondtam olyanokat, hogy "vetesd el", ki fogom dobni az ablakon" stb, ugye 11 evesen meg eleg onzoek a gyerekek, es fel sem fogtam a sulyat, hogy mit mondok, foleg abban a helyzetben, amiben anya volt.

Megtartotta a babat, megszulte, a korhazba a nagyimmal ment be. A szuloszoban egyedul volt, ahol nem adtak neki fajdalomcsillapitot sem, mert a szulesz a termeszetes szulest preferalta, viszont anya ugye az izuletei miatt eleg nehezen viselte, mert rosszabbodhatott is volna siman az allapota szules utan. Csaszart is kert, azt sem akart az orvos.

Vegul is megszuletett a baba, en bementem a korhazba, meglattam ot, es egybol eletem ertelme lett. Annyira szerettuk mind, en, a noverem, anyukam es a nagymamam, hogy az hihetetlen. Ez a merteketlen szeretet most a buntetesem azert, hogy ki akartam dobni az ablakon :D Minden percben hianyzik, amikor nincs velem (ebben semmi tulzas nincs), mindig alig varom, hogy hazaerjen a sulibol. Most lesz 8 eves. A legjobb dolog az eletemben, egesz eleteben ugy bantam vele, mintha a sajatom lenne. Anyunak sajnos sokszor kellett egyedulallo 3 gyerekes anyakent bentlakasos munkat vallania, vagy kulfoldre utaznia, ezert en viseltem a gondjat mar kb 1-1.5 eves kora ota. En furdettem, en etettem, en altattam, rengeteg szabadidomet aldoztam ra. de soha nem gondoltam ezekre az idokre ugy, hogy elpocsekoltam. ezek voltak az eddigi eletem legjobb percei.

Tehat anyunak volt segitsege, viszont 3 gyereket nevelt egyedul, ezert kellett kulfoldre utaznia vagy bentlakasos munkakat vallalnia. Ha egy gyerekrol van szo, es anyagilag megengedheted magadnak, akkor szerintem mindenfelekeppen vagj bele, mert en "csak" mint egy nover mondom azt, hogy egy gyerek a legnagyobb aldas a vilagon, es a legjobb dolog, ami tortenhet veled!:)

2016. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!